איזה בנק השקעות נוטש פוזיציה ב-Russell 2000?

ההחלטה על נסיגה מהפוזיציה הכושלת נובעת משינוי תמונת המצב לאחר נתוני מאקרו חלשים בארה"ב, עיכוב ב-QE3 וחשש ממשבר באירופה ובסין
 |  (1)
(צילום: Getty images Israel)
ההמלצה האחרונה של גולדמן זאקס התבררה ככושלת: בגולדמן זאקס סוגרים את פוזיציית הלונג על מדד ה-Russell 2000 עם פוטנציאל להפסד צנוע. את הפוזיציה האופטימית המליץ האנליסט נוח וויסברגר גולדמן זאקס לקנות ב-15 במארס על רקע נתוני המאקרו הטובים מהציפיות שפורסמו אז - אך מאז השתנתה התמונה וסוחרי בית ההשקעות החליטו לא לקחת סיכונים מיותרים.

ב-15 במארס נסחר המדד האמריקני, הנחשב למסוכן יותר בשוק האמריקני וגם לתנודתי יותר, ברמה של 831 נקודות ולמרות שבמהלך התקופה עלה בכ-1.8% עד לרמה של 846 נקודות ב-26 במארס, היתדרדר מאז המדד וסגר ביום ה' האחרון ברמה של 818 נקודות - כלומר בהפסד של כ-1.5% ביחס לרמת הפתיחה של הפוזיציה לפני פחות מחודש.

ההמלצה לקנות את המדד המכיל את המניות הקטנות יותר בארה"ב נשענה על נתוני מאקרו ידידותיים שהעידו על האצה בצמיחה בארה"ב, כמו כן הסתמכה ההמלצה על צפי למדיניות מוניטרית מרחיבה שתתמוך בהמשך העליות בשוק. בנוסף העריכו כלכלני בית ההשקעות היוקרתי כי ההשקעה בראסל 2000 מציעה בידוד טוב יותר ממדדים אחרים (ובהם גם ה-S&P500 וסל המניות המגיבות לנתוני הצמיחה) כנגד החששות העולמיים, כולל אלה שמגיעים מכיוונן של אירופה וסין.

אולם, מאז נתוני המאקרו שפורסמו בארה"ב ובעולם היו יותר מעורבים ממה שציפו ורצו לראות בגולדמן, כאשר נתוני דוח התעסוקה שפורסמו בארה"ב ביום ו' האחרון איכזבו באופן ברור. נתון זה, שהצטרף למדד מנהלי הרכש (ISM) שפורסם בשבוע שעבר ושהיה חלשה מההערכות המוקדמות בשוק.

בגולדמן מסבירים את נטישת הפוזיציה בהפסד קל גם בכך שהמומנטום של מדד האינדיקטורים המובילים הגלובלים שמודד בית ההשקעות (GLI) נחלש. בשילוב עם העובדה שההערכות הראליות הנוכחיות הן שהפדרל ריזרב עדיין רחוק יותר ממה שציפו בגולדמן מסיבוב חדש של הקלות מוניטריות (QE3).

כל אלה הובילו לכך ששניים מתוך שלושת עמודי התווך שתמכו בהמלצה עומדים כעת בסכנה. חלה הרעה ביחס הסיכוי/ סיכון שתמך בצפי לגידול בצמיחה בארה"ב. החששות מפני משבר חובות ריבוניים באירופה שבו לצוף על פני השטח. הרגיעה הצפויה השבוע ביומן המאקרו בארה"ב ולעומת זאת נתונים חשובים מכיוונה של סין שעלולים להעיד על התמתנות משמעותית בצמיחה - "על רקע כל אלה אנו סבורים שעדיף לסגת ולבצע הערכה מחודשת ביחס לטקטיקת המסחר הכוללת שלנו".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זגזג זגזגגגגגגגגגגגגגגגג (ל"ת)
  רק מפסידים מזה 09/04/2012 11:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור