המכתב החודשי של ביל גרוס: איך להביא תוצאות בעולם ללא מינוף וריבית אפסית

המנכ"ל המשותף בקרן האג"ח הגדולה בעולם, פימקו, ממליץ על השקעה באג"ח איכותי עם מח"מ קצר ועל מניות שמחלקות דיבידנדים
 | 
ביל גרוס
"הבריחה הגדולה: איך להביא תוצאות בעולם ללא מינוף" זוהי הכותרת של המכתב של חודש אפריל שהופץ היום למשקיעים של ביל גרוס, המנכ"ל המשותף בקרן פימקו, קרן האג"ח הגדולה בעולם.

גרוס מסביר כי כאשר לריבית אין כבר לאן לרדת, והמרווחים כבר מכווצים באופן משמעותי, המומנטום מתחיל להשתנות, לאו דווקא באופן פתאומי, אלא בהדרגה - התשואות נעות באופן מתון כלפי מעלה והמרווחים מתייצבים ואף מתחילים להתרחב.

"בעולם שכזה, אלא אם אתה רוצה רק את התשואה מתואמת האינפלציה שמציעות האג"ח הממשלתיות שעומדת על מינוס 2%-3%, אז אתה חייב להתחיל לקחת סיכונים כלשהם.

בקיצור, כעת אנחנו מעדיפים להחזיק את מה שיש לו את הפוטנציאל הגבוה ביותר להשיג עם הסיכון הנמוך ביותר ועם המידע הרב ביותר, באופן לוגי הדבר הראשון הוא נכסים ראלים על פני נכסים פיננסים ובזאת כלולות השקעות בחומרי גלם, בקרקע ובבניינים, במכונות והשקעות בידע שנצבר על ידי כוח עבודה מלומד.

בשוק האג"ח: אנו ממליצים על באיכות גבוהה עם קצר ועם הגנה מפני חשיפה לאינפלציה, מאחר שהן יותר דפנסיביות.

בשוק המניות: אנו מעדיפים להשקיע בחברות שפועלות בשווקים המתפתחים על פני השווקים המפותחים מאחר ששם הן חשופות לצמיחה ריאלית גבוהה יותר. אנחנו מעדיפים מניות של חברות עם מאזנים חזקים יחסית שמחלקות דיבידנדים כגון מניות מתחום הפיננסים והנדל"ן שנהנות מתנאי רגולציה עדיפים הן מהכיוון הפיסקאלי והן מהכיוון המוניטרי על פני מניות או נכסים ריאלים שסובלים מחובות גדולים או שעלולים לבצע תספורת למשקיעים.

בשוק הסחורות: אנו מעדיפים להשקיע כעת בסחורות הרגישות לאינפלציה ובסחורות שבהם מחסור במלאי יכול להשפיע על המחיר.

ובכל קטגוריות הנכסים אנו מזהירים מפני אסטרטגיות גידור ממונפות שמבטיחות תשואה דו סיפרתית בעולם שהמינוף בו הולך ופוחת.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה