תנופת הבניה בקרית הגת: אושר פרויקט פינוי בינוי להקמת 2,730 דירות

הותמ"ל החליטה על הפקדת תכנית להריסת 20 בניינים במתחם בצפון העיר ובנייה של 36 בניינים עד 24 קומות. 546 מהדירות יוקצו עבור דירות קטנות. הרוכשים יבואו?

 | 
אתר בנייה, צילום: מורן ישעיהו
תנופת הבניה בקרית גת נמשכת. הותמ"ל החליטה על הפקדת תכנית התחדשות עירונית להקמת 2,728 יחידות דיור בצפון העיר שייבנו ב-36 בניינים של 10-12 קומות ובבניינים גבוהים יותר של 20-24 קומות. אלו יחליפו 20 מבנים קיימים במתחם הכוללים 372 דירות במצב פיזי ותחזוקתי ירוד.
התכנית משתרעת על שטח של 175 דונם וממוקמת בסמיכות לרחוב שבטי ישראל ומדרום לכביש 35 ושכונת כרמי גת. מתוך כלל יחידות הדיור בתכנית, 546 יוקצו עבור דירות קטנות.
עוד כוללת התכנית 17.5 דונם עבור מבני ציבור, 42 דונם עבור שטחים ציבוריים פתוחים בסמיכות לנחל נעם מצפון, ובין מבני המגורים במיקומים מרכזיים, ו-4,500 מ"ר שטחי מסחר בחזיתות מסחריות.  
תכנית זו מצטרפת לתכניות נוספות של פינוי בינוי בעיר אשר חלקן בתהליכי תכנון וחלקן כבר בביצוע. התכנית קודמה ע"י המנהלת להתחדשות עירונית בקרית גת בשיתוף עם חברת עמידר. 
ממנהל התכנון נמסר כי "תכנון המתחם נערך תוך כוונה לחזק את החיבור העירוני לשכונות הקיימות וליצור רצף של הבינוי העירוני. על כן, בנייה נמוכה יותר עד גובה של 10 קומות, שולבה בעיקר ברחובות המשניים של השכונה תוך יצירת חזית בנויה לרחוב שבטי ישראל. כמו כן, במסגרת התכנית יוקמו חיבורים של שבילי אופניים והולכי רגל למערך השבילים העירוני המקשר בין השכונות הקיימות ותחנת הרכבת מדרום, ולבין שכונת כרמי גת מצפון".
האם הגידול בהיצע יענה גם ברוכשים? בדיקה שערכנו בשכונת כרמי גת בחודש נובמבר האחרון הצביעה על שוק שרווי בדירות וקושי בהשכרה לצד עליית מחירים. בקרב המשקיעים, נרשמה האצה במכירת הדירות (לכתבה המלאה).
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה