נדל"ן אמריקני: האופטימיות של הקבלנים כמעט בשיא, אבל הביקוש למשכנתאות צונח

 | 
פרדוקס
בעוד שנראה כי שוק הנדל"ן המקומי החל להתקרר הרוחות הנושבות בארה"ב הינן שונות לחלוטין. סקר הקבלנים בארה"ב הראה הערב כי האחרונים צופים מכירות גבוהות ביותר בחודשים הקרובים. הנתון השלילי של הסקטור מגיע מתחום המשכנתאות אשר מצביע על כך שהביקושים למשכנתאות ממשיכים להיחלש לאור הצפי להמשך העלאת הריבית במדינה. 
סנטימנט הקבלנים האמריקני עלה שתי נקודות בחודש מאי לרמה השנייה בגובהה מאז משבר המשכנתאות של שנת 2008. המדד עומד על 70 נקודות בעוד כל תוצאה מעל ל-50 נקודות נחשב סנטימנט חיובי. המדד עמד על 58 בחודש המקביל אשתקד. 
מתוך שלושת המרכיבים של צפי הקבלנים, תחזית המכירות במהלך ששת החודשים הבאים רשמה את העלייה הגדולה ביותר, עם עלייה של 4 נקודות ל -79. מדובר באופטימיות הגבוהה ביותר מאז יוני 2005. תנאי המכירות הנוכחיים עלו גם הם ל-2.7 נקודות. 
בניגוד לאופטימיות הקבלנים, שוק המשכנתאות יחסית מקרטע לאחרונה. בקשות ראשונות למשכנתא ירדו בשיעור של 4.3% בחודש אפריל לעומת אפריל 2016. מדובר בפעם הראשונה לשנת -2017 שבה נרשמת ירידה בבקשות בקצב שנתי. הירידה בביקוש למשכנתאות משפיעה על התחלות הבתים שלא רשמו זינוק מתחילת השנה, למרות האופטימיות העולה של הקבלנים. 
מדד מניות בוני הבתים בארה"ב (סימול: XHB) עולה הערב בשיעור של 1.1%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה