מגורים בדרום: הופקדו תכניות בנתיבות שיוסיפו 6,500 דירות

הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור החליטה להפקיד שתי תכניות הכוללות כ-6,500 יחידות דיור ופארק עירוני בנתיבות. ראש עיריית נתיבות: "מענה ראוי לקצב גידול האוכלוסייה בעיר" 

 | 
הדמיה, נתיבות, צילום: משרד יער אדריכלים ומתכנני ערים ומשרד מסילטי אדריכלים ומתכנני ערים
הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (הוותמ"ל) שבמינהל התכנון, בראשות סגן הממונה על התקציבים באוצר, ערן ניצן, החליטה להפקיד היום (ד') שתי תכניות למגורים בנתיבות. התכניות כוללות כ-6,500 יח"ד, מתוכן תוכננו גם דירות קטנות ודירות להשכרה אשר עשויות להתאים לאוכלוסיות שונות וביניהם זוגות צעירים.
עוד כוללות התכניות כ-70,000 מ"ר עבור מסחר ותעסוקה, שטחים ציבוריים פתוחים, כיכרות עירוניות, מבני ציבור ושבילים עבור הולכי רגל ואופניים ממנהל התכנון הסבירו כי אופי הבינוי מגוון וכולל בניינים של 5-10 קומות, צמודי קרקע ודיור מוגן עבור אוכלוסייה מבוגרת. התכניות ממוקמות מערבית לעיר ומהוות עבורה הרחבה משמעותית, בהתאם לעקרונות תוכנית המתאר העירונית. במסגרת התכניות נחל בוהו הממוקם בין שני חלקי העיר, יהפוך לפארק עירוני ייחודי אשר יחבר את חלקי העיר וישרת את כלל תושבי העיר והאזור. תכנון הפארק נעשה בשיתוף עם קק"ל ורשות הניקוז האזורית.

התכניות קודמו ביוזמת הרשות המקומית ותוכננו ע"י משרד יער אדריכלים ומתכנני ערים ומשרד מסילטי אדריכלים ומתכנני ערים. 
יו"ר הועדה, ערן ניצן מסר: "הפקדת התכניות מהווה בשורה לדרום ולנגב מתוך מחשבה אמתית על קידום פתרונות דיור בפריסה ארצית במקום התמקדות במרכז. בעזרת שיתוף פעולה פורה עם ראש עיריית נתיבות אנו נקדם בוועדה שלוש תכניות שעיקרן הכפלת העיר נתיבות, הן בשטח והן באוכלוסייה, ובתוספת שטחים משמעותיים של מסחר ותעסוקה."
 
ראש העיר נתיבות, יחיאל זהר הודה בדיון לותמ"ל וציין כי "האישור בהפקדת שתי התכניות, המגדילות זמינות של שכונות מגורים חדשות בנגב לשנים הקרובות, מתיישבות עם חזון הפיתוח האורבני של נתיבות, ונותנות מענה ראוי לקצב גידול האוכלוסייה ומגמות הפיתוח של העיר במגורים תעסוקה ומסחר. התכניות קודמו בלוחות זמנים שאינם מוכרים במוסדות התכנון, תוך שיתוף פעולה מלא עם גורמי העירייה והמתכננים מטעמה, ומתוך מחויבות לשמירה על רמת תכנון גבוהה, ומתן מענה לצורכי העיר ולמאפייניה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה