גורביץ' מנתח - האם הדשדוש במדד המעו"ף צפוי להסתיים?

 |  (3)
שולחן הניתוחים
מי שמחפש דרמות ושינויים שילך למדדים אחרים או שירד לממד הזמן היומי או אף התוך יומי. שם השינויים תכופים יותר. מי שמחפש יציבות ובעיקר תשואה לאורך זמן, שיתמקד בממדים הארוכים יותר. הדשדוש של מדד המעו"ף צפוי להסתיים בקרוב וכפי שאסביר בהמשך, כמו שעשיתי בשבועות האחרונים, יש נתונים התומכים בכך.
בגרף השנתי 
השנה הסתיימה לא רע עבור מדד המעו"ף. אובדן של כ-3.8% בלבד אחרי שב-2015 נרשם נר של מוכרים שאמור היה לנער את השוק חזק יותר. הנר שחתם את 2016 לא מאפשר להעריך דבר לגבי האופן שבו צפויה להיראות השנה הקרובה. הגם שמדובר בנר אדום הרי שהצללית התחתונה שלו ארוכה מספיק כדי להעיד על קיומן של קונים שתמכו את השוק ברמות שבין 1,372-1,470 הנקודות. המוכרים לעומתם שולטים ברמות שבין 1,470-1,542 הנקודות וזו למעשה הרצועה עמה יהיה על השוק להתמודד. 


  
בגרף הרבעוני
מדד המעו"ף חתם רבעון טוב מבחינת ההתנהגות שלו. נר ירוק שכולל סגירה גבוהה הוא נתון מעודד להמשך הדרך. כפי שכתבתי בסקירות קודמות, השוק נע במחזוריות המוגדרת לפי ארבעה שלבים המתקיימים בכל ממד זמן. השלב שמקדים כל מהלך הוא שלב של דשדוש, הליכה הצידה, התייצבות. 

בגרף הרבעוני אפשר לראות היטב את ארבעת הרבעונים האחרונים בהם מדד המעו"ף שומר על שני מרכיבים: התחתית אותה קבע בפברואר השנה, ורמת ההתנגדות שהפכה לתמיכה ומצויה סביב 1,346 הנקודות. בגרף החודשי 
גם דצמבר ננעל לא רע לגמרי. נר ירוק אומנם עם גוף קטן יחסית אך סגירה גבוהה ושמירה על הרצף העולה שהחל בנובמבר. כדי לשמור על הרצף העולה יהיה על מדד המעו"ף לסגור מעל לרמת 1,430 הנקודות בתום ינואר. עוד בגרף החודשי אפשר לראות שנוצרו שתי נקודות שפל זהות המעידות על נכונותם של הקונים לרכוש כל כמות במחיר קבוע מראש.

בנוסף אפשר לראות את הרצף העולה שהתחיל בסיום נובמבר. בסקירות האחרונות המרכיב המרכזי הוא שני הממוצעים הנעים המצויים האחד על השני ואופקיים לחלוטין. התנהגות זו מתקיימת ערב יציאתו לדרך של מהלך. מה שהתרחש בתקופה האחרונה הוא חצייה מעלה. כלומר, הממוצע הקצר חצה את הארוך כלפי מעלה. זו עדות לצבירה של מומנטום חיובי. 

בגרף השבועי 
בגרף השבועי אפשר לראות את הדשדוש המייגע בין 1,380 – 1,500 הנקודות. עוד אפשר לראות שמדד המעו"ף מצוי עדיין ברצף עולה. בנוסף אפשר לראות את רצועות בולינגר שהופכות להיות צרות ואופקיות, דבר המתקיים לפני יציאתו של מהלך לדר. למרות שגם כאן הפרמטרים חיוביים, הרי שללא פריצה של רמת 1,500 הנקודות יהיה קשה לדבר על מהלך עליות משמעותי. 
 
סיכום ומסקנות 
מדד המעו"ף לקראת סיום תקופת הדשדוש המתקיימת מאז פברואר השנה. הכיוון יקבע לחיוב רק אם רמת 1,500 הנקודות תישבר מעלה והסיכוי לכך גבוה.


הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הפוך לא שיאים אלה מפולת
  אלף 21/01/2017 11:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדד המעןף ירד בצורה חדה השבוע 2 אחוז. שבר את רמת 1430.מה שווה הניתוח הטכני שלך? אתה מדבר על פריצת 1500 ובפועל המעןף פרץ ךלמטה. איפה המציאות ואיפה מה שכתבתה.
  סגור
 • 1.
  חרטטן, לפני 3 חודשים כתב שפריצת 1500 היא עניין של ימים (ל"ת)
  סוחר ותיק 15/01/2017 12:47
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • שולחן החירטוטים (ל"ת)
  משה 16/01/2017 20:13
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור