מדד אס.אנד.פי 500 - הולך ונחלש

המדד המוביל בארה"ב מצליח לשמור על גל העליות למרות שחלה עלייה משמעותית בסבירות לגל ירידות
 |  (5)
אייל גורביץ'
מדד אס.אנד.פי (S&P 500) ממשיך לשמור על רצף עולה וכל אימת שנדמה שהוא עומד לצלול, הוא חוזר לתמונה כעוף החול האגדי. אלא שמבט על המדדים הרחבים יותר מעלה תמונה אחרת וטובה פחות. בסקירה הנוכחית אתייחס לשלושתם. לכל אחד אייחס פסקה קצרה.

אס.אנד.פי 500 גרף השבועי

מה שבעצם מבסס את הסיכוי להמשך המגמה החיובית או להיפוכה הוא היכולת להחזיק רצף. ברצף עולה, שער סגירה של כל נר נתון (במקרה זה בגרף השבועי), יהיה גבוה יותר מהשער הנמוך של הנר שקדם לו. כל עוד מתקיים תנאי זה גדולים יותר הסיכויים להמשך המהלך החיובי.

כפי שאפשר לראות בהתנהלותו של מדד אס.אנד.פי 500, הרצף העולה החל לפני שבעה נרות ולמרות קשיים שהתגלו הוא מצליח לשמור עליו.

נכון לשבוע הנוכחי יש לשים לב לרמת 1,345 הנקודות (השער הנמוך של השבוע הנוכחי). סגירה ביום שישי הבא מתחת לרמה זו תהווה מסר כפול. גם שבירה מטה של רמת 1,360 הנקודות שאמורה לשמש כתמיכה וגם שבירת הרצף העולה.

המשמעות היא עלייה משמעותית בסבירות לגל ירידות.

נאסד"ק - גרף השבועי

כאן הסיפור שונה וטוב פחות. לפני שלושה שבועות הגיע הנאסד"ק לשיא של 2,976 הנקודות. זה היה השער הגבוה ביותר שנרשם באותו שבוע. השער הנמוך ביותר לאותו שבוע בדיוק היה 2,921 הנקודות.

בשבוע שלאחר מכן סגר מדד נאסד"ק ברמה של 2,908 הנקודות ובכך סיים את הרצף העולה והחל רצף יורד. המשמעות היא עלייה בסבירות ליציאתו לדרך של גל ירידות.

השבוע, למרות העליות, כשל מדד נאסד"ק בסגירה מעל לגבוה של השבוע הקודם וזאת כדי לבסס רצף עולה. כפי שאפשר לראות, שער הסגירה של השבוע הנוכחי, נמוך מהשער הגבוה של השבוע הקודם, הגדרה המתאימה לרצף יורד.

מכאן שרמת הסיכון במדד זה עלתה.

דאו ג'ונס גרף השבועי

בדאו ג'ונס המצב דומה לאס.אנד פי אם כי חלש מעט יותר. בגרף השבועי אפשר לראות שהרצף עודנו עולה. השבוע יש לשים לב לרמת 12,645 הנקודות. סגירה של הדאו ביום שישי הבא מתחת לרמה זו יסתום את הגולל על קיומו של הרצף העולה.

הסיפור של הדאו מתמקד בגרף היומי שם יש לשים לב לשלושת הפסגות האחרונות. ישנן שלוש פסגות זהות פחות ואו יותר סביב 12,940 הנקודות. כישלון זה מעיד על חיסולה של מגמת העלייה אחרונה ומעלה את רמת הסיכון שהדאו מציע.

סיכום: אם הייתי צריך לסכם את הנעשה בשוק האמריקאי הייתי בוחר בצמד המילים "אשליה אופטית". מחד הוא נראה חסין וחסון, אולי כאשר משווים אותו לשאר המדדים סביב הגלובוס. אבל במבט מעמיק יותר, ניכרים מוקדי חולשה שאינם מתאימים למגמות עלייה אמיתיות בעלות יכולת המשכיות. רמת הסיכון גבוהה.

* הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ. לאתר בית הספר ולימודי שוק ההון : www.eyalg.co.il

** כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

*** אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  מישהו באמת לוקח את השטויות האלו ברצינות? (ל"ת)
  אבישי 29/07/2012 12:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  היורו יעלה ל1.3 ותעודת הסל QQQתעלה ל67.70 (ל"ת)
  הברבור הירוק 28/07/2012 23:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 3.
  גם הניתוחים שלך חלשים....
  שסי 28/07/2012 17:45
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מה יהיה??
  סגור
 • 2.
  גורביץ אתה גאון!!
  שוס 27/07/2012 21:21
  הגב לתגובה זו
  2 3
  עשיתי כבר מאות אלפי שקלים מלהשקיע הפוך בדיוק ממה שאתה אומר....... ישר כח המשך כך!!!!!
  סגור
 • 1.
  שמעתי שאתה מתלבט עדיין אם הדולר יעבור את שער ה-4 ש"ח..
  חיפאי 26/07/2012 14:01
  הגב לתגובה זו
  4 1
  חחחחחחחחח
  סגור