השיפוצניקים יחויבו לתת אחריות על עבודות החל מ-20 אלף שקל

מדובר בסכום הנמוך לעומת הסכום שנקבע בהצעת החוק המקורית. הצעת החוק תיכנס לתוקפה בעוד 3 חודשים כאשר תקופת האחריות לא תפחת משנה

 | 
בניה, צילום: בניה
​קבלני שיפוצים יחויבו לספק אחריות בת שנה לפחות לעבודות בסך 20 אלף שקל ומעלה, כך אישרה היום (ב') ועדת הכלכלה לקריאה ראשונה ושלישית - סכום הנמוך ביותר מחצי הסכום שנקבע בהצעת החוק המקורית שאושרה לקריאה ראשונה ביולי השנה - 44 אלף שקל.
יוזם החוק, ח"כ רועי פולקמן (כולנו) מסביר את ההחלטה להוריד את הרף במטרה להגדיל את היקף הצרכנים שיוכלו לקבל אחריות. ההצעה תיכנס לתוקפה בעוד כשלושה חודשים על מנת לתת לבעלי המקצוע זמן היערכות. עוד אושר כי ההצעה תחול על חוזים חדשים שיסוכמו לאחר כניסת החוק לתוקף.
על פי הצעת החוק, כל עוד לא התנו הצדדים אחרת, קבלן השיפוצים יהיה אחראי לכל ליקוי שנתגלה בעבודת השיפוצים שביצע למשך תקופת האחריות הקבועה בחוק לגבי נכס חדש מקבלן. בכך, הצרכנים יוכלו לדרוש לקבל שירות חוזר במידה ומתגלות תקלות בעבודה שהזמינו. 
"זו הצעת חוק צרכנית לטיפול בענף אחרי שלא פעם נתקלים צרכנים בבעיה ואינם יודעים מהן הזכויות שלהם מול קבלן השיפוצים ומעתה תחול עליו אחריות במידה ולא ביצע את העבודה כראוי", מסביר פולקמן.
עוד נקבע כי הקבלן יוכל לקבוע תקופת אחריות שונה מזו הקבועה לגבי נכס חדש, אך תקופה זו לא תפחת משנה. במקביל, במידה וניתן לתקן את התקלה אשר התגלתה, קובעת הצעת החוק כי הקבלן יקבל הזדמנות להשלים את מלאכת השיפוץ, ולא יקבל תמורה על מלאכת התיקון.   
יו"ר התאחדות קבלני השיפוצים ערן סיב, התייחס לחוק ואמר כי "ההתאחדות עושה מאמצים כבירים למיסוד הענף וביעור תופעת החאפרים והצעד הזה יסייע לנו רבות, ויהווה נדבך במאבק בחאפרים שנעלמים לאחר ביצוע העבודה ולא מספקים אחריות כלשהי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה