האם כדאי לקנות את ה-S&P500 עם פתיחת 2017?

 |  (2)
שולחן הניתוחים
דבר מהניתוחים האחרונים לא השתנה וטוב שכך. למעשה, שבירת הרצף היורד בסוף נובמבר הניחה את הבסיס למהלך עליות שאמור להימשך גם בשבועות הקרובים.
{?S&P 500}
 
בגרף השנתי
השנה הסתיימה מצוין. זו לא רק עלייה של 9.56%, אלא גם איך היא הסתיימה. הנר שחתם את 2016 הוא נר ירוק עם סגירה גבוהה שממשיך רצף עולה בטווח הארוך. בדרך כלל נר מסוג זה מעיד שגם התקופה הבאה צפויה להיות חיובית. 
 
בגרף הרבעוני 
מדד אס.אנד.פי חתם רבעון טוב מבחינת ההתנהגות שלו. נר ירוק שכולל סגירה גבוהה ושמירה על הרצף העולה הוא נתון מעודד להמשך הדרך. גם המיקום שלו מעל ממוצע נע 5 והשיפוע החיובי של הממוצע הנע תומכים במשוואה. 
 
בגרף החודשי
סיומו של נובמבר מצא את הרצף היורד נשבר ואלו חדשות טובות. המשמעות כאן כפולה: שבירת הרצף היורד ותחילתו של רצף עולה, וקביעת נקודת שפל גבוהה מקודמתה. 
 
 
 בגרף השבועי
בגרף השבועי אפשר לראות שמדד אס.אנד.פי 500 שבר רצף עולה והחל רצף יורד. היות והמגמה בטווחי הזמן הארוכים יותר היא מגמת עלייה, ההנחה היא שמדובר רק בתיקון ותו לא. המהלך העומד לתיקון הוא זה שהחל בשפל של 2,083 הנקודות ותם בשיא של 2,277 הנקודות. לפיכך היעדים הכללים לתיקון מצויים סביב 2,160-2,200 הנקודות. 

 
סיכום ומסקנות
 כל ממדי הזמן מובילים למסקנה חיובית, לכן ההערכה היא שבשלב הנוכחי כל ירידה תהיה לצורך עלייה.

 
הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
 
הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
 
אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
 
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  CHK
  ארי 03/01/2017 19:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  האם עדיין להחזיק בבקשה, בהמשך להמלצתך ולירידות?
  סגור
 • להחזיק ולשחרר חלק מהרווחים בעליות.
  ארז 05/01/2017 09:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .
  סגור