נתוני שוק הנדל"ן האמריקני לחודש אפריל הציגו תמונה מאכזבת

 | 
גאיה נדל"ן ארה"ב, צילום: יח"צ
נתוני שוק הנדל"ן האמריקני שפורסמו היום הציגו תמונה מאכזבת של הסקטור בחודש אפריל. התחלות הבנייה, שהן מהוות את הנתון העיקרי של הפרסומים הסתכמו ב-1.72 מיליון בתים (במתווה שנתי). צפי השוק טרם הפרסום עמד על 1.26 מיליון בתים. 
היתרי הבנייה רשמו ירידה בחודש שעבר בשיעור של 2.5% לעומת חודש מארס. הירידה בהיתרים מצביעה על התקררות השוק בחודשים הקרובים. אישורי הבנייה הסתכמו ב-1.229 אישורים וגם נתון זה לא עמד בצפי.  
נציין כי באופן מפתיע, נתוני הנדל"ן המאכזבים היום, נרשמים ברקע לאופטימיות גוברת של קבלנים. סקר סנטימנט הקבלנים האמריקני שפורסם אתמול הראה כי האופטימיות של האחרונים הגיעה לרמה השנייה בגובהה מאז משבר המשכנתאות של שנת 2008. המדד עומד על 70 נקודות בעוד כל תוצאה מעל ל-50 נקודות נחשב סנטימנט חיובי. 
מתוך שלושת המרכיבים של צפי הקבלנים, תחזית המכירות במהלך ששת החודשים הבאים רשמה את העלייה הגדולה ביותר, עם עלייה של 4 נקודות ל-79. מדובר באופטימיות הגבוהה ביותר מאז יוני 2005. תנאי המכירות הנוכחיים עלו גם הם ל-2.7 נקודות. 
עוד בחדשות הנדל"ן, מניית הום דיפו עולה 1.5%. ענקית ה"עשה זאת בעצמך", דיווחה על רווח של 1.67 דולר למניה, חמישה סנט מעל לצפי השוק. גם הכנסות החברה היו גבוהות מהצפוי. הרשת העלתה את תחזית הההכנסות להמשך השנה. הום דיפו היא מהחברות הגדולות לציוד ביתי בארה"ב ותוצאותיה טהובות מהצפוי, מקרינות על המשך התחזקות הסקטור. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה