מניה עם פיתוי גבוה לאחר סימון תחתית

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את מניית כיל לאחר הגיעה לתחתית ומציג את כיוונה העתידי
 | 
אייל גורביץ
הפיתוי לרכוש מניות שקרסו חדות במהירות הוא עצום. הפנטזיה הבורסאית האולטימטיבית היא לקנות בזול ולמכור ביוקר. יתרה מכך, קנייה בתחתית בתחתית פירושה מימוש ייעודו של הסוחר. אלא שמדובר בפנטזיות שאינן מתגשמות, והניסיון לרכוש בזול עולה ברוב המקרים כמו גם הניסיון לצוד את התחתית האחרונה. בדרך כלל הסיפור הזה מסתיים בצורה עגומה.

ארבעה סימנים לתחתית
הירידה החדה שחוותה מניית כיל 0% כיל 2,125 0% כיל בסיס:2,125 פתיחה:2,129 גבוה:2,141 נמוך:2,112 תמורה:33,108,581 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: לפני מספר חודשים מעידה על תחתית אחרונה, וכאן למעשה מתחיל הניתוח. כדי לאתר תחתית הרי שישנם ארבעה סימנים שאמורים להתקיים זה לצד זה בנוסף לסימני משנה:
1. מהלך ירידות הכולל רצף של שמונה נרות לפחות. בכל נר, שער הסגירה חייב להיות נמוך מהגבוה של הנר שקדם לו, ללא קשר לצבעו. דרישה זו אינה הכרח כמו הבאות בתור, אבל היא מעלה את הסבירות למפנה.
2. לפחות חצי נר מתחת לרצועת בולינגר התחתונה. מדובר בעדות ראשונה כי המעגל האחרון של הנשברים עוזב את השוק. במקרה של כיל אפשר לראות את הנר האדום, הארוך, הבולט מחוץ לרצועת בולינגר התחתונה, ומיד לאחריו נר אדום נוסף בעל גוף קטן יותר שכולו מתחת לרצועה התחתונה.
3. גופי הנרות אמורים ללכת ולהתכווץ, כפי שאנו רואים כעת.
4. על המניה להחזיק תחתית במשך שלושה חודשים לפחות.
5. על הנרות לשנות בהדרגה את צבעם - לנרות ירוקים או נרות של קונים.
** רק לאחר סימנים אלו אפשר לדבר על תחתית.

בגרף השבועי
1. כיל בהחלט סימנה תחתית, אלא שמאז, כפי שאפשר לראות בגרף החודשי, היא אינה סגורה על עצמה.
2. המניה נוטה לדשדש בחודשים האחרונים. הרף התחתון, בו באים קונים נחושים, מצוי במחיר של 28 שקלים למניה
3. מאידך, המוכרים מגיעים ברמת 31.20 ש' למניה, המייצגת רמת התנגדות ארוכת טווח, כפי שאפשר לראות על הגרף.
4. כל עוד תיוותר המניה מתחת לרף העליון, יהיה קשה לדבר על מגמת עלייה. רק פריצה מובהקת מעלה של רמה זו והפיכתה לרמת תמיכה, עשויה לסייע לכיל החבוטה לגבש כיוון ברור - עד אז, כדאי להימנע ממנה.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה