מדד מעו"ף מטפס על חומות של פחד

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את ממד המעו"ף בצל הבורסה המדשדשת והמחזורים הנמוכים
 |  (1)
אייל גורביץ
קשה למצוא כותרת חדשה מדי שבוע או למלא סקירה שלמה בתוכן חדש, כאשר שוק המניות המקומי לא עושה הרבה. דומה שמה שהיה נכון לשבוע שחלף, נכון גם לתחילתו של השבוע הנוכחי. אלה הם פני הדברים בשוק מדשדש, חסר דינמיות, הממעט לשלוח רגל ארוכה מעלה, גורר אותה בהססנות ומטפס לאיטו על חומות של פחד. כמות מרובה יותר של קלישאות לא מצאתי - אז הבה נעבור לסקירה עצמה.

המגמה בגרף השבועי
1. המגמה במדד המעו"ף היא מגמת עלייה.
2. הרצף בגרף השבועי הוא רצף עולה. כלומר, שער סגירה של כל נר נתון אמור להיות גבוה יותר מהשער הנמוך של קודמו. עד כה, למרות מגבלות וקשיים מצליח המדד במשימה. ברצף הנוכחי ישנם כבר שישה נרות.
3. בנוסף, רמת 1,103 הנקודות שהייתה רמת התנגדות והקשתה על המדד להמשיך מעלה, נפרצה באופן מובהק.
4. עוד אפשר לראות שמדד המעו"ף מצוי מעל ממוצע הנע ל-5 יחידות זמן.
5. בתחתית הגרף אפשר לראות את , RSI, שמצוי מעל רמת 50% ועבר לטריטוריה שמייצגת מגמת עלייה. מתחתיו אפשר לראות את מדד החפיפה סטייה, MACD, שמצוי מעל רמת האפס ואף עבר לטריטוריה חיובית.
6. המשמעות זהה לזו שהייתה בשבוע שעבר. היא אומרת שלמדד המעו"ף סיכוי גבוה יותר להמשיך מעלה. יחד עם זאת, יש לזרוע את מצופי ההגנה על מנת להבין מתי מגיע ההיפוך.

לאיזו רמה לשים לב השבוע?
השבוע נשים לב לרמת 1,107 הנקודות. רמה זו מייצגת את השער הנמוך של השבוע האחרון. שבירתה מטה על בסיס שער סגירה ביום חמישי הבא יהיה איתות אזהרה. היכולת להחזיק מעמד מעליה תהווה בסיס להמשך המגמה החיובית.

לאתר בית הספר ו לימודי שוק ההון: www.eyalg.co.il

הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  למה צריך להראות את היד שלך בצילום? (ל"ת)
  חיים 06/09/2012 02:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור