השוק האמריקני עדיין רצוף קשיים בטווח הארוך, אבל כאן ועכשיו - ה-S&P500 מתקרב לשיא כל הזמנים

אייל גורביץ', המנתח הטכני של Bizportal, על המדד המוביל בוול סטריט
 |  (6)
וול סטריט, צילום: Getty Images Israel
הקשיים של השוק האמריקני בטווח הארוך נותרו בעינם. הכישלון לחצות את שיא כל הזמנים עדיין שם, אבל בטווח הזמן הבינוני המשוואה הטכנית חיובית. גם השבוע האחרון שהיה מגומגם לא מצליח לקלקל את הסבירות לתקיפת שיא כל הזמנים.
בגרף השבועי
מגמת עלייה מוגדרת כסדרה עולה של נקודות שיא ונקודות שפל. על כל נקודת שיא להיות גבוהה מקודמתה וכך גם לגבי כל נקודות שפל. זהו בדיוק המצב המתקיים בגרף השבועי. עד לפני מספר שבועות ממד הזמן הבינוני התבסס על שתי נקודות שפל שאינן יורדות ושתי נקודות שיא עולות, אך בתקופה האחרונה היה השוק שרוי בתיקון טכני.
לפני שבועיים נשבר הרצף היורד כעדות שלפיה תם התיקון וגל עליות יצא לדרך. שבירתו של הרצף היורד ביססה נקודת שפל גבוהה מקודמתה, וההיסטוריה לימדה אותנו שבכל פעם שתיקבע נקודת שפל גבוהה מקודמתה - תיקבע גם נקודת שיא גבוהה מקודמתה. כלומר, המסר המרכזי לטווח הזמן של השבועות הקרובים הוא שהכיוון אמור להיות מעלה.
עם שבירת הרצף היורד חצה המדד את הממוצע הנע ל-5 שבועות, סימן חיובי נוסף. יתרה מזאת, אפשר לראות את הסידור של שני הממוצעים הנעים הארוכים יותר:
 1.  הקצר מעל לארוך
 2. שניהם משופעים מעלה
 3. התיקון לא השפיע על הסידור או על השיפוע של הממוצעים
סעיפים אלה מצביעים על מומנטום חיובי.
השבוע האחרון היה מגומגם כאשר הנר האחרון היה חסר גוף וצבע וממוקם בחלקו העליון של הנר. התנהגות מסוג זה מעיד על לחץ גדול יותר של קונים. המסר נותר חיובי. 

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
**הערה: כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  איפה המקצוען...
  דנידין 11/06/2016 02:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פעם היו ימים של חוזים וחצפורי....
  סגור
 • 4.
  בייגלה עוגיות סומסום וכוסברה
  מנתח לחמניות חלות בי 06/06/2016 18:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה אני פראייר תביאו קודם כסףף
  סגור
 • 3.
  או שS&P יורד או שתא100 עולה ן
  מנתח כוסברה שום פטרז 06/06/2016 18:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  או שאני תותח גאון
  סגור
 • 2.
  לא משנה על איזה גרף אתה מסתכל - תמיד אתה "טועה ומטעה"
  מסתכל מלמעלה 06/06/2016 11:34
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כאשר אתה מנתח את הגרף ומסתכל על הקצה שלו (ממוצע 5) - ומזה אתה בונה את כל ה"נבואה" שלך. אתה לא יכול לראות לעולם את כל התמונה... חוץ מניחוש פראי על הכיוון. לצערנו ברוב המקרים את טועה. דומה הדבר "לגאון" שמביאים אותו בעינים עצומות לפינת החדר ושואלים אותו (לאחר שמסירים את הכיסוי עינים מה גודל החדר... והוא מייד "יודע" להגיד את גודלו - ב 90% מהמקרים הוא טועה. אבל מתעקש שהוא יודע להגיד במדוייק מה גודלו. אילו רק היית מסוגל להסתכל אחורה "גאון" היית רואה/לומד שאתה טועה כל הזמן. ולכן במקרה הזה, אילו תסתכל אחורה על הגרף (ולא עם ממוצע 5) - אתה תראה שבגלים "דומים וחוזרים על עצמם "כל מה שעולה בסוף יורד". חבל רק על כל התמימים שנופלים אחר הטעויות שאתה מכוון אותם... "נביא"... שמבסס את כל הנבואה שלו על מה שהיה אתמול - מבלי לראות מספיק אחורה - תמיד טועה...
  סגור
 • 1.
  למר גורביץ'
  א100 06/06/2016 09:54
  הגב לתגובה זו
  7 0
  השוק האמריקאי הוא כמעט היחיד בעולם שעולה בעת הזאת. וזאת בכלל לא מסיבות כלכליות. סופו המר קרב. תודה ואיחולי הצלחה. איציק.
  סגור
 • המשך
  א100 06/06/2016 11:24
  הגב לתגובה זו
  9 1
  התקרבותו לשיא כל הזמנים לא נותנת לנו שום אינדיקציה לטיב או לחוזק. גדולי הבנקים והמשקיעים עוזבים את השווקים שלהם ההזויים. הממשל מנסה להחזיק בכוחות אחרונים מסיבותיו שלו שיתנפצו לו בפרצוף. הוא זה שדחף את השוק מ2009 וממש בלי סיבות כלכליות. בעת שהשקר ייצא לציבור. הכאוס רק יתגבר. העולם לא קונה את השקר האמריקאי.
  סגור