ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
ינכט חותינל תכרעמ - ףרג הסרוב

בורסה גרף - מערכת לניתוח טכני

ההרשמה מהווה הסכמה לקבל מעת עת הודעות על אירועים, קורסים, ופרסומים שונים לדוא"ל ולסלולר. הלקוח יוכל בכל עת לבקש להסיר עצמו מרשימת התפוצה. השירות אינו מהווה ייעוץ השקעות והעושה שימוש בשירות זה פועל על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
הבתכב תוריינ

ניירות בכתבה

BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

הנאסד"ק בעננים: על ענני איצ'ימוקו וסקירת הנאסד"ק

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, מציג כלי אחר מהמוכר והידוע - מה הוא יכול לגלות על כיוונו של מדד הנאסד"ק?
 |  2
מיפן לניתוח טכני
Share
מרשימת הכלים והמתנדים הקיימים והשימושיים בשיטה הטכנית, חומק בדרך כלל כלי אחד ומיוחד - ענני האיצ'ימוקו, או באנגלית Ichimoku Clouds.
כנראה ששם יפני, נוסחה מורכבת ושרטוט מורכב לא תורמים לפופולריות של מתנד, אבל בכל זאת מדובר באחד המתנדים המגוונים והעשירים במידע, ולכן - כדאי להכירו, לכל הפחות.


האיצ'ימוקו הומצא ביפן לפני כמעט חמישים שנה על ידי עיתונאי בשם Goichi Hosoda. במבט ראשון הוא נראה קצת מורכב ומסובך, אבל כניסה לתוככי המידע שהוא מספק יכולה להשתלם. השימוש במתנד ניתן בצורה קלה ופשוטה באמצעות תוכנת בורסה גרף או אתר הניתוח הטכני BursagraphWeb (ניתוח טכני בתפריט העליון של Bizportal).

מטרת הכלי הינה זיהוי את המגמה הנוכחית ולאחר מכן סיפוק איתותי קנייה / מכירה עם כיוון המגמה. בנוסף, יכול לשמש גם לאיתור אזורי תמיכה והתנגדות עתידיים.

לא ניכנס לנוסחאות המדוייקות של איך מתבצע החישוב . ניתן לקרוא עליהן ברשת. בגדול ניתן לומר שהמתנד מבוסס על חישובי ממוצעים נעים של נקודות המינימום והמקסימום ולא של מחירי הסגירה, כפי שנעשה בחישוב ממוצעים נעים רגילים. בנוסף העננים שמצויירים (דוגמא בהמשך) מבטאים הצגה של הנתונים שמחושבים בהסטה קדימה, על מנת לקבל אזורי תמיכה והתנגדות.

השרטוט והשימוש
החלק החשוב והמרכזי במתנד הינו הענן המשמש לזיהוי המגמה,
וצבעו נגזר ממיקום הקווים. הקו הירוק נקרא Leading Span A ואילו הקו האדום נקרא Leading Span B. כאשר הקו הירוק מעל האדום, הענן יופיע בצבע ירוק - מלמד על מגמת עלייה. כאשר הענן צבוע בצבע אדום - מלמד על מגמת ירידה. כלומר, כאשר צבעו של הענן משתנה מאדום לירוק משתנה המגמה מירידה לעלייה ולהפך.בנוסף יש לשים לב למיקום המחירים ביחס לענן. כאשר המחירים (הנרות) נמצאים מעל הענן - מדובר במגמת עלייה. כאשר המחירים מתחת לענן - מגמת ירידה, וכאשר המחירים בתוך הענן - חוסר במגמה. כלומר מגמת עלייה מובהקת באה לידי ביטוי כשהנרות מעל הענן והענן בצבע ירוק.

בדוגמא המצורפת ניתן לראות מגמת עלייה ברורה שהחלה בספטמבר 2010 - מסומנת בחץ השחור הגדול (התחתון מבין החצים). החלק השני במתנד הינו הקווים האדום והכחול המשמשים למתן איתותי קנייה ומכירה. Conversion Line הוא הקו הכחול המהווה מעיין ממוצע נע קצר של נקודות השפל והשיא. Base Line הוא הקו האדום המהווה ממוצע נע ארוך של נקודות השפל והשיא. לאחר זיהוי המגמה ניתן להשתמש בקווים אלה לקבלת איתותי קנייה ומכירה עם כיוון המגמה.
כאשר הקו הכחול חוצה את האדום מלמטה למעלה - איתות קנייה.
כאשר הקו הכחול חוצה את האדום מלמעלה למטה - איתות מכירה.

בדוגמא הבאה, שני איתותי קנייה מסומנית בחצים שחורים קטנים, שניהם מופיעים בתוך מגמת העלייה, כיוון שהענן הוא ירוק והמחירים (הנרות) מעל הענן. איתותי קנייה ומכירה נוספים ניתן לקבל על בסיס חצייה של המחירים את הקווים (אדום וכחול), כפי שנעשה הדבר עם ממוצעים נעים. עת המחירים (הנרות) חוצים מלמטה למעלה את הקו האדום והכחול - יתקבל איתות קנייה.

השימוש השלישי - אזורי תמיכה והתנגדות
במגמת עלייה הענן (הירוק) נוטה לשמש כאזור תמיכה עתידי, וניתן לצפות שבעת תיקון טכני ישמש הענן כאזור תמיכה קיים. במגמת ירידה המצב הפוך וניתן להתייחס לענן האדום כאזור התנגדות, אשר יבלום את התיקון מעלה בדרך למהלך ירידות חדש.

ונעבור לפרקטיקה - האם ה נאסד"ק (-0.15%) נאסד"ק 6,782.79 -0.15% 00:15 17/11/2017 הוסף לתיק האישי נאסד"ק סגירה:6,793.29 פתיחה:6,794.45 גבוה:6,797.75 נמוך:6,777.43 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים בעננים?

ניתוח של מדד הנאסד"ק נכון לסוף השבוע הראשון של אוקטובר 2012. על פי ענן האיצ'ימוקו בגרף יומי עולות מספר מסקנות:

ראשית, הענן ירוק והמחירים מעליו כלומר - הנאסד"ק במגמת עלייה . שימו לב לקו הכחול (Conversion Line) אשר הפך כיוון והחל עושה את דרכו מטה. אם במהלך השבוע הקרוב יתרחש CROSS, כלומר חצייה של הקו כחול את האדום, יהווה הדבר איתות מכירה וסגירת פוזיציית LONG בנאסד"ק.

בנוסף, רמות התמיכה החשובות הקרובות הינן באזור 3,100 - אזור התמיכה הנגזר מהחלק העליון של ענן האיצ'ימוקו על הגרף המצורף.

השימוש במתנד ניתן בצורה קלה ופשוטה באמצעות תוכנת בורסה גרף או אתר הניתוח הטכני BursagraphWeb (ניתוח טכני בתפריט העליון של Bizportal). להורדת התוכנה או לקבל שם משתמש וסיסמא לאתר יש להיכנס לאתר בורסהגרף .
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לדיוור השבועי של אייל גורביץ' ומומחי בורסה גרף
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

2 תגובות בדיון אחד

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
1 ז צ'וקומוקו א...ת 18/06/2014 10:21 מר אייל . אני חושב בדיוק כמוך ואתה צודק ב 100%..
1.כנראה שם יפני? אולי שם פרסי? יש משפט שאומר(אם אינך יודע את שמי..אל תצטט אותי) 2.גם הראש המטופש שלי (כמו הנאסד"ק בעננים)ומי שנמצא שם..שואף לרדת, מה יש לי לעשות שם? גם המדד ירד לאדמה עם הגשם הראשון..שיהיה מטח נוראי. 3)תוכנת בורסה גרף צודקת מאד...באמת אזור התמיכה הוא 3100...ירידה קלה מהמדד כרגע שהינו 4337. אבל, להבדיל מהתוכנה...אני בשר ודם..וחושב שבאזור 1800 המדד ימצא מנוחה... 4.נא לפרסם...
א...ת 18/06/2014 11:34 איילוש...כבר כתבנו...
עכשיו אתה אלוף...היינו יכולים לעשותך אלוף האלופים..(על באמת, בלי צחוקים!)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.