ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
ינכט חותינל תכרעמ - ףרג הסרוב

בורסה גרף - מערכת לניתוח טכני

ההרשמה מהווה הסכמה לקבל מעת עת הודעות על אירועים, קורסים, ופרסומים שונים לדוא"ל ולסלולר. הלקוח יוכל בכל עת לבקש להסיר עצמו מרשימת התפוצה. השירות אינו מהווה ייעוץ השקעות והעושה שימוש בשירות זה פועל על דעת עצמו ובאחריותו המלאה.
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
תויגתב יכה
הכי בתגיות

הפעולות שישנו את גורל המשקיעים: להחליט באי וודאות

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, מסביר מהי בעצם שיטת הניתוח הטכני, וכיצד יש לקרוא את כליה נכון על מנת להשיג רווח מירבי
 |  8
מה זה בכלל ניתוח טכני?
Share
לא מעט משקיעים סבורים ששיטת הניתוח הטכני נוצרה כדי לחזות את העתיד. מעין כדור בדולח או קלפי טארוט. מכאן שתפקידו של המנתח הטכני, בכל נקודת זמן שהיא, לדעת מה יהיה - מחר, מחרתיים, עוד חודש - העיקר שיהיה מדויק, אוי ואבוי אם לא. שאלות כגון, האם תהיה מפולת? מתי תסתיים מגמת הירידה? לאן תגיע המניה? מתי היא תגיע? הן שאלות לגיטימיות בהן אנו נתקלים בכל יום. אבל השאלות הללו מסגירות יותר את חוסר הבנתו של השואל מאשר את מגבלות השיטה.


אין תשובה לשאלות אלו, משום שלא השיטה ולא המנתח אמורים לספק את התשובות עליהן. התשובות, גבירותיי ורבותי, אינן בנמצא. מי שחושב שרווחים ממסחר בניירות ערך מגיעים כתוצאה מחיזוי העתיד, כנראה שלעולם לא ירוויח. לא אחת נבחנים המנתחים הטכניים במבחנים המועדים לכישלון תמידי. העתיד נסתר והיכולת לנבא מה יהיה נשגב מבינתנו ויכולתנו. אז מה בעצם אמורה השיטה הטכנית לעשות עבורנו?

הטעות שבהבנת השיטה נגזרת מהאופן הקלוקל בה היא מוגדרת בספרות התיאורטית - "חקר פעילות השוק בהתבסס על גרפים, למטרת חיזויין של מגמות מחירים עתידיות". אז לאחר שהבנו מה השיטה הטכנית לא, הבה נבין מה היא כן, ראשית נתחיל עם כלי העבודה ולאחר מכן נגדיר את המטרות.

כלי העבודה ומשמעותם
כלי העבודה המרכזי בשיטה הטכנית הוא הגרף. הגרף מייצג את תנועת המחירים לאורך זמן והוא לעשה הפרמטר היחיד בשיטה שיכול לתת איתותי קנייה ומכירה. הגרף יכול לשקף אינספור ממדי זמן, החל מפרק זמן ארוך (גרף חודשי), דרך פרק זמן קצר (גרף יומי) וכלה בממדי זמן קצרצרים כגון גרפים תוך יומיים.

מרבית האנשים שנחשפו לשיטה הטכנית משוכנעים שיש לעשות הבחנה בין
ניתוח טכני
ניתוח טכני
תאוריה לחיזוי ופירוש של מחירי ניירות ערך. תאוריה זו מתבססת על ההנחות כי תופעות המתרחשות בשוק חוזרות על עצמן וכי על פי תנודות העבר ניתן לחזות את העתיד. כמו כן, מחיר נייר ערך נקבע על פי כוחות השוק, כלומר, הביקוש וההיצע וכי התאור הגרפי של נייר הערך מגלם בתוכו את כל הנתונים הכלכליים והפיננסיים. לצפיה באתר ניתוח טכני
לכלכלי, שמדובר בשני דברים שונים לחלוטין, אלא שלא כך הוא הדבר. הגרף מבטא את התוצאה הסופית של משוואת קבלת ההחלטות של כל המשקיעים בשוק. כלומר, כל מידע גלוי או חסוי, הגורר פעולה של קנייה או מכירה, מתבטא בגרף, כך שהוא כולל גם את המרכיבים הכלכליים. מה השיטה הטכנית אמורה לעשות עבורנו? כל תהליך קבלת החלטות בחיים מתקבל בסביבה של אי וודאות - זו עובדה מוגמרת. כל החלטה בחיים מתקבלת לפי הנתונים הנוכחיים, ונשקלת לפי יחס סיכוי - סיכון. כפי שאינך הולך למגדת עתידות או שאינך מצפה לדעת מראש את העתיד לבוא, כך איננו יכולים לבקש לחזות את העתיד הבורסאי.

לפיכך שיטת הניתוח הטכני אמורה לבנות שתי יכולות מרכזיות, הראשונה היא לתת את מרבית הכלים כדי להבין את המצב הנוכחי של השוק או המניה העומדת לניתוח, וממנו לגזור את הפעולה הרצויה על בסיס שיקולים של יחס סיכוי סיכון - בדיוק כמו בחיים.

היכולת השנייה, אותה בונה עבורנו השיטה, היא היכולת להגיב כלפי שינויים במצב השוק /
מניה
מניה
תעודה המציגה אחוזי בעלות והשתתפות בחברה.תעודה זו מעניקה למחזיק בה זכות לקבלת חלק בחלוקת הרווחים של החברה, להשתתף ולהצביע באסיפה הכללית של בעלי המניות בחברה.כמו כן במקרה של פירוק החברה זכאים בעלי המניות להשתתף בחלוקת הנכסים שיוותרו לאחר פרעון חובות החברה.
. מסחר בניירות ערך משול לספורט המבוצע כנגד כוחות הטבע: גלישת גלים, דאייה, טיפוס הרים וכדומה. שם, ברור לכל בר דעת, שהוא אינו יכול להשפיע על הנעשה אלא רק להגיב. כלומר, שיטת הניתוח הטכני מספקת את הכלים להגיב נכון כלפי מצבים משתנים, ולרתום את כוחות השוק לטובתנו. בנוסף, ניתן לסייע לנו לתקן טעויות טרם הפיכתן להרות גורל.

כמה מילים על טבע האדם
בדרך כלל, מה שפוגע במשקיע הפרטי אלו האינסטינקטים. הטבע שלו. חישבו על קורסי נהיגה מתקדמת, על הדרך בה מלמדים בלימה נכונה מהי. התחמקות ממכשול. חישבו על רוכב אופנוע הנכנס לסיבוב וחייב "לקחת אותו נכון". כל הפעולות הנכונות, כמעט בכל תחום שהוא, נוגדות את האינסטינקטים הטבעיים שלנו. חישבו על אומנויות לחימה. הדברים שתלמדו שם, יסתרו לחלוטין את אותו טבע. כך גם בהתמודדות עם מצבים לא מעטים בתחום ההשקעות. במרבית המקרים, הפעולה שהטבע מכתיב לך לעשות היא הפעולה שתגרום לך להפסד. דוגמאות ישנן לא מעט.

בעמוד הראשון בתורת הלחימה אייקידו כתוב: "פעולות יוצרות הרגלים, הרגלים יוצרים אופי, אופי יוצר גורל". שינוי הפעולות הבורסאיות שלנו על ידי לימוד מקצועי של השיטה, ישנה הרגלים ישנים. ההרגלים החדשים יעצבו אופי והאופי יעצב את גורלנו הבורסאי.

***כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לדיוור השבועי של אייל גורביץ' ומומחי בורסה גרף
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

8 תגובות ב-8 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
8 משה החדרתי 23/03/2014 09:26 הפעם כיוונת
בדרך כלל אני מתמלא גיחוך למקרא כתבותיך, הפעם הצלחת. הכל נכון לטעמי רק שלעיתים אינך מיישם את הכתוב ומנסה לחזות העתיד. שבוע טוב.
7 עוף החול 20/03/2014 16:41 גורביץ חיכיתי לראות מתי הראדאר שלך יאשר לגעת בטאואר
בגלל שתיקתך המשכתי להחזיק. רוב תודודות :))
6 דב 20/03/2014 16:31 אפשר לקבל הסבר קצר על מניות התקשורת-לאן ?
פרטנר, סלקום, ביקום
5 1...חניבעל...120 19/03/2014 22:55 מר גורביץ היקר.
הכתבה מהיום 19.03.2014 וכן הכתבה מיום 12.03.2014 ניראות לנו מיותרות לחלוטין. ניתן היה לצפות מאדם ברמתך להנפיק כתבות איכותיות וברורות יותר. נראה כאילו נכתבו לעיניך בלבד ולמגירה! אולם יצאו בטעות לאוויר. הכתבות לא ברורות ואפילו מבולבלות ומלאות ב"עובדות" שאינך מצוי בהן! (איני מדבר על ניתוח טכני, כי כאן אנו לא מבינים דבר) אני מקווה שתחכים להוציא כתבות ברמה(כהרגלך) לילה טוב.
4 קררה 19/03/2014 14:55 אהבתי הצטוט מהאיקידו - נכון מאד! (ל"ת)
3 עוף החול 19/03/2014 13:24 שאפו. הרשמת אותי בכתבה. אני עדיין חושד לעתים במניעיך
בעיקר לאור התוצאות בפועל שנגדו לחלוטין את הניתוחים שלך. אבל בלי קשר למניעים שלך כתבת פה טקסט יפה ופילוסופיה מגובשת. שיהיה לך יום נעים.
2 פרופ. אבירם של איצ 19/03/2014 10:44 אייל
אתה בחור חכם ונחמד, אבל, לא הצלחתי להבין דבר מהכתבה שהבאת הבוקר! גם איני מבין מה מטרת כתיבתה! להערכתי, מילים רבות שכתבת לאחרונה על S.P וגם 25, עלולים להיות די בקרוב ממש לא רלוונטיים!!
1 אנליסט אמיתי 19/03/2014 09:54 ניתוח טכני וניתוח כלכלי אלו שתי דברים שונים......
אי אפשר לחבר אותם ביחד זה או טכני או כלכלי. ודרך אגב השיטה של הטכני על הפנים 100 אחוז ממשתמשי השיטה מופסדים בתיק ההשקעות שלהם אבל מי שמלמד אותם שוטף להם את המוח ומאשים אותם בניהול לא נכון של "השיטה" ועוד פסיכולוגיה בשקל והם לא קולטים שהשיטה הזאת גרועה והם בסדר הם רק צריכים להחליף שיטה ומי שמרוויח גם לא מלמד
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.