אייל גורביץ' על השאלה הגדולה - למכור או להישאר?

 |  (5)
שולחן הניתוחים
השאלה המרכזית העולה חדשות לבקרים היא "האם למכור או להישאר"? הנה משנה סדורה לקבלת החלטות.
הרצף העולה
אחת מאבני הפינה להבנת כיוונו של שוק או מניה, ולקבלת החלטה נבונה לביצוע עסקה הן לקנייה והן למכירה מתבססת על "עיקרון הרצף". מגמות עלייה או ירידה מורכבות מרצפים עולים ויורדים שההבחנה ביניהם והבנתם קריטית לקבלת החלטה.
רצף עולה: ברצף עולה, שער סגירה של כל נר נתון יהיה גבוה מהשער הנמוך של הנר שקדם לו כאשר ההתייחסות תהיה תמיד לנר הגבוה ביותר של הרצף. קחו לדוגמה את מדד נאסד"ק בגרף חודשי שם אפשר לראות רצף עולה.
ספירת הנרות ברצף העולה מתחילה מנהר הנמוך ביותר ברצף כפי שאפשר לראות בגרף.
 אז מתי סוגרים את הפוזיציה?
שבירת רצף עולה מתקיימת כאשר שער סגירה של נר נתון נמוך מהשער הנמוך של הנר הגבוה ביותר ברצף העולה. שבירה של רצף עולה היא סימן לחיסול פוזיציית לונג. משמעותה עלייה דרמטית ברמת הסיכון, עלייה בסבירות לתיקון טכני משמעותי ואף להיפוך מגמה. יש לשים לב לשבירת הרצף העולה טרם המפולות של השנים האחרונות ולמעשה בכל התיקונים הטכניים שהתרחשו עד היום. המשולשים האדומים מורים במדויק על הנר בו יש לסגור את הפוזיציה. הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר. 
אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.


תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  קרדיט סוייס - שאלה לאייל
  לוי 28/01/2017 17:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אייל שלום המניה עומדת במקום ושבוע הבא אמורה להפיץ דו"ח שנתי. יש המון תנודתיות במניה, תוכל לתת הערכה/כוון לגבי המניה. לתשובתך אודה
  סגור
 • 4.
  סגירה של נר זה סתם יום בחודש מה הוא חשוב
  אלי 27/01/2017 13:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תקבל תוצאות אחרות לגמרי אם חודש ייספר מה-15 לחודש במקום מה-1...
  סגור
 • 3.
  לפי הגרף של המתבונן ......
  יוסף 27/01/2017 11:40
  הגב לתגובה זו
  4 0
  לכל אחד יש את הגרף שלו שהוא עושה לו אינטרפרטציה לכן הגרף הוא זה שהולך אחרי המנתח הטכני ולא המנתח טכני הולך אחרי הגרף .שיטת הניתוח הטכני היא שיטה שכל אחד רואה מה שהוא מאמין לראות ולאחר מכן עוטף את התפיסה הסוביקטיבית שלו בציור הגרפי .לכן זה לא משנה באיזה גרף מתבוננים שבועי ,חודשי שנתי הכל אותו דבר לכל אחד יש את הגרף שלו ללא שום קונסנזוס בדיוק כמו ניחוש פרוע .
  סגור
 • 2.
  לפי איזה גרף
  רענן 27/01/2017 08:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שבירת רצף עולה באיזה גרף ? יומי ,שבועי, חודשי ....? בלי ההבחנה הזו אין משמעות לכתבה ...
  סגור
 • 1.
  דחוף למכור הבועה מתחילה להתנפח למימדים מפחידין
  מוני 26/01/2017 09:40
  הגב לתגובה זו
  2 2
  הנדלן והחוב הלאומי של אמריקה ואירופה יתפוצצו לנו בפרצוף ויובילו לקריסה של משקי הבית עקב הריבית שתעלה.תמרור אזהרה אדום בוהק בוהק
  סגור