הדבר הגדול הבא: אושרה תכנית פינוי בינוי בת"א - הנה הפרטים

התכנית ממוקמת בדרום העיר, בין הרחובות לה גוארדיה, וינגייט ונתיבי איילון, בשטח של 25 דונם.  במסגרת התכנית, במקום 5 מבנים ישנם יבנו 3 מגדלים חדשים בני 28 קומות
 |  (7)
לה גוארדיה, צילום: פרחי - צפריר אדריכלים
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב שבמנהל התכנון בראשות דלית זילבר, החליטה לאשר תכנית להתחדשות המשלבת מגורים, תעסוקה ומסחר בלה-גוארדיה בתל אביב. מדובר בתכנית התחדשות עירונית, שתוביל להריסת מבנים ישנים ובניית 450 דירות במקומם. סך הכל ברחוב לה גוארדיה אושרו תכניות התחדשות עירונית שיאפשרו בניית 1,140 דירות חדשות. 
ממנהל התכנון מסבירים כי התכנית שאושרה, מאפשרת הריסת 5 בנייני מגורים ותיקים הכוללים 130 דירות, ובמקומם בניית 3 מגדלים בני 28 קומות, ו-3 מבני מגורים בני 8 קומות שיכללו כ-450 יח"ד. חזית מבני המגורים תהיה לכיוון רחוב לה גוארדיה מעל קומת מסחר וחזית מגדלי המגורים תהיה לכיוון רחוב וינגייט. בנוסף ייבנה מגדל תעסוקה בגובה 25 קומות לכיוון נתיבי איילון.
התכנית ממוקמת בין הרחובות לה גוארדיה, וינגייט, שדרות המעפילים ונתיבי איילון בשטח של כ-25 דונם, ומייעדת את המתחם להתחדשות עירונית,של רחוב לה גוארדיה ושכונת יד אליהו. "התכנית שמה דגש על צרכי הציבור הנדרשים, תמהיל דירות מגוון והפיכת רחוב לה גוארדיה לרחוב עירוני המשולב במסחר", נמסר ממנהל התכנון. 

במסגרת התכנית, 950 מ"ר עבור שטחי ציבור שיועדו לגני ילדים ושירותים ציבוריים אחרים לתושבי הסביבה. רחובות לה גוארדיה ושדרות המעפילים יורחבו לטובת הרחבת נתיבי התנועה והמדרכות בהם.
ממנהל התכנון הוסיפו כי תכנית זו, הממוקמת בחלקו המערבי ביותר של רחוב לה גוארדיה, מצטרפת לשורה של פרויקטים של פינוי בינוי המקודמים לאורך הרחוב. בחלקו המזרחי של הרחוב אושרו תכנית שכללה פינויים של 3 מבנים טוריים והקמת כ-270 יח"ד חדשות ותכנית "בין השדרות" שכללה פינויים של 4 מבנים טוריים וקביעת בנייתן של כ-420 יח"ד חדשות. בחלקו המרכזי של הרחוב מקודמת תכנית המאפשרת עיבוי מבנים קיימים או הכנת תכניות פינוי בינוי. כמו כן, התכנית נערכה ע"י אדריכל דורון צפריר והוגשה ע"י הועדה המקומית ת"א-יפו.
החברות שפועלות בפרויקט, הנן מגדל טופ נדל"ן, שתפנה 44 יח"ד ישנות ותבנה במקומם 167 יח"ד, וחברת ענב היא היזמית השנייה והיא תפנה 84 יח"ד ותבנה 283 יח"ד. 
אריה בר, מנכ"ל מגדל טופ נדל"ן ולשעבר מנכ"ל משרד הבינוי, הפנים והתחבורה מסר: "בעיר תל אביב יש חשיבות רבה לשינוי המרקם העירוני באמצעות התחדשות עירונית. תל אביב גם סובלת מניגודים ופערים גדולים בין צפון העיר לדרום העיר והתחדשות עירונית היא הכלי ליצירת איזון בין חלקי העיר הן בפן הפיזי של המבנים, הן בפן הכלכלי והן בפן החברתי. שכונת יד אליהו בנויה בצפיפות נמוכה יחסית ויש בה היום מספיק מבני ציבור וחינוך שיכולים לקלוט אוכלוסייה צעירה במסגרת פרויקט פינוי בינוי, ולכן יש חשיבות בתכנית הפינוי בינוי שמיועדת לחדש מתחם שלם".
 
מפת מיקום התכנית:
 
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 7.
  זאת הפעם ה-100 שמאשרים את התוכנית הזו שוב ושוב (ל"ת)
  נו באמת 22/02/2017 18:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 6.
  מה עוד חשוב לדעת לפני פינוי בינוי?
  יוסף האוסף 20/02/2017 22:55
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לפני פרוייקט פינוי בינוי עושים סדר בתכולת הדירה ומרווחים כסף על הפריטים שאין בהם עוד צורך. רוב האנשים לא יודעים אבל בחלק גדול מהמקרים חלק מתכולת הדירה שנשאר מאחור כולל פריטי אספנות בעלי ערך כספי משמעותי. הדבר נכון בעיקר כשמדובר על מעבר של אנשים מבוגרים לדירות קטנות יותר או בתי אבות. אם בתכולת הדירה יש ספרים ישנים, תקליטים, מסמכים עתיקים, פריטי יודאיקה או כל פריט משנות החמישים, יש מצב שהם שווים לא מעט כסף. חפשו בגוגל "פינוי דירה יוסף האוסף" וקבלו מאמר שיסביר לכם איך להעריך באופן עצמאי את תכולת הדירה שלכם.
  סגור
 • 5.
  שכונה שקטה ומשפחתית שתהפוך לאם המושבות
  אני תל אביב 20/02/2017 18:14
  הגב לתגובה זו
  2 1
  פרועה, מכוערת, צפופה, ללא שטחים ירוקים מתחת לבית, ללא חניה, תנועה איומה כל היום וכל הלילה, חוסר איזון ואמפתיה. מי שמסכים לתכנית, זה רק מי שירש דירה ולא חי שם בפועל, ומקווה להרוויח, והקבלנים והעירייה יעשו מליונים רבים במכירת כל דירה במחיר דירת יוקרה. בעצם, האיזור הזה שקרוב לנתיבי איילון לא יכול להיות גרוע יותר, זה האיזור הרועש ביותר, ועוד מעט שהעשירים מצפון יצליחו לקרות את נתיבי איילון כדי לעשות שם לעצמם פארק, את כל העשן מהמנהרה יזרימו לשם, ליד אליהו. מה חשבתם? שיזרימו אותו לצפון?...
  סגור
 • 4.
  איזה כיף רכשתי לפני עשור דירה ב400,000 שקל (ל"ת)
  עמי 20/02/2017 16:35
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 3.
  בעיות חניה
  אמיר 20/02/2017 15:09
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה עם חניה שכונה שלא צפופה עם חניה סבירה לתושבים תהפוך לשכונה צפופה עם בעיות קשות של חניה ישר כוח
  סגור
 • 2.
  יד אליהו בהחלט השוס הבא. (ל"ת)
  אבי 20/02/2017 14:01
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • 1.
  רוב השטח בבעלות העירייה (ל"ת)
  שוקי 20/02/2017 12:58
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור