מדד המעו"ף - חלש ושביר

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את ממד המעו"ף לאור פתיחת שבוע המסחר החדש בבורסת ת"א וחוסר היציבות בכיוון מגמה ברורה
 |  (1)
אייל גורביץ
בסקירה האחרונה הצעתי להותיר את החליפות בארון. עלייה של יותר מ-2% כשברקע המסחר התנהל במחזורים נמוכים, חסרי פרופורציה לשיעור העלייה. יתרה מכך, מדד המעו"ף כשל בהתמודדות עם רמת ההתנגדות 1,103 הנקודות. הוא כשל אף ברמה נמוכה יותר כאשר המוכרים הגיעו הפעם סביב רמת 1,084 הנקודות ואלה אינן חדשות מעודדות.

לדאבוני מה שהיה נכון בשבועות האחרונים ימשיך להיות נכון גם בשבוע הנוכחי ואף בשבוע הבא. לא זכורה לי תקופה כה ארוכה בה מדד המעו"ף אינו עושה דבר ומגמות מתחלפות האחת השנייה במהירות. המדיניות הנכונה ביותר עבור מרבית האנשים היא להביט מהצד. להביט מהצד עד
שהשוק יבחר כיוון....וזה לא יקרה השבוע.

הגרף השבועי

1. הניתוח של הטווח הבינוני נותר זהה מן הסתם. ברמת הטווח הבינוני הדברים זזים לאט וטוב שכך עבור רובינו. משך זמן התגובה ארוך ויש זמן לא קצר כדי לעכל את המידע ולהגיב.

2. כפי שאפשר לראות על הגרף השבועי המצורף, מדד המעו"ף נוטה לדשדש בין רמות של 1,000 הנקודות כתמיכה לרמת 1,174 הנקודות כהתנגדות.

3. דשדוש זה מייצג איזון בין כוחות הביקוש לכוחות ההיצע, ככל שהוא נמשך פרק זמן ארוך יותר - הוא הופך למשמעותי יותר ופריצתו לאחד משני הכיוונים דרמתית יותר.

4. לכן, עד לחצייתה מעלה של אחת מהרמות בהן נקבתי, אין לפתח ציפיות ארוכות טווח משוק המניות המקומי. תנודתיות גבוהה, אקראיות והיסטריות נקודתיות אמורות להיות מנת חלקנו בשבועות הקרובים.הגרף היומי

1. התמונה היומיומית אינה שונה מהותית מזו הארוכה. כפי שאפשר לראות בגרף היומי המצורף, קולו של מדד המעו"ף נדם אחרי הכישלון בחציית רמת 1,103 הנקודות. כישלון זה לא גרר מגמת ירידה אלא תקע את השוק במקום.

2. גם כאן במימד זמן זה, אין מגמה ומדד המעו"ף מדשדש, כמובן שבגבולות צרים יותר.

3. הרף התחתון לטווח המידי מוגדר ברמת 1,037 הנקודות. אפשר לראות שם את "נר הקונים" ב-24 למאי המייצג תמיכה חזקה. מאידך, הרף העליון ברמת 1,103 הנקודות שם אפשר לראות את הנר האדום מלא הגוף המעיד על שליטתם של המוכרים.לקראת השבוע הנוכחי

כלום ושום דבר. השוק ימשיך להתנהל באקראיות וללא כיוון ברור. בשלב הנוכחי אין לתת תשומת לב מיוחדת לתנודות כאלה או אחרות כל עוד הן מתרחשות בגבולות בהן נקבתי.

לאתר בית הספר ולפרטים נוספים בנושא קורס שוק ההון : www.eyalg.co.il

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  גבולות בין 590 ל 1348
  אלי 08/07/2012 10:52
  הגב לתגובה זו
  2 0
  חחח זה אף פעם לא נמאססס.
  סגור