אחרי שנדמה היה שהוא מגיע לתחתית - האם הדולר נמצא דווקא לקראת עלייה?

המנתח הטכני של Bizportal מנתח את המטבע האמריקני שנראה שיצליח להתאושש מהדשדוש שסבב אותו לאחרונה
 |  (8)
שולחן הניתוחים
יחסי הכוחות בין הדולר לשקל מהווים בסיס לקבלת החלטות כמעט אצל כולנו. חברות מקומיות בונות תקציבים על סמך הערכות אודות רמתו וכיוונו של הדולר, אנשים פרטיים משקללים את ערכו של המטבע ככוח קנייה ודוגמאות לא חסרות. הבה נבין מה בדיוק קורה הגזרה המעניינת הזאת. דולר רציף +0.16% דולר רציף 3.59 +0.16% דולר רציף בסיס:3.59 פתיחה:0 גבוה:3.6 נמוך:3.59 תמורה:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:
בגרף הרבעוני
הדבר הבולט ביותר בגרף הוא שאין מגמת עלייה. נקודות השפל והשיא אינן מסודרות במבנה עולה. שתי נקודות שיא זהות סביב 4.07 מלמדות על גוש חוסם של מוכרים המונעים מהמטבע האמריקאי לעלות מעבר לרמה זו. מאידך גיסא, הרבעונים האחרונים מציגים תמיכה והתייצבות סביב 3.73 שקלים לדולר, רמה ממנה לא נסוג המטבע האמריקאי.

על פניו מדובר בשלב הנוכחי באיזון בין כוחות הביקוש לכוחות ההיצע, אלא שמבט על הממוצעים הנעים הפרושים על הגרף מלמד על שינוי הקורם עור וגידים. בניגוד לעשר השנים האחרונות בהן היו הממוצעים מסודרים בסדר יורד כפי שאמור להיות במגמת ירידה, אפשר לראות שלושה מרכיבים המצביעים על סיכוי גבוה יותר של הדולר לעלות: 
 1. הממוצע הקצר מעל לארוך.
 2. הארוך משופע כלפי מעלה.
 3. המרחק בין הממוצעים הנעים הולך וגדל. 
מרכיבים אלו מצביעים על נטייה של הדולר להתחזקות מול השקל בראייה ארוכת טווח. 
בגרף החודשי
ירידה לגרף החודשי מלמדת אף היא על דשדוש. כפי שאפשר לראות ישנן נקודות שפל אופקיות במחיר של 3.73 שקלים לדולר. מאידך גיסא, נקודות השיא יורדות ואמורות להעיד על לחץ מכירות. מצב בו כל עלייה משגרת את המוכרים לשוק במחיר נמוך מזה בו מכרו בשיאה של העלייה הקודמת. אלא שחולשה זו אינה מקבלת גיבוי מהגרף הרבעוני ולכן אין לה השלכות שליליות. 

בגרף השבועי
התמונה לא משתנה מהותית גם במעבר לגרף זה. גם כאן אין סידור או חוקיות באופן בו מסודרות נקודות השיא והשפל. כלומר, גם בממד זמן זה לא קיימת מגמה ברורה. מה שכן שריר וקיים היא התמיכה המאסיבית במחיר של 3.73 שקלים לדולר שחוזרת על עצמה בכל ממדי הזמן. כלומר, הסבירות לירידה מתחת לרמה זו נמוך. עוד אפשר לראות את קרבתו של הדולר לרצועת בולינגר התחתונה, מקום נוח לעלות ממנו כפי שקרה בפעמים הקודמות. 
בגרף היומי
כאן אפשר לראות את סיומו של שבוע המסחר האחרון. הנר השלישי מהסוף שקרוב לרמת 3.78 שקלים לדולר הוא נר של ירוק דומיננטי. נר המעיד על כניסתם של קונים. בדרך כלל מדובר בסימן לתחתית משמעותית. 
  
סיכום ומסקנות
הדולר חסר מגמה ממשית מול השקל. הוא מצוי בתהליכי דשדוש והתייצבות. הסבירות לירידה מתחת לרמת 3.73 שקלים לדולר נמוכה. מאידך גיסא, קשה לראותו מתרומם משמעותית בשבועות הקרובים מעל 3.85-3.90 שקלים לדולר. בטווח הארוך יותר (חודשים) אפשר יהיה לצפות להתחזקות הדולר מול השקל. זאת לאחר סיום תהליך ההתייצבות.
*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
*הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
 
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  דולר
  דןלר 18/12/2016 11:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  גורביץ הצייר היום אתה משחק אותה על הציורים שלך לאחר שהרבית בארצות הברית עלתה ולכן הדולר מתחזק מול השקל הייתי רוצה לראות בציורים שלך לפני החלטה לעלית ריבית בארצות הברית אז תבין זה משחר בינלאומי ולא ציורים שלך שהדולר מתחזק מול השקל וחוץ מזה אמרתי מלפני 6 חודשים שאנחנו לא שומעים או קוראים מהציורים שלך עד שהדולר יגיע ל4 שקל תתאפק מעט ותעמוד במילה שלך ושוב אני מציע לך על חשבוני קורס מיוחד למסחר בינלאומי במטבע
  סגור
 • 7.
  השקל יקרוס
  בר יוסף חגי 17/12/2016 18:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא לישון.
  סגור
 • 6.
  הדולר יעלה. תוך חצי שנה מגיע ל 4. אפילו לפניי. (ל"ת)
  ממי 16/12/2016 16:40
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  בנק ישראל מקפיא את הדולר מלאכותית
  אדם 14/12/2016 18:50
  הגב לתגובה זו
  4 0
  בנק ישראל שומר מכל משמר על העדר מסחר אמיתי במט"ח ,במקום לטפל ברעות החולות האמיתיות של יוקר מחייה ,שוק תעסוקה ,דיור בר השגה עם משכנתא מסובסדת וכו . חבל מאד.
  סגור
 • 4.
  לגבי ה 3.73 התמיכה היא של בנק ישראל, ללא תמיכה זו 3.0
  אני 14/12/2016 09:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ולטווח ארוך יותר אף אחד לא יודע מה יהיה, ובמיוחד אתה כל מה שאתה אומר יוצא הפוך.
  סגור
 • 3.
  מלחמה והדולר יהיה 10 ש"ח
  נעם 13/12/2016 15:31
  הגב לתגובה זו
  6 1
  אנחנו בישראל חיים כאילו המצב הביטחוני מעולה, למעשה בכך יום אמור להיפתח מלחמת ענק,לא להשקיע בשקל שקל ולא בנדל"ן. ראו זו אזהרה .
  סגור
 • 2.
  גורביץ אתה צודק טכנית
  משה 13/12/2016 11:38
  הגב לתגובה זו
  14 4
  אבל לצערי הנגידה הפוסטמה חדלת האישים שלנו פלוג לא תתן לדולר לעלות ותצהיר שהיא בעד היצוא והחלשת השקל -אבל תעשה בדיוק הפוך......
  סגור
 • 1.
  הקיצר,הרבה קישקושים...ולבסוף כלום (ל"ת)
  מ.א 13/12/2016 11:19
  הגב לתגובה זו
  16 0
  סגור