ה-S&P500 - קרוב לשלמות, ועדיין ישנם קשיים

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד האמריקני המוביל ה-S&P500 בשלושה מימדי זמן
 | 
אייל גורביץ'
השבוע אעשה שימוש במרכיב חדש שיקל על זיהוי המגמה, אשר יראה אור בגרסה הבאה של בורסהגרף, שתצא בשבוע הבא. מרכיב זה יודע, בלחיצת כפתור, לזהות במדויק את כיוונן של נקודות השיא והשפל, ומתוך כך להצביע על כיוון השוק. כמו כן, הוא יודע לחלק את המגמה לרצפים עולים ויורדים, דבר מהותי בהבנת יחסי הכוחות בשוק.

גרף חודשי
1. בדרך כלל, בראש ההיררכיה הטכנית עומדת המגמה ומתחתיה כל השאר. במקרה הספציפי נעמיד בראש את קרבתו של מדד ה-S&P500 לרמת התנגדות היסטורית השוכנת סביב רמת 1,550 הנקודות. רמה זו הפילה אותו אפיים ארצה בשתי הזדמנויות שונות: בשנת 2000 ולאחר מכן ב-2007. אינני קובע שזה יהיה התרחיש, אלא שיש לתת תשומת לב יתרה להתנהלות המדד סביב רמות אלו.

2. אם נביט על התנהלותו של המדד מאז תחילת 2009, נוכל לראות שהמגמה היא מגמת עלייה. נקודות השיא והשפל מסודרות במבנה עולה. אפשר לראות את החלוקה לרצפים כאשר הרצף האחרון הוא רצף עולה. כל עוד הרצף מוגדר כעולה גדולה יותר הסבירות להמשך המגמה החיובית.

גרף שבועי
1. בגרף השבועי המייצג ממד זמן נמוך יותר, אפשר לראות תמונה זהה - המגמה היא מגמת עלייה ברורה, כאשר הרצף האחרון הוא רצף עולה. המסקנות כאן שהות לחלוטין לאלו שהתקבלו בסעיף הקודם.

גרף יומי
1. מעבר לגרף היומי חושף סנכרון מושלם בין שלושת ממדי הזמן, כאשר גם כאן המגמה היא מגמת עלייה והרצף האחרון עולה. כפי שאפשר לראות, יום המסחר שנעל את השבוע שבר את הרצף היורד והחל ברצף עולה. הזיהוי לכך מתקבל על ידי הנקודה הירוקה שמתחת לנר האחרון.

סיכום
הגם שבסיכומו של דבר אפשר לומר שהתנהלותו של המדד היא ללא דופי וקרובה לשלמות, הרי שיש לתת את הדעת לקרבתו לרמת ההתנגדות המשמעותית השוכנת ב-1,550 הנקודות. ההסתכלות תהיה דרך הגרף השבועי תוך מבט על הרצף העולה. שבירתו של הרצף העולה בגרף השבועי תהיה הסימן הראשון לקשיים שהולכים ונערמים.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה