ה-S&P500 מתנהג ללא דופי, מתי עלול לצאת תיקון?

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד האמריקני המוביל לכבוד פתיחת שבוע המסחר בבורסות ארה"ב
 |  (1)
אייל גורביץ'
הנחת העבודה שליוותה אותנו בשבועות האחרונים נותרת על כנה. אחד מהמרכיבים המשמעותיים ביותר בתהליך קבלת ההחלטות, הוא להמתין לסיומה של תקופה (יום, שבוע, חודש) טרם ההחלטה בפועל. לא מעט שבועות נפתחו באקורד צורם, אך הסתיימו ללא כל דרמות, כאשר המשוואה הטכנית נותרה חיובית וכך גם בשבוע הנוכחי. הנחת העבודה הגורסת, שכל עלייה תהיה לצורך ירידה, חובקת את סקירותיי מזה שבועות ארוכים וכך תישאר גם הפעם.

גרף חודשי
1. אם נביט על התנהלותו של המדד מאז תחילת 2009, נוכל לראות שהמגמה הינה מגמת עלייה. נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה עולה. יש לשים לב לחלוקה לרצפים, כאשר זה האחרון הוא רצף עולה. כל עוד הרצף מוגדר כעולה - גדולה יותר הסבירות להמשך המגמה החיובית.

2. יתרה מכך, הממוצעים הנעים המופיעים על הגרף תומכים בקיומה של המגמה. כאשר הם מסודרים בסדר עולה, הקצר מעל לארוך, שניהם משופעים מעלה והמרחק ביניהם זהה.

יש לשים לב שחודש מארס הסתיים בנר ירוק, ששער הנעילה שלו גבוה מהשער הגבוה שנרשם בפברואר. במרבית המקרים ישנם שני תרחישים מרכזיים: הראשון, שאפריל יסתיים בעלייה לעומת מארס. התרחיש הנגדי מצביע על סיום בירידה קלה. מעטים המקרים בהם תנאים כאלה הובילו לירידה חדה. אפשר לראות תקדימים אחרים בגרף החודשי המצורף.

הגרף השבועי
1. בגרף השבועי המייצג ממד זמן נמוך יותר אפשר לראות תמונה זהה - המגמה היא מגמת עלייה ברורה. אפשר לראות את האופן בו מסודרות נקודות שיא ושפל החל מרמת 1,100 הנקודות שנקבעה באוקטובר 2011.

2.יחד עם היותה של המגמה המשנית מגמת עלייה ברורה ולמרות אירועי השבוע האחרון, אפשר לראות שהרצף האחרון שהחל בתחילת 2013 נותר בעינו כרצף עולה. המשמעות היא ששער הסגירה של כל נר גבוה מהשער הנמוך של הנר שקדם לו.
3. מבחינת הממוצעים הנעים בגרף השבועי (10/20), הרי ששניהם משופעים מעלה ומקיימים את הדרישות למגמת עלייה.


לסיכום, לעת עתה המדד מתנהג ללא דופי. השבוע הסטופ ימוקם מתחת לרמת 1,546 הנקודות. סגירה ביום שישי הבא מתחת לרמה זו, תעלה מהותית את הסבירות לתיקון.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ
**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.
***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  יפה.. (ל"ת)
  דניאל 08/04/2013 14:04
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור