מה מלמדת נקודת השפל האחרונה של מדד ה-S&P?

ההיסטוריה לימדה אותנו שבכל פעם שתיווצר נקודת שפל גבוהה מקודמתה, תיווצר גם נקודת שיא גבוהה מקודמתה - גורביץ' מנתח את המדד האמריקאי
 |  (23)
אייל גורביץ', צילום: Bizportal, Istock
בגרף הרבעוני
 1. הרבעון השלישי של השנה הסיר כל ספק לגבי הכיוון. 
 2. הגם שלא הסתיים הרי שהוא חיסל את סימני החולשה שהחלו ברבעון הראשון. 
 3. הנר של הרבעון האחרון שמצוי בשליש האחרון שלו, ירוק. 
 4. הרבעון השלישי חיובי וכבש שיאים חדשים.


בגרף החודשי
 
 1. התפנית החיובית בגרף החודשי היא שבירת הרצף היורד שלמעשה החל במארז השנה. 
 2. שבירת רצף יורד מצביעה על קביעת תחתית. 
 3. במקרה של המדד מדובר בשפל גבוה יותר מקודמו ופה מדובר בחדשות חיוביות. 
 4. ההיסטוריה לימדה אותנו שכאשר נקבע שפל גבוה מקודמו, גבוהה הסבירות למהלך עליות מעל לשיא הקודם.


בגרף השבועי
 
 
 1. התפנית החיובית בגרף השבועי  היא יצירת נקודת שפל גבוהה מקודמתה. 
 2. ההיסטוריה לימדה אותנו שבכל פעם שתיווצר נקודת שפל גבוהה מקודמתה, תיווצר גם נקודת שיא גבוהה מקודמתה. המשמעות היא שבטווח הזמן הבינוני עולה הסבירות לעליות. 
 3. למרות ספקותי S&P כובש שיאים חדשים ומסמן שהסיכוי להמשך העליות גבוה. 
 4. בגרף השבועי אפשר לראות את הרצף היורד המסמך על תיקון טכני. 
 5. מבחנו של השוק האמריקאי הוא לסיים את התיקון בשפל גבוה יותר מקודמו כדי לשמור על מגמת העלייה.

עוד עליות?
בינתיים זה נראה טוב, לפחות מצידו של S&P הדאו נראה אחרת לגמרי. ההערכה היא להמשך עקרוני של העליות.  
תגובות לכתבה(23):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 16.
  אף אחד מכם לא מבין כלום
  אלוף עולם 20/09/2018 22:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני יסביר לכם מה אני רואה!!אני רואה אחד שלא מבין כלום בשוק ההון מסתיר גרף של מניות מאחוריו.זה מה שאני רואה.
  סגור
 • 15.
  זה אשכרה
  כרגע 15/09/2018 20:08
  הגב לתגובה זו
  1 0
  וייסות מניות 4 מניות Faang הסוף נגמרה הכלכלה הכל ספקולציה מדדית אין חדש תחת השמש נראה כאשר תתפתח פאניקה הכל פלוץ אחד גדול כמו 2000 כמו 07 כמו
  סגור
 • 14.
  שינוי דעה
  כרגע 15/09/2018 20:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שינוי כיוון
  סגור
 • 13.
  תגובה לתגובה ולא סתם התגובה שלי כאן ... לקרוא עד הסוף
  תלמיד של אייל 14/09/2018 23:45
  הגב לתגובה זו
  0 2
  אם מפנים אותך ואחרים לבדוק ארועי עבר ולבדוק את ההיסטוריה (מפולות קודמות) ואתה ואחרים בוחרים להתכחש ולא לבדוק לפחות אל תבואו בטענות שלא הביאו לך הוכחות. אם סטטיסטיקה זה לא דבר מדעי, אז אין לי מושג מה זה מדע... אם אתה רוצה להתווכח עם מנהל הבנק שלי על העובדה שהחשבון שלי רווחי אתה מוזמן לנסות להוכיח לו שהרווחים שלי הם בעצם לא רווחים - וזה עובדה חבר! אם אתה טוען שהשתמשתי במילים ומשפטים עמומים או בומבסטים כנראה שאתה לא יודע לקרוא או שיש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא. כל התגובה שלך מנותקת מכל מה שכתבתי - עקרונית לא הייתי מתייחס, אישנטיין (אלברט איינשטיין לא אריק אינשטיין - אם אתה לא יודע מי זה אתה מוזמן לפתוח ויקיפדיה) אמר : "לעולם אל תתווכח עם טיפשים - הם יורידו אותך לרמה שלהם, ואז ינצחו אותך עם הניסיון שלהם." אם גם את זה לא הבנת אז חביבי יש לך בעיה קשה ואתה חייב לטפל בה. אם הבנת, יש לי הצעה בשבילך ובשביל כל החברים שלך המקטרגים לשנה החדשה – אם אין לכם משהו טוב לומר על דבר – תשתקו וחפשו דברים שכן יש לכם דברים טובים לומר עליהם, זה יעשה לכם את החיים יותר מאושרים. זו ההמלצה שלי לכל המקטרגים בכללותם
  סגור
 • תגובה לתגובה של שלהבת המתלהבת – לקרוא עד הסוף
  לתלמיד 16/09/2018 20:32
  הגב לתגובה זו
  3 0
  רק אוויל כמוך חושב שניתוח טכני זה סטטיסטיקה זה פסאדו סטטיסטיקה וכנאמר יש שקרים יש שקרים גדולים ויש סטטיסטיקה וכם ואם טיפש אחד כמוך מכיר את השם איינשטיין ומשתמש בו כדאי להראות כביכול האינטלקטואל . חמור שלובש בגדי זהב עדיין חמור הוא ואני בטוח שאפילו תיאוריה אחת שלו אתה לא מכיר אלה עושה העתק הדבק של אמרות . ושנאמר במישלי "באזני כסיל אל תדבר כי יבוז לשכל מליך" אני מבין שאתה שלהבת המתלהבת של שיטה שאייל מכר לך ששווה לקריאה בקפה משתתף בצערך שיטות כאלה נולדו בדיוק שעיוורים כמוך ישתמשו בהם ויהלכו בעננים עצמות אחרי גורו כושל ושיטה כושלת שלא הוכיח מעולם באיזה דרך שהיא שהיא טובה יותר מניחוש אקראי ואינשטיין אמר גם שאמונה עיוורת בסמכות היא האויב הגדול ביותר של האמת. כל אוויל כמוך יכול ללמוד ניתוח טכני אבל הנקודה היא להבין שלשיטה אין שום ערך מוסף מהטלת מטבע ההמלצה שלי לכל האווילים כמוך בכללותם .
  סגור
 • 12.
  המשך...
  תלמיד של אייל 14/09/2018 16:32
  הגב לתגובה זו
  0 3
  c. מי שמכיר את אייל יודע שהדבר הראשון שהוא מלמד זה ששוק ההון הוא סביבה של חוסר וודאות תמידית ולכן הסקת מסקנות לעתיד על סמך הגרף היא ביחסי סיכון סיכוי ושום דבר לא בוודאות מוחלטת הכל בסוף עניין של סטטיסטיקה וניחוש מושכל שבהם יש למדוד את יחס הסיכון מול הסיכוי על מנת לבצע פעולות ולא לעשותם על סמך תחושות בטן, ומי שלא מבין על מה אני מדבר שילך ללמוד... d. אייל הוא אדם שמציג את הדברים בצורה חד משמעית כי באזור של חוסר וודאות כדאי שתפתח ביטחון ואחד הדברים שהוא מלמד זה לדעת לשנות את דעתך על המצב בלי אגו בהתאם להתפתחויות בין אם צדקת ובין אם לא. וכל זה בלי שתאבד גרם ביטחון וגם תשמור על יחסי רווחיות גבוהים יותר מהפסד (לדעת לחתוך הפסדים בזמן זו האומנות שמייצרת רווחים כי בסוף לכולם יש עסקאות לא מוצלחות! וההבדל בין סוחר או משקיע רווחי להפסדי זה בדיוק זה – לדעת לומר טעית בלי אגו ולחתוך הפסדים ובזמן – אין אדם שלא מפסיד בעסקה כזו או אחר מידי פעם גם אייל! והוא לא טוען אחרת! אז כל מי שמפקפק ולכל הצינים יש לי רק דבר אחד לומר תלכו ללמוד או שתעזבו את המקלדות ואותנו מהביקורות הלא ענייניות שלכם!!
  סגור
 • 11.
  לכל המפקפקים - כנסו
  תלמיד של אייל 14/09/2018 10:10
  הגב לתגובה זו
  0 4
  1. אני תלמיד של אייל, הגעתי אליו כמשקיע רווחי, והיום אני עוד יותר רווחי כאשר אני משתמש היום ומסתמך בעיקר על מה שלמדתי ממנו בכל מה שקשור לניתוח הטכני. אז עם עובדות קשה להתווכח!!! 2. אייל אומר בחצי שנה האחרונה שהמפולת בפתחה, שרמות הסיכון עלו משמעותית, ושיש סיכוי לגל עליות אחרון ולא משמעותי כל כך בחלק מהמדדים והוא צודק : a. למי שלא מכיר את תאוריית דאו אשר אומרת שכאשר 2 מדדים או יותר מתנהגים בצורה שונה זו אזהרת מפולת, זה לא אומר שזה יקרה מחר בבוקר!!! זה אומר שיקח חצי שנה עד שנה עד שהיא תגיע אבל היא תבוא. לא מאמינים ? תבדקו מפולות קודמות! ותחברו לזה את תאוריית גלי אליוט ותראו שאייל פשוט צודק ומי שלא מבין על מה אני מדבר שילך ללמוד... (או שילך להתלונן אצל דאו ואליוט) b. גם ברמה הכלכלית (שאייל פחות מתייחס אליה) עקום התשואות מתיישר וזו גם אזהרת מפולת, ושוב זה לא יקרה מחר בבוקר, אך זה מעיד על עליה ברמת הסיכון ונותן טווח של חצי שנה עד שנה עד שהמפולת תגיע. ומי שלא מבין על מה אני מדבר שילך ללמוד... c. המשך ....
  סגור
 • זה ששוק ההון הוא סיבבה אי ודאית אין ויכוח -כנס
  לתלמיד 16/09/2018 14:53
  הגב לתגובה זו
  3 0
  חזאי טוב שנותן תחזיות לסביבה אי ודאית צריך להוכיח באיזה דרך שהיא שהשיטה שלו טובה יותר מהמטבע כגון תיק יחס או טבל יחס של הסתברויות של הצלחות מול כישלונות ואת זה אייל לא הוכיח לך מעולם גם אם החזאי משנה את דעתו עדיין מצריך להיות לזה איזה שקיפות לגבי תוצאות עתידיות של כישלונות מול הצלחות אייל משנה את דעתי כזיקית ונותן תחזיות ללא בסיס ההצלחות מתפרסמות הכישלונות נקברים . אייל רחוק כמזרח ומערב להציג את הדברים בצורה חד משמעית הוא מתבטא בצורה עמומה היכולה להיות נכונה בדיעבד לכל מצב נתון .וזה שנכרו לך שניתוח טכני היא סטטיסטיקה אז סטטיסטיקה היא גם לטבוע בנהר שהגובה שלו כמה סמ"מ בממוצע וסטטיסטיקה היא גם הסקת מסקנה שמים הורגים את האדם כי בסופו של דבר כולנו מתים ועוד ידי קצרה לתת לך דוגמאות .אז אם אתה לא מבין בסטטיסטיקה יותר טוב שתשתוק .כל תיאוריה ההזויה ביותר אתה יכול לטעון שהיא סטטיסטיקה גם ולמכור אותה יחד אם המוצר של הניתוח הטכני כדאי לתת לה איזה משמעות מדעית שלא שם מכוון שקורלציות הם לא סיבתיות וניתוח טכני היא שיטה השווה לאסטרולוגיה גם האסטרולוגים חושבים שזה מדע .
  סגור
 • לתלמיד המתלהב הטירון של אייל
  שלאבלת המתלהבת 14/09/2018 19:03
  הגב לתגובה זו
  1 1
  לידיעתך אייל פספס באופן צורם השנה ברוב התחזיות שלו אייל יודע בדיוק כמוך אם אליוט ובלי אליוט ניתוח טכני היא שיטה שלא עולה על ניחוש ולכן אייל לעולם לא הראה לך שיש לו השיגים טובים בכל משקיע מהשורה .משתתף בצערך שהוצאתה כסף רב על קורס ששווה לקריאה בקפה .לאייל יש כושר ביטוי גבוה מאוד והוא איש ממכירות חריף שמוכר שיטה שמעולם הוא לא הוכיח לך שהיא טובה יותר מדייג מניות אקראי לכן אתה קונה את הלוקשים של גלי אליוט, פיבונצי ,ממוצעים נעים ממוצעים רצים וחושב שבטוויים בומבסטיים נתונים כביכול ציווין מדעי לשיטה אסטרולוגית פסבדו מדעית גרידה שאייל מוכר לך שיכולה לחזות לך את העתיד בזמן שהאינפורמציה היחידה שהיא באמת יכולה לתת לך זה על העבר . התבטאויות שלך כמו אם עובדות קשה להתווכח היא חסרת בסיס כאשר אתה לא מוכיח בפועל עובדות ומשתמש כמו אייל במילים ומשפטים עמומים ללא הוכחות בפועל שכל קורא בקפה מרבה להשתמש בהם .
  סגור
 • 10.
  בלון
  מוקי 14/09/2018 07:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  20% מהתל"ג האמרקאי זה שווי 4 חברות במדד. בלון החיים בגובה 80 אלף רגל
  סגור
 • טען עוד
 • 9.
  קשקוש
  מוקי 14/09/2018 07:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כש4 חברות במדד ממונות לשו וי 4 טריליון בכל בועה.
  סגור
 • 8.
  לאייל
  100 12/09/2018 14:58
  הגב לתגובה זו
  6 0
  פעם נוספת..ואולי האחרונה..חבל ואפילו חבל מאד.
  סגור
 • 7.
  בדיעבד הכל ברור (ל"ת)
  א 12/09/2018 14:44
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 6.
  הזיקית מספר אחת בעולם (ל"ת)
  אין על גורביץ 12/09/2018 14:13
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • צודק לחלוטין.לא מבין כלום רק אחרי שהוא בטוח שהשוק יורד (ל"ת)
  נתן 12/09/2018 18:36
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 5.
  כתבה משקפת את המציאות בכל הכתוב השאלה עד כמה יכולה השיא
  המעניש 12/09/2018 12:40
  הגב לתגובה זו
  1 4
  לשמור לעליות מתמשכות , יש את מלחמות הסחר בין ארצות הברית לסין , יש את הסנקציות שמשפיעים על אירופה כמו בסיר לחץ שיכול להתפוצץ למקומות לא הכי חיוביים לכלכלה בעולם .
  סגור
 • 4.
  עכשיו אתה רואה את נקודת השפל שהיית? (ל"ת)
  מישהו 12/09/2018 12:31
  הגב לתגובה זו
  8 0
  סגור
 • 3.
  בגרף אני רואה שאתה ממשיך עם ההבלים. (ל"ת)
  אלפא99 12/09/2018 12:00
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • הגרף מגלם הכל (ל"ת)
  ביטא 13/09/2018 15:12
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 2.
  חוות דעת
  רמון 12/09/2018 11:51
  הגב לתגובה זו
  1 4
  מעודד ביותר
  סגור
 • 1.
  אתה קבעת בעבר שלא יהיו עליות. (ל"ת)
  המזכיר 12/09/2018 09:29
  הגב לתגובה זו
  24 1
  סגור
 • אז קבע מי זוכר עכשיו הוא מנחש שהיו עליות
  למזכיר 12/09/2018 10:04
  הגב לתגובה זו
  7 0
  הכל תלוי במגמה יש עליות קובע עליות יש ירידות קובע ירידות
  סגור
 • ואומר עוד לתלמידים שלו שאפשר לראות הכל בגרף
  המזכירה 13/09/2018 14:25
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הגרף מגלם את הניחושים של אייל שלמעשה אפשר לנחש באותו מידה גם ללא גרף
  סגור