מדד נדל"ן 15 מממש את הציפיות

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את מדד נדל"ן 15 בעקבות תוצאות הניתוחים האחרונים
 |  (1)
אייל גורביץ
בשבוע האחרון של יולי ניתחתי לאחרונה את מדד נדל"ן 15. הכותרת הייתה "מפחיד". מאז זרמו הרבה מים עכורים, וכעת הגיע הזמן לבדוק פעם נוספת מה בדיוק עובר על מדד הנדל"ן

המגמה הראשית
1. מבט על מבנה המחירים שולל כל אפשרות למגמת עלייה. נקודות השיא והשפל כבר אינן מסודרות במבנה עולה.

2. מבחינת הממוצעים הנעים הרי שסידורם היורד ושיפועם מעיד על קיומה של מגמת ירידה. מדד נדל"ן, כמו גם מדדים אחרים בשוק, מצוי מתחת לממוצע הקצר, דבר המחזק את קיומו של המומנטום השלילי.

3. מבחינת שיטת האימפולס המאגדת הן כוח והן אינרציה, אפשר לראות שאין בנמצא עמודות ירוקות (למעט אחת זניחה) אפילו בתיקון. שימו לב שקיימים שלושה צבעים: ירוק למגמת עלייה, כחול למצב נייטרלי ואדום למגמת ירידה. העמודות של החודשים האחרונים, כפי שאפשר לראות, לא הפכו ירוקות למרות העליות האחרונות.

4. מבחינת האינטראקציה מול רצועות בולינגר, אפשר לראות בבירור שמדד נדל"ן מתנהל בין הממוצע הנע לרצועה התחתונה, מיקום השמור למגמות ירידה. הממוצע הנע והרצועה התחתונה מתחילים בשיפוע יורד.

5. מבחינת הכלים הטכניים הרי שמדד העוצמה היחסית, RSI, חצה מטה את רמת 50% המייצגת טריטוריה של מגמת ירידה. מד החפיפה סטייה, MACD, לעומת זאת נסוג מתחת לרמת האפס שמשמעותה זהה.

השבירה מטה
זה לא נגמר כאן, בגרף היומי אפשר לראות את רמת התמיכה 250 הנקודות. מקבילה ל-836 בבנקים ו-1,000 במעו"ף. רמה זו נשברה מטה באופן מובהק. מיד לאחר השבירה הפכה רמה זו לשמש כרמת התנגדות. מדד הנדל"ן, לאחר שנתקל בחומה בצורה של מוכרים, החל להתרסק. זה לא נגמר כאן, יש להתכונן למגמת ירידה לא קצרה שכמובן תלווה בתיקונים טכניים. הרמות הנוכחיות אינן הנמוכות ביותר שיראה מדד זה.

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מה הקשר בין המדד הזה למחירי הדיור בישראל (ל"ת)
  אייל קח פרוייקט 14/08/2012 14:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור