הותמ"ל אישרה את תכנית סירקין בפתח תקווה

מדובר בתכנית להקמת שכונת מגורים שתכלול 8,000 יחידות דיור על שטח מחנה סירקין שיפונה. כיצד מתכננת רמ"י להתגבר על אתגרי התחבורה והתשתיות?
 |  (2)
סירקין. הדמיה, צילום: רמ"י
הותמ"ל החליטה היום (ה') על הפקדת תכנית סירקין בפתח תקווה. מדובר בתכנית להקמת שכונת מגורים שתכלול 8,000 יחידות דיור בחלקה המזרחי של העיר בשטח מחנה סירקין שעתיד להתפנות במסגרת מהלך פינוי דרומה של מחנות צה"ל.
במסגרת התכנית, שטחו של רובע המגורים החדש ישתרע על 2,500 דונם כאשר גובה בנייני המגורים ינוע בין 3-25 קומות. מתוך כלל הדירות, 2,200 יוקצו עבור דירות קטנות ו-600 עבור דיור מיוחד. עוד יוקמו שטחי מסחר ואזורי תעסוקה לצד פארק עירוני.
טרם אישור התכנית, נשמעו התנגדויות מצד התושבים על מחסור בפתרונות תחבורה מתאימים באזור. כעת מעדכנת רמ"י כי "על מנת לתת פתרון מיטבי - נערכה על ידי רשות מקרקעי ישראל וצוות הותמ"ל בדיקה תחבורתית מקיפה אשר בחנה את כלל הפיתוח הצפוי במרחב עד שנת 2040 והמענים התחבורתיים הדרושים הנגזרים מכך".
"בתכנית נכללו שני כבישים אזוריים חדשים המקשרים את רובע המגורים לדרכים ארציות, לעיר הוותיקה ולתחנת הרכבת החדשה שצפויה לקום בסמוך לאלעד, וכן הכללת אפשרות להעברת קו המטרו העתידי בתחום הרחוב הראשי של הרובע", מסרה הרשות.
 
סגן ראש אגף תקציבים ויו"ר הותמ"ל, אריאל יוצר מסר כי "אישור הפקדת תכנית רובע סירקין מהוה צעד ענק במסגרת מהלך פינוי דרומה של מחנות צה"ל מלב אזור הביקוש. התכנית הגיעה לדיון לאחר עבודת מטה יסודית של משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל יחד עם גופים רבים ובשיתוף מלא של הנהגת העיר פתח תקוה, שנערכו למיפוי כל האתגרים התשתיתיים העומדים כחסם לפיתוח העיר ויצירת פתרונות להם, כל זאת על מנת שבפתח תקוה ניתן יהיה להקים רובע מגורים איכותי במטרופולין תל אביב".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לידיעה ... היום אנשים צרכים גם, מעל 50 שנה לשכור דירה.
  לידיעה 08/02/2019 21:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לידיעה ... היום אנשים צרכים גם, מעל 50 שנה לשכור דירה.. תעשו את החשבון ... מאיזה גיל, מתחילים לשכור דירה .
  סגור
 • 1.
  בקיצור -הם לא מתכוונים לפתור את הבעיות. גם ככה יקנו
  דוגו 07/02/2019 14:32
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל עוד מנהל מקעקעי ישראל הוא בעצם סוחר קרקעות שכל מטרתו היא למקסם את הרווח (תוך שחרור לחצים על מנת לשמר את השיטה), איז ו מוטיבציה יש להם לדאוג לפתרון אמיתי לפני הבניה? גם ככה כל הקרקעות בידיים שלהם.
  סגור