האם מדד הבנקים לקראת תחתית חדשה?

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את מדד הבנקים לבדוק מסקנותיו השליליות מבדיקות קודמות
 |  (1)
אייל גורביץ
לא אחת ניתחתי את מדד הבנקים בעת האחרונה. לכל אורכה של התקופה היו המסקנות זהות ושליליות. בעיקר הודגש הדבר לאחר שבירתה מטה של רמת 836 הנקודות שהתרחשה לפני מספר ימים. העליות של הימים האחרונים תוייגו כתיקון טכני. השאלה המרכזית למה אפשר לצפות בטווח הקרוב.

הגרף החודשי - המגמה הראשית

כל ניתוח באשר הוא חייב להתחיל מהגרף החודשי. חשיבות הטווח הארוך לא תסולא בפז ולעיתים מזומנות הוא זה המעיד על יכולותיו של הטווח הקצר. לכן, הבה נבחן את המגמה הראשית, זו שגורמת במרבית המקרים, למגמות האחרות ליישר קו.

1. מבט על מבנה המחירים שולל כל אפשרות למגמת עלייה. נקודות השיא והשפל כבר אינן מסודרות במבנה עולה. נהפוך הוא, נקודות תמיכה ארוכות טווח נשברו מטה כפי שאפשר לראות על הגרף המצורף.

2. מבחינת הממוצעים הנעים הרי שסידורם היורד ושיפועם מעידים על קיומה של מגמת ירידה. מדד הבנקים, כמו גם מדדים אחרים בשוק, מצוי מתחת לממוצע הקצר, דבר המחזק את קיומו של המומנטום השלילי.

3. המשמעות היא שכל עוד ישמר מבנה המחירים בגרף החודשי כמות שהוא, נוכל לצפות למחירים נמוכים יותר ולהעריך כל ניסיון עליות כתיקון טכני.

הגרף היומי - המגמה המינורית

1. גם בגרף היומי מדובר במגמת ירידה. מבנה המחירים היורד וסידורם של הממוצעים הנעים מספר סיפור זהה לזה המתקיים בגרף החודשי ובגרף השבועי.

2. גם כאן הנושא המרכזי המגמה כי אם חצייתה מטה של רמת 836 הנקודות. בגרף היומי היא מובהקת להפליא. התיקון האחרון כשל ברמת 836 הנקודות כפי שאפשר לראות. התמיכה שנשברה מטה הפכה להתנגדות וזהו אחד מסימני החולשה המשמעותיים ביותר שיש.

3. ההנחה היא שכיוונו של מדד הבנקים מטה, ותחתיות חדשות הן שאלה של זמן.


*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת. העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גורביץ-אין לך מדדים אחרים לנתח? (ל"ת)
  יוסי 08/08/2012 08:17
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור