נפל מגובה והפך לנכה: תאונת עבודה נוספת בענף הבניין

מנופאי בן 40 שעבד באחד מאתרי הבנייה של הרכבת הקלה בגוש דן ללא הכשרה ומיגון מתאימים נותר עם נכות אורתופדית צמיתה: "המעסיק אחראי לאירוע"

 | 
אתר חפירת הרכבת הקלה, תחנת קרליבך ת"א, צילום: אלכסנדר כץ
תאונת עבודה נוספת בענף הבניין. מנופאי שהגיע לעבודה באחד מאתרי הבנייה של הרכבת הקלה בגוש דן החליק מגובה רב והפך לנכה לאחר שנדרש לבצע עבודה ללא הכשרה מתאימה. מתחילת השנה נפגעו למעלה מ-60 עובדים בתאונות בניין.
תושב חולון, בן 40, הגיש תביעה נגד חברת "מנופי אבי" בה שימש כמנופאי בעקבות תאונה שהותירה אותו עם נכות אורתופדית צמיתה בשיעור של 20%. לאחרונה נקבע כי יפוצה בסכום של 388 אלף שקל.
על פי התביעה, ביום התאונה העובד התבקש לטפס לגובה רב ולחבר משאות למנוף - עבודה שאמור לבצע מפעיל העגורן של האתר שנעדר באותו יום, אליה נדרש המנופאי על ידי מנהל העבודה. זאת מבלי שעבר הכשרה מתאימה לביצועה וללא אמצעי אבטחה ומיגון מתאימים. כתוצאה מכך, החליק אל הקרקע ונחבל קשות ברגלו. 
בבית החולים אובחן העובד עם שבר ברגלו השמאלית, ובניתוח רגלו קובעה באמצעות מתכת. לטענת עורך דינו של העובד, עבודת מפעיל העגורן אינה מתפקידו והיא נעשתה ללא מכשור המתאים לאבטחתו ולמניעת נפילתו. לדבריו, המעסיק הוא זה שאמור לפקח על אופן ביצוע העבודה, על הבאת כוח אדם מיומן לביצוע העבודה, על הכשרת העובדים ועל אספקת כלים לאבטחתם. "היות ודברים הללו לא בוצעו במקרה הנדון, המעסיק הוא האחראי לקרות האירוע".
בתביעה נזיקית שהוגשה נגד החברה בה הועסק ונגד חברת כלל ביטוח המבטחת אותה, הגיעו הצדדים לפשרה לפיה העובד יפוצה בסכום של 387,915 שקל וזאת בנוסף לסך של 150,000 שקל שקיבל מהמוסד לביטוח לאומי. את תביעתו של העובד הגיש  עוה"ד אדיר שויגמן ממשרד עורכי הדין אונגר-שויגמן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה