האירו מנסה להתאושש, אך לא מחזיק מים

המנתח הטכני של Bizportal על מטבע האירו שמנסה להתאושש אחרי טלטלות השווקים, אך מתקשה לעשות זאת
 |  (6)
מט"ח
בחודשים האחרונים ניסה האירו לבצע מהלכי התאוששות נקודתיים. בכל פעם שהרים את ראשו אפשר היה לראות בבירור גוף גדול של מוכרים שניצל כל הזדמנות כדי להיפטר מהמטבע האירופי האחיד. הניתוח האחרון של היורו היה לפני כחודשיים וכעת יש סיבה טובה לחזור ולבחון את מצבו, בעיקר לאחר הטלטלה שחוו השווקים.
בגרף הרבעוני
אין עוררין על כך שהיורו מצוי במגמת ירידה. אלא שזה אינו הסיפור. במשך חודשים ארוכים, כפי שאפשר לראות על הגרף, נבנתה תבנית מסוג "משולש יורד". מדובר בתבנית המתאפיינת ברמת תמיכה אופקית שמאפיינת את הקונים המגיעים במחירים קבועים ואוספים סחורה. מצד שני, המוכרים המאופיינים על ידי קו המגמה היורד מגיעים לשוק במחירים הולכים ויורדים ומעידים על דחיפות ולחץ.

תבניות אלו נוטות במרבית המקרים להישבר כלפי מטה וזה בדיוק מה שקרה. עומק התבנית בחלקה הרחב ביותר מעיד על פוטנציאל הירידות המינימאלי הצפוי לאירו מול הדולר. כפי שאפשר לראות, עומד עומק התבנית על שיעור של כ-19%. חישוב פשוט מנקודת השבירה מוביל ליעד מחירים מינימאלי המצוי סביב 1 אירו לדולר. 
 
בטווח החודשי
גם כאן מצוי האירו במגמת ירידה מול הדולר. נקודות השפל והשיא מסודרות במבנה יורד, והניסיונות לפרוץ מעלה את רמת 1.15 דולר לאירו כשלו. רמת התמיכה המשמעותית האחרונה שנפרצה מטה, 1.1950 דולר לאירו, הפכה בכל ניסיונות העלייה האחרונים  לרמת התנגדות.5. הרצף בגרף החודשי הוא רצף יורד. זאת ועוד, האירו מצוי מתחת לממוצע נע ל-5 חודשים.

סיכום ומסקנות
ועדיין, אחרי חודש נוסף ורבעון נוסף, שני טווחי זמן משמעותיים ומשפיעים עברו ניתוח – הרבעוני, החודשי. באף אחד מהם לא הוזכר המונח "מגמת עלייה" או "רצף עולה". ההתנהגות. המסקנה היא שההסתברות היא שכיוונו של האירו מטה. הרחק מטה. שינוי כיוון בחודשים הקרובים יהיה בגדר הפתעה.*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
*הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
*אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מדד בנקים וטבע
  אלף 16/11/2016 13:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך על טבע כרגע ומדד הבנקים.
  סגור
 • בדיוק שני נירות הערך שגורביץ פיספס ובגדללללללללללללל (ל"ת)
  1 17/11/2016 21:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  יורו
  איציק 16/11/2016 11:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לחכות שהיורו ירד מתחת לארבעה שקלים
  סגור
 • 3.
  את מי זה מעניין? מדד הבנקים?
  אלף 15/11/2016 10:04
  הגב לתגובה זו
  0 2
  כרגע הבנקים שנמצאים בשיא כל הזמנ.ים באחד העם מענינים אבקש לנתח אותם. את מי זה מעניין שהאירו יורד?
  סגור
 • 2.
  בקיצור למרות האמור לקנות! (ל"ת)
  מוטי 15/11/2016 10:03
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 1.
  לקנות יורו (ל"ת)
  חיים 15/11/2016 08:23
  הגב לתגובה זו
  11 0
  סגור