יש לכם זמן? הנה הזדמנות לאסטרטגיה ארוכה: טאואר, קווים לדמותה

אייל גורביץ', המנתח הטכני של Bizportal, מנתח את אחת המניות היותר מעניינות בבורסת ת"א
 |  (4)
לבקשת הקהל
לא כולם סוחרים קצר, וטוב שכך. לעתים נסתרות מאיתנו לא רק הדרישות למסחר קצר אלא גם המיומנויות הנדרשות, כמו גם היכולות העכשוויות שלנו. לא מעט מהעוסקים בתחום מעדיפים את התוואי הארוך. פעם קראו לזה "שגר ושכח", אבל גם אסטרטגיה כזאת מחייבת תוכנית מסחר. לתלמידים שלי אני אומר שלא משנה לאיזה ממד זמן אתה סוחר, הטכניקה תמיד תישאר אותה טכניקה. הדבר היחידי שמשתנה זו מהירות התגובה.
טאואר היא מניה נפלאה לאסטרטגיה ארוכה. היא ניחנת בכל התכונות שיכולות לייצר מהלך עליות ארוך ורווחי, בתנאי שלא תצמיד את אפך למסך ובתנאי שתיערך עם תוכנית מסחר טובה.
מאז 2001 החלה המניה לרדת. ממחיר של יותר מ-1,000 שקל למניה בודדת הועם זוהרה עד לשפל של כ-5 שקלים למניה שנרשם ב-2008. משם החלו העניינים להתייצב, ולהתייצבות זו מספר מרכיבים: 

כפי שאפשר לראות, לווה גל העליות של 2009 בגידול ברור במחזורי המסחר כעדות לכניסה של "דם חדש" למניה. הירידות שהחלו מאותה נקודת זמן ועד לסיום 2013 לערך לוו בדעיכה במחזורי המסחר. דעיכה זו מבטאת את העובדה ולפיה ההיצע העומד למכירה הולך ואוזל. בנוסף, העליות של 2014 לוו שוב בגידול בהיקפי הפעילות. מנקודת השיא האחרונה ולאורך כל גל הירידות – שוב דעיכה במחזורים. 

התנהגות זו מייצגת התייצבות המעידה על סיום מגמת ירידה ושלב חיוני בדרך למגמת עלייה. שינוי מגמה פירושו אך ורק שינוי בסידור של נקודות השיא והשפל. אין בגישה הטכנית פרמטר אחר היכול להעיד על שינוי בהתייחסות של השוק למניה. 

וכאן, מ-2008 אפשר לראות את השינוי. נקודות השיא והשפל כבר אינן מסודרות במבנה יורד. המסר הוא שמגמת הירידה תמה. הגם שהרבעון הנוכחי לא תם ויש עוד חודשי לסיומו, הרי שסגירה מעל למחיר של 52.40 שקל למניה תייצר נקודות שפל גבוהה מקודמתה. המשמעות היא שהקונים מכריזים שהם נכונים לשלם עבור אותה סחורה בדיוק, מחיר גבוה יותר מזה ששולם בעבר. 

אחת מהתנהגויות השוק היותר מדויקות גורסת שבכל פעם שתיווצר נקודת שפל גבוהה מקודמתה, תיווצר נקודת שיא גבוהה מקודמתה. כלומר, סגירה בתום החודש הבא מעל למחיר בו נקבתי תעיד על גל עליות שיישא את המניה מעבר לרמת השיא הקודמת, כלומר מעל למחיר של 73.79 שקל למניה, וזו הזדמנות מעניינת לכל הדעות. 

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
**הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  יש לו אובססיה למניה
  דירותא 13/09/2016 09:49
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אבל לכיוון ההפוך פעמים תכופות בשנה הוא ממליץ על החברה אבל לא פוגע בתחזית כנראה שהמניה נרתעת ממנו
  סגור
 • 1.
  האם לטוואר גם יכולת השרדות לאורך זמן
  גיל 13/09/2016 08:29
  הגב לתגובה זו
  2 1
  זמן? לא אמרת האם השקעה לאורך זמן מגובה גם בדוחות (לא רק בגרפים....)
  סגור
 • טאואר חזרה לרווחיות
  משקיע 13/09/2016 12:44
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הציגה דוחות מעולים וצפי לגידול ברווחים והכנסות , לא סתם המניה גם ניראת טוב על הגרפים.
  סגור
 • כן בוודאי נו על מה אנחנו מדברים כן כן חמוד אל דאגה (ל"ת)
  ידוע 13/09/2016 09:12
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור