מדד ה-S&P500 - האם התיקון הסתיים?

אייל גורביץ, המנתח הטכני של Bizportal, סוקר את המדד האמריקני המוביל S&P500 וכיוונו בגרף השבועי
 |  (2)
אייל גורביץ
החל מהסקירה של ה-11 לאפריל הערכתי שהדינאמיקה מעלה את הסבירות שתיקון טכני יצא יצא לדרכו. לא כל יום עליות בעיצומו של תיקון מעיד על סיומו. ניסיונות העלייה בשוק האמריקני לא ממש משכנעים בשלב זה ויש לקחת בחשבון את האפשרות לגל ירידות נוסף ליעדים בהם נקבתי.

הגרף השבועי

1. מה שעורר חשש לאורכה של המגמה האחרונה היא העובדה שמדד ה-S&P500 לא ביצע שום תיקון במשך 15 שבועות. רצף עליות של 8 נרות ומעלה מעיד על סימני "מתיחה". כלומר על מצב של קניות יתר.

2. הגם שרמת 1,350 הנקודות עדיין לא נשברה מטה ואמורה לשמש כתמיכה, הרי שיש להתכונן גם לאפשרות אחרת. הסיבה מעוגנת גם בגרף היומי שם אפשר לראות את ניסיון העליות האחרון. לניסיון זה שלושה מרכיבי חולשה.

א. ניסיון עליות זה נבלם סביב רמת 1,390 הנקודות שהייתה רמה תמיכה ושבירתה מטה הפכה אותה לרמת התנגדות. כלומר, ללא שבירה מעלה של רמה זו אין מה לדבר על עליות.

ב. ניסיון עליות זה נבלם מתחת לממוצע נע ל-40 יום. במגמת עלייה נבלמים תיקונים טכניים מעל ממוצע זה. במגמת ירידה - מתחת.

ג. ניסיון העליות כפי שאפשר לראות על הגרף, תיקן בין 33% - 66% ממהלך הירידות הקודם. תיקון בסדר גודל זה מעיד על חולשה ומעלה את הסבירות לגל ירידות נוסף.

3. המהלך העומד לתיקון הוא זה שהחל ברמת 1,158 הנקודות בדצמבר 2,011 והסתיים לא מכבר ברמת 1,422 הנקודות. לכן, סביר להניח שהתקופה הקרובה תהיה בסימן ירידות כאשר יעד המחירים עומד בטווח שבין 1,320-1,260 הנקודות. לעניות דעתי אין לבצע כל פעולת קנייה אלא עד שהמדד יתכנס לטווחים האמורים.לאתר בית הספר ו לימודי שוק ההון : www.eyalg.co.il

*הגרפים בסקירה זו הופקו באמצעות תוכנת ואתר בורסהגרף לניתוח טכני www.bursagraph.co.il מבית קו מנחה ואייל גורביץ

**כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

***אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  כולם מדברים מפוזיציה (ל"ת)
  כולם מדברים מפוזיציה 24/04/2012 09:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  כלכלנים מדופלמים עם תעודות.
  דוד כהן 23/04/2012 18:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כלכלנים בכל התחומים כל סקירה שהם פירסמו ,לאחר מכן פרסמו את ההפך. דוגמא :מספר כלכלנים בכירים פרסמו הבנקים ביראל חזקים תקנו כי הם יעלו.אותו הדבר אמרו על בזק ואותו הדבר אמרו על כל הנדל" ן המניב.לא רק שהם לא עלו הם אף ירדו.חכמים היזהרו בלשונכם?
  סגור