כמה עולה דירה במרום נווה ובקריית קריניצי ברמת גן?

מערכת Bizportal בפרוייקט מיוחד; ;סיור שכונות - כל מה שצריך לדעת על שכונת קריית קריניצי ברמת גן, וביצרון בתל אביב; וגם - ניתוח מחירים בשכונת מרום נווה ברמת גן

 |  (1)
כמה עולה דירה במרום נווה ובקריית קריניצי ברמת גן?
מערכת Bizportal יוצאת "לשטח" בפרויקט מיוחד ומספקת לכם מידע על שכונות מבוקשות ברחבי הארץ - ככה תקבלו מידע מלא על אזור מסוים?, כמה עולה בו דירה?, מה אופי השכונה (שיחה גם עם תושבי המקום); היתרונות והחסרונות של האזור; עסקאות מהזמן האחרון ועוד.
לפני מספר חודשים השיקו משרד האוצר יחד עם המרכז למיפוי אתר הכולל מידע מקיף על תחום הדיור, לרבות מידע על מחירי הדירות. מקור הנתונים הוא מרשות המסים - מוכרי הדירות מחויבים לדווח על העסקאות לרשות המס שמפרסמת את הנתונים. הפרסום הזה היה גם בעבר, רק שעכשיו זה הרבה יותר נוח וידידותי למשתמש.
אנחנו ב-Bizportal מנתחים לכם את המידע, את העסקאות האחרונות, ויוצאים לשטח לבדוק את השכונה, לדבר עם התושבים, לראות דירות, להבין את אופי המקום, ואת היתרונות והחסרונות.
נתחיל בשכונת ביצרון בתל אביב שהפכה להיות פנינת מחמד בעיר, עם מבניים עדיין נמוכים. שם (עדיין) יש "אוויר" ואפשר באמת לנשום, להבדיל ממרכז העיר שמפוצץ בבניינים של 20 ו-30 קומות. נמשיך בשכונת קריית קריניצי המתעוררת מחדש ואמורה להכפיל את היקפה בשנים הקרובות. בווידאו על השכונה תקבלו מידע מפורט על המקום; ונקנח במידע על השכונה (כנראה) הכי מבוקשת ברמת גן - מרום נווה.
ובימים הקרובים, נצלם בראשון לציון, העיר עם השטח הגדול ביותר מבין כל הערים בארץ,  ונספק זווית על מחירי הדירות ברצועת החוף הדקה של העיר.
בינתיים, מה היה לנו עד עכשיו?
הפרק הראשון של "סיור שכונות" סקר את שכונת ביצרון בתל אביב בה מחירי הדירות עלו ב-7 השנים הארונות בכ-300%:
 
ואחרי ביצרון בתל אביב, הגיע תורה של רמת גן:

כמה עולה דירה במרום נווה?
גם למרום נווה אנו צפויים להגיע בקרוב, אבל בינתיים, לבקשת הגולשים, ננתח את הנתונים על השכונה, בעיקר מרשות המסים כדי לענות על השאלה - כמה עולים מחירי הדירות בשכונה? 
מרום נווה היא שכונה עם בתים חדשים, אך גם בתים ישנים יותר, ובכל זאת, מחיפוש במידע של רשות המסים מתבררת תמונה ברורה על מחירי הדירות באזור. הנה המסקנות:
 • מתחילת השנה נעשו בשכונה יותר מ-50 עסקאות.
 • מחיר העסקה למ"ר (בממוצע) עומד על 25 אלף שקל עד 30 אלף שקל.
 • דוגמאות לעסקאות: ברחוב מאיר בעל הנס 5 נמכרה דירת 4 חדרים ששטחה 102 מ"ר ב-2.6 מיליון שקל.
 • ברחוב הגאון אליהו 7 נמכרה דירת 3 חדרים בקומה שלישית בשטח של 62 מ"ר ב-1.8 מיליון שקל.
 • ברחוב באדר יוחנן 10 נמכרה דירת 5 חדרים בקומה ה-22 בכ-3 מיליון שקל.
 • ברחוב מולכו 1 נמכרה דירת 4 חדרים בקומה ראשונה בשטח של 67 מ"ר בסכום של 2 מיליון שקל.
 
בכמה התייקרו המחירים בשכונת מרום נווה?
הנתונים מרשות המסים מאפשרים לכם להעריך את השינוי במחירי הדירות באזור - תבדקו את המחיר הממוצע (למ"ר) בשנת 2017, לעומת שנה קודמת ותקבלו את השינוי במחיר בשכונה. זה לא מדע מדויק, כי לא מדובר בהכרח בדירות זהות (הדירות שנמכרו ב-2017 אינן זהות לאלו שנמכרו ב-2016), אך בבדיקת המחירים נראה שאלו עלו בשנה החולפת בשיעור יחסית מתון של עד 5% (בממוצע).
כמו כן, הנתונים מאפשרים לכם לעקוב אחרי דירות ספציפיות ולבחון את השינוי במחירים בהן במידה ונעשו לאורך התקופה שתי עסקאות. כך לדוגמה ברח הגאון אליהו 25 בשכונת מרום נווה נמכרה דירת 5 חדרים בקומה השישית (פלוס גג) בשטח של 106 מ"ר ב-2.4 מיליון שקל (מכירה לפני כחצי שנה). הדירה הזו נמכרה כשנה וחצי קודם לכן במחיר הנמוך בכ-8%, כך שניתן להניח שעליית המחירים היא סביב -5% בשנה.
בחזון אי"ש נמכרה דירת 3.5 חדרים בקומה שנייה בשטח של 71 מ"ר ב-1.7 מיליון שקל. הדירה הזו נמכרה לפני כ-7 שנים ב-30% פחות. גם כאן מדובר על תשואה שנתית של קרוב ל-5%.
חכו לימים הקרובים, לסיור שכונות בראשון לציון.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עכשו נשאר לחכות למשבר הנדלן שיביא עלינו את המשבר הגדול
  המומחה 02/12/2017 21:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בהיסטוריה
  סגור