אייל גורביץ' מנתח את מניית סרגון - שמטפסת למעלה

 |  (1)
שולחן הניתוחים
אחת מהמניות אותן הזכרתי בהקשר של טווח ארוך לא אחת היא סרגון. גם אחרי העליה האחרונה סרגון היא בהחלט מניה מעניינת. אם מסתכלים ממש רחוק, סרגון נשחקה ממחיר שיא של 81.39 ש' למניה בשנת 2007 עד לשפל של 3.5 ש' למניה ב-2015. מניות שחוות מגמת ירידה כה ארוכות אינן נוטות להתאושש במהרה ומאז אותו שפל דשדשה סרגון. 

  
טווח המחירים נע בין 3.5 – 7.55 ש' למניה. לפני מספר חודשים פרצה המניה מעלה את רמת ההתנגדות. היא עשתה זאת בליווי מחזורי המסחר גבוהים והגיע מיד לאחר הפריצה לשיא של 11 ש' למניה. מחיר שלא מתקרב למחיר היעד אליו היא אמורה להגיע. עומק הדשדוש עומד על מעט יותר מ-60% כאשר הוא נמדד מלמעלה למטה. כתוצאה מכך יעד המחירים המינימלי עמד על מחיר של 12.5 ש' למניה שהושג בימים האחרונים.  
יחד עם הפריצה מעלה התרחשו מספר דברים: רמת ההתנגדות שנפרצה מעלה הפכה לשמש כרמת תמיכה, דבר המעיד על אמינות הפריצה ומעלה את הסבירות להמשך המגמה החיובית, מחזורי המסחר התרחבו משמעותית, גל העליות האחרון הזניק את המניה מעל לרצועת בולינגר העליונה בשילוב מחזורים גבוהים. דבר זה מעלה את הסבירות לתיקון מטה כבר בתקופה הקרובה, תיקון שלאחריו יתחדשו העליות. 
 
סיכום ומסקנות
על רקע דלות ההזדמנויות בשוק המקומי סרגון היא אחת מהמניות המעניינות. ההתנהגות שלה כוללת את כל המרכיבים הדרושים למגמת עלייה ארוכת טווח, והדבר הכמעט יחידי שעל המשקיע להצטייד בו הוא סבלנות.
 
הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
 
הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
 
אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עברה חצי שנה מההמלצה
  מסתכל רחוק 08/06/2017 00:11
  הגב לתגובה זו
  1 0
  ומי שקנה את המלצה להשקעה ארוכה הטווח, בנתים מפסיד 30%... חוסר אחריות...
  סגור