ניתוח S&P500, אפשר לראות את השליטה של הקונים

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד האמריקני המוביל לרגל פתיחת שבוע המסחר מעבר לים
 |  (1)
אייל גורביץ'
העובדה שמדד ה-S&P500 שמר על תקינות הרצף העולה, סייעה לו לבצע צעד משמעותי מעלה. השבוע האחרון לא רק שהיה ירוק, אלא גם נשלט לחלוטין על ידי הקונים, שכן שער הסגירה של השבוע הנוכחי היה סמוך לרמה הגבוהה ביותר אליה הגיע במהלך השבוע. למעט העובדה שהמדד מקיים אינטימיות יתרה עם רמת 1,550 הנקודות, אין ולו תלונה בודדת לגבי התנהלותו.

הגרף חודשי
1. ברוב המקרים, בראש ההיררכיה הטכנית עומדת המגמה ומתחתיה כל השאר. במקרה הספציפי נעמיד בראש את קרבתו של המדד האמריקני לרמת התנגדות היסטורית השוכנת סביב רמת 1,550 הנקודות. רמה זו הפילה אותו אפיים ארצה בשתי הזדמנויות שונות: בשנת 2000 ולאחר מכן ב-2007. אני לא קובע שזה יהיה התרחיש, אלא שיש לתת תשומת לב יתרה להתנהלות המדד סביב רמות אלו.

2. אם נביט בהתנהלותו של המדד מאז תחילת 2009, נוכל לראות שהמגמה היא מגמת עלייה. נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה עולה. אפשר לראות את החלוקה לרצפים, כאשר זה האחרון הוא רצף עולה. כל עוד הרצף מוגדר כעולה, גדולה יותר הסבירות להמשך המגמה החיובית.
3. יתרה מכך, הממוצעים הנעים המופיעים על הגרף תומכים בקיומה של המגמה, כאשר הם מסודרים בסדר עולה, הקצר מעל לארוך, שניהם משופעים מעלה והמרחק ביניהם זהה.


הגרף השבועי
1. הגרף השבועי המייצג ממד זמן נמוך יותר, אפשר לראות תמונה זהה. המגמה היא מגמת עלייה ברורה. אפשר לראות את האופן שבו מסודרות נקודות השיא ונקודות השפל החל מרמת 1,100 הנקודות שנקבעה באוקטובר 2011.

2. יחד עם היותה של המגמה המשנית מגמת עלייה ברורה, אפשר לראות שהרצף האחרון שהחל בתחילת 2013 נותר, למרות אירועי השבוע האחרון בבחינת רצף עולה. המשמעות היא ששער הסגירה של כל נר גבוה מהשער הנמוך של הנר שקדם לו.

3. מבחינת הממוצעים הנעים בגרף השבועי (10/20), הרי ששניהם משופעים מעלה ומקיימים את הדרישות למגמת עלייה.

סיכום
בינתיים המדד מתנהג ללא דופי גם השבוע. כמו בשבועות האחרונים, ניתן משקל לרמת 1,513 הנקודות, כאשר ביום שישי הקרוב צריך המדד להיסגר מעל לרמה זו כדי לקיים את כל התנאים להמשך הרצף העולה.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  בקיצור ירידות (ל"ת)
  י 11/03/2013 14:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור