בורסהגרף מציגה: דרך בטוחה יותר לסחור בשוק ההון

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, מציג את המדד החדש מבית הפיתוח של תוכנת המסחר 'בורסהגרף'
 |  (7)
אייל גורביץ, צילום: Bizportal
מדד עוצמת המגמה , עוד כלי ייחודי לבורסהגרף. אחרי מזהה הרצפים ומזהה המגמה הייחודיים לתוכנה, אנו שמחים להציג את מדד עוצמת המגמה.

כמו כלים אחרים שנבנו עם השנים, נבנה גם זה בניסיון להקל את הדרך להבנת המגמה ולבחירת המניה הנכונה. מרבית העוסקים בתחום חווים קושי גדול להבדיל בין מגמה מובהקת לשאינה מובהקת, בין מגמה חזקה ןמגמה המאבדת . בין מגמה איכותית למגמה באיכות נמוכה ובין מגמות שכדאי לסחור עליהן לכאלה שכדאי להימנע מהן.

כיצד מאתרים אותן בקלות?
מדד בורסהגרף לעוצמת המגמה נבנה במטרה לסייע לציבור הסוחרים בכלל וללקוחות בורסהגרף בפרט באיתור מניות, מדדים, מטבעות וסחורות, המתאפיינים במגמה עליה ניתן לסחור ביתר קלות ורווחיות.

לפיכך, טרחנו ועמלנו לא מעט זמן כדי לבנות ולבסס מדד שישקף באופן הנכון ביותר, לא רק את כיוונה של המגמה, אלא גם את איכותה. ייחודו ואיכותו של המדד היא בהתאמתו לכל ממד זמן. הוא יכול לשמש סוחרים לטווחים ארוכים, בינוניים, וקצרים כאחד כולל סוחרי יום.

אופן השימוש
המדד נע על סקאלה סגורה בטווח של 0%-100%, כאשר כל מספר בטווח זה משקף את עוצמתה של המגמה. בכל נקודת זמן נתונה, בפתיחת גרף של מדד / / מטבע או כל נכס אחר, תיפתח חלונית שתציג את ערכו של מדד בורסהגרף לקביעת עוצמת המגמה. הפתיחה אוטומטית, אם כי אפשר לעשות זאת גם באופן ידני תוך לחיצה על הכפתור המתאים המצוי בסרגל התחתון.

כפי שנכתב קודם, ערכו של המדד ישמש בסיס להחלטה - האם אפשרי לסחור בנכס ברמת סיכון נמוכה.

מקרא הערכים
- טווח של 85%-100 - מגמת עלייה מובהקת
- טווח של 85%-75% - מגמת עלייה בעלת מומנטום חלש
- טווח של 75%-25% - חוסר מגמה
- טווח של 25%-15% - מגמת ירידה בעלת מומנטום חלש
- טווח של 0%-15% - מגמת ירידה מובהקת.

כלומר, ערכים מעל 85% מעידים על מגמת עלייה חזקה. במגמות שרמתן מעל 85% סביר להניח שכל תנועה כנגד המגמה תהווה תיקון טכני, ובסופו של דבר תוכל ליהנות ממהלך נוסף בכיוון המגמה. כלומר, מגמת עלייה או ירידה איכותית שאפשר לקבל החלטות רווחיות ובעלות סיכון נמוך.

בנוסף, תוכל לאתר את כל הנכסים העומדים בקריטריונים דרך הסורק לפי הדוגמא הבאה.

החלטות מסחר
מסחר על מגמה יתבצע רק כאשר מדד בורסהגרף לקביעת עוצמת המגמה יתייצב מעל ערך של 85%. רמה מינימלית זו מייצגת מגמה יציבה ומבוססת שצברה מספיק כוח כדי להמשיך הלאה. עם זאת, המדד לא נוצר כדי לספק איתותי קנייה ומכירה.

יש לעשות בו שימוש באופן הבא:
מרגע התבססות המגמה, עלייה או ירידה, המתן לתיקון טכני כדי לאתר את נקודת העיתוי הנכונה. משקיעים המצויים כבר בפוזיציה יכולים לעשות שימוש במדד בורסהגרף לקביעת עוצמת המגמה כבסיס לסטופים, החלטה על נעילות רווח או חיסול מוחלט של הפוזיציה. ירידה של עוצמת המגמה מתחת לרמה של 85% יכולה לשמש בסיס לסיום העסקה או דילול החזקות.*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  S&p
  סוחר 18/11/2014 18:54
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מר גורביץ אמרת שלא נראה שיאים חדשים במדד אז תפקח את עינך וראה ותגיד סליחה טעיתי!!!! 2050 הנה עוד שיא.
  סגור
 • 5.
  מה תועלת בשיטה
  אנאליסט 18/11/2014 17:49
  הגב לתגובה זו
  3 0
  גורביץ' מביא ניתוחים ושיטות אבל תחזיותיו/המלצותיו לאחרונה אינן קולעות. השווקים לרבות אירופה בעלייה. יש אפוא להתייחס בספקנות רבה.
  סגור
 • 4.
  אני מימשתי הכללללללל!!! תיקון חד במניות מחייב המציאות! (ל"ת)
  יופיטר שוקי הון 18/11/2014 17:46
  הגב לתגובה זו
  3 2
  סגור
 • 3.
  אני רוצה לראות מי ירוויח כשהוא יכנס ב85%
  שלומי 18/11/2014 12:08
  הגב לתגובה זו
  7 0
  זה בדיחה כל הציורים האלה
  סגור
 • 2.
  גורביץ
  סוחר 18/11/2014 11:47
  הגב לתגובה זו
  5 1
  גורביץ היקר אתה לא מתייאש פשוט לא נמאס לך להטל באזרח הפשוט שמאמין ואוכל ת׳לוקשים שאתה מוכר זה כבר מביך באמת!!! תגיד טעיתי למה לא להודות.
  סגור
 • 1.
  הדברים שכתבת יפים ומרשימים
  אייל הנכבד 18/11/2014 11:02
  הגב לתגובה זו
  27 0
  אני לא הבנתי כלום. כתיבתך מיועדת לפלח הגאונים והחכמים. ואני סה"כ רוצה להשקיע את ממוני ומבקש ממך מרשם בדוק. איני רוצה הרבה..ממש לא. אבל אם תציע לי על השקעה שתניב לי עד סוף 2015 10% באופן הבטוח ביותר. אודה לך מאד.
  סגור
 • מזה עשר אחוז
  סאאאמי 18/11/2014 12:04
  הגב לתגובה זו
  5 0
  תבקש לפחות 60 אחוז עד סוף 2015 וניראה מה אייל יציע על בטוח
  סגור