הנפט - תנו לו זמן והוא ירד מתחת ל-75 ד'

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את מחירו הנוכחי של הנפט וצופה את כיוונו העתידי
 |  (4)
אייל גורביץ'
1. הנחת העבודה הבסיסית לגבי מגמות עלייה ארוכות טווח גורסת, שכל ירידה תהיה לצורך עלייה וכי העלייה הבאה תחצה את רמת השיא הקודמת.
2. באפריל 2011 הגיע הנפט לשיא של כ-112 דולר לחבית ומשם נסוג לשפל של 75 דולר, רמה שמשמשת כרמת תמיכה ועוד תחזור בהמשך. העלייה שהגיעה לאחר מכן כשלה בשבירת רמת השיא 112 דולר. כישלון זה סתם את הגולל על מגמת העלייה הארוכה.
3. עוד אפשר לראות את הממוצע הנע ל-13 חודשים. הנפט מצוי מתחת לממוצע נע ושיפועו מצביע מטה. אינדיקציה נוספת לקיומה של מגמת ירידה.
4. הנחת העבודה שכיוונו של הנפט מטה. בטווח החודשים הקרובים הוא צפוי לסגת מתחת לרמת 75 דולר, גם אם יחזיק מעמד מעליה פעם או פעמיים. הסיבה להנחה זו נעוצה במדדי העוצמה אותם אפשר לראות בתחתית הגרף.
5. הראשון מבין השניים הוא , RSI. מדד זה מצוי כעת מתחת לרמת 50% המייצגת טריטוריות של מגמת ירידה.
6. בנוסף, אפשר לראות את השפל שכרה מדד זה מתחת לשפל במחיר של 75 דולר אוקטובר 2011. אפשר לראות שמדד RSI שבר מטה את אותה רמה. יש בכך בכדי להעיד שגם הנפט, בדרכו מטה, ישבור את רמת 75 דולר.
7. גם המדד הנוסף התחתון יותר, MACD, מצוי באותה פוזיציה. אפשר לראות שגם הוא שבר מטה את רמת השפל שכרה בדיוק מתחת לרמת השפל של הנפט. המשמעות זהה לנכתב בסעיף הקודם.


*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שטות גמורה, הימור משוגע.
  טל בלוך 23/11/2012 12:10
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מחיר הנפט, כמו כל מוצר, תלוי בעיקרו בביקוש ובהיצע. מצד ההיצע, נורבגיה, יצואנית נפט מובילה, כבר הודיעה לא פעם, שלא משתלם לה להפיק נפט כאשר המחיר מתחת ל70$ לחבית - מה שמקטין את ההיצא משמעותית ומביא לעליית מחירים. הדבר נכון שבעתיים לאור כניסתנו לחודשי החורף, מה שמקשה על ההפקה וההובלה (5-10% ממחיר הנפט) בים הצפוני. ארגון אופ"ק לא יתן למחיר הנפט לרדת מתחת למחירי היעד של החברות בו, ומספיק שיקטינו את ההפקה בכמיליון חביות, והמחיר ישוב לעלות. נתון חשוב נוסף: עונתיות. בחורף הצריכה גבוהה יותר (נפט לחימום), מכאן שהביקושים רק יעלו. ההתאוששות הכלכלית מנזקי סנדי תוביל לצריכה מוגברת של נפט "כבד" המשמש לתעשיה, וניתן לומר את אותו הדבר על צריכת הנפט של יפן. שום סיכוי שהנפט ירד אל מתחת ל75 דולר לחבית, אלמלא יגיע משבר כלכלי נוראי כפי שחזינו ב2008. ישנם עוד המון גורמים התומכים בטענתי אך קצרה היריעה מלפרטם, המשך יום נעים, ואני מקווה שאנשים לא יתפתו לשורט על הנפט בעקבות הכתבה הזאת, המנוסחת ומוצגת יפה מאוד, אך לדעתי שגויה מיסודה. לסיכום: הימור משוגע. הגרפים נראים טוב על הנייר, אך מתעלמים מנתונים מהותיים.
  סגור
 • 2.
  הנפט ירד מתחת ל-75 כשהמשיח יבוא.
  סוחר יום בנפט 23/11/2012 08:18
  הגב לתגובה זו
  1 0
  קחו בחשבון את האינפלציה הדולרית (ארה"ב צריכה לכסות כמה טריליונים באמצעות הדפסה), הצריכה המתפתחת בהודו-סין, הסיכון הגלום באיראן והעובדה ששיא-התפוקה העולמית כבר מאחורינו.
  סגור
 • 1.
  מבקש ניתוחים טכניים לזהב ופלטינה
  איציק 21/11/2012 11:55
  הגב לתגובה זו
  1 2
  אייל שלום. אנא התייחס מידי תקופה לניתוחים טכניים על מתכות הזהב והפלטינה. אני מאמין במתכות אלה לטווח בינוני והייתי מעוניין מאוד לקבל את חוות דעתך המקצועית. תודה.
  סגור
 • חכם בדיעבד
  המפציץ 22/11/2012 13:57
  הגב לתגובה זו
  3 0
  לאחר הפסקת אש מהמר שהנפט יירד אל תשכח שהוא חירטט לפני חודשיים שהזהב לפני עליה ומאז הוא ירד גם לגבי המעוף אמר שהוא בדרך ל1350 ומאז הוא ירד
  סגור