מהסוגיות הבוערות של שוק ההון: מתי לסגור פוזיציה?

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, מסביר כיצד יש לנהול את אחת הסוגיות העיקריות בשוק ההון - ניהול פוזיציה
 |  (1)
אייל גורביץ, צילום: Bizportal
אחת הסוגיות הבוערות בניהול פוזיציה היא מתי לסגור אותה באופן מוחלט. לשם כך יש להכיר את עיקרון הרצף העולה ושבירתו.

הרצף העולה
אחת מאבני הפינה להבנת כיוונו של שוק או מניה ולקבלת החלטה נבונה לביצוע עסקה, הן לקנייה והן למכירה, מתבססת על "עיקרון הרצף". מגמות עלייה או ירידה מורכבות מרצפים עולים ויורדים, שההבחנה ביניהם והבנתם קריטית לקבלת החלטה.

ברצף עולה, שער סגירה של כל נר נתון יהיה גבוה מהשער הנמוך של הנר שקדם לו - ההתייחסות תהיה תמיד לנר הגבוה ביותר של הרצף. קחו לדוגמא את מדד ה נאסד"ק -0.39% נאסד"ק 7,070.33 -0.39% נאסד"ק סגירה:7,098.31 פתיחה:7,135.28 גבוה:7,154.64 נמוך:7,034.82 מחזור:-- לעמוד ציטוט חדשות גרפים הרכב מדד ביצועים כתבות נוספות בנושא: בגרף חודשי, שם אפשר לראות רצף עולה. כפי שאפשר לראות בגרף, ספירת הנרות ברצף העולה מתחילה מנהר הנמוך ביותר ברצף.


אז מתי סוגרים את הפוזיציה?
שבירת רצף עולה מתקיימת כאשר שער סגירה של נר נתון נמוך מהשער הנמוך של הנר הגבוה ביותר ברצף העולה.

שבירה של רצף עולה היא סימן לחיסול פוזיציית לונג, משמעותה עלייה דרמטית ברמת הסיכון. עלייה בסבירות לתיקון טכני משמעותי ואף להיפוך מגמה. יש לשים לב לשבירת הרצף העולה טרם המפולות של השנים האחרונים, ולמעשה בכל התיקונים הטכניים שהתרחשו עד היום. המשולשים האדומים מורים במדוייק על הנר בו יש לסגור את הפוזיציה.


*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לאייל שאלה
  בכט ג. 17/06/2014 09:41
  הגב לתגובה זו
  5 1
  והיה ואיני מבין בטכני דבר וחצי דבר ואף לא ער לנרות שציינת. מה הסיכוי שלי (כסטודנט מצטיין לכלכלה וראיית חשבון) או, אדם אחר מהישוב. לדעת מתי לסגור את הפוזיציה. האם נערך אי פעם ניסוי ליעילות איש הגרפים או לסתם אדם או כלכלן מקרו ומיקרו מוכשר. בעת סגירת פוזיציה או סתם מהלך עניינים רגיל של ניהול תיק וסיכונים?
  סגור