פתיחת כביש חדש בעיר החרדית אלעד תוביל לבניית 10,000 דירות ושטחי מסחר

 |  (1)
העיר אלעד, צילום: ישראל ברדוגו, עיריית אלעד
שר הבינוי ושיכון, יואב גלנט, וראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, חנכו אמש כביש חדש מצפון לעיר החרדית אלעד, שיהווה בין השאר כניסה ויציאה נוספת לעיר, עבור 50 אלף התושבים הגרים בה. יצוין שעד כה נכנסו ויצאו התושבים מכניסה אחת בלבד – דבר אשר יצר סיכון בטחוני וזאת לצד פקקים ארוכים ביציאה ובכניסה לעיר. פתיחת הכביש מהווה הסרת החסם ויציאה לשיווק ממשלתי מיידי של השטחים בעיר.
עלות סלילת הכביש בשלב א' עמדה על כ-8 וחצי מיליון שקלים, והעבודות להקמתו נמשכו כשנה.  בחודשים הקרובים יימשכו העבודות של שלב ב', אשר כוללות הרחבת השוליים, הקמת תאורה, וסלילת שביל אופניים לתושבי העיר. בשלב מאוחר יותר יוקם גם מחלף, אשר יחבר את הכביש לדרך 444, לכביש 6 ולתחנת הרכבת המרכזית שאמורה להיבנות על המסלול המזרחי, זאת על פי הנחייתו של שר התחבורה ישראל כ"ץ לאחרונה.
פתיחת הכביש תהווה זרז  להרחבת העיר אלעד בעוד כ-10,000 יחידות דיור, באזור שטח האש שמצפון-מזרח לעיר, אשר יפונה בקרוב ונמצא בסמוך לכביש הגישה החדש. על פי ראש עיריית אלעד, ישראל פרוש, מדובר בבשורה של ממש ובפיתרון למצוקת הדיור החמורה במגזר החרדי.  
כביש הגישה לעיר וסיום שלב ראשוני של העבודות הובילה לשחרור של שטח נרחב במרכז העיר אלעד, שישמש כמרכז העסקים והמסחר של האזור כולו. בשטח, ששיווק הקרקעות בו היה בהקפאה עד לפתיחת כביש הגישה הנוסף לעיר, ייבנו כ-150 אלף מ"ר של תעסוקה ומסחר.
יואב גלנט, שר הבינוי והשיכון: "היום אנחנו פותחים לא רק כביש. החלטתי להשקיע משאבים בסלילתו כדי לתת אפשרות ליצירת אלפי מקומות תעסוקה ובניית מרכז עסקים ענק. בהמשך גם ייבנו כאן עוד 10,000 יחידות דיור. הציבור החרדי נמצא במצוקת דיור אמיתית ואנחנו נעשה הכל להקל את הלחץ."
"צוואר הבקבוק באזורים רבים בעיר נפתח אתמול, לאחר זמן רב בו פעלנו אל מול ראשי רשויות, ארגונים ירוקים וגופים ממשלתיים על מנת להוציאו לפועל", אמר אמש ראש העיר, ישראל פרוש. "אין שום סיבה שבעיר הנמצאת במקום מרכזי באזור המרכז לא תתאפשרנה שתי כניסות ויציאות לעיר. מדובר באחד מהפרויקטים עליהם שמתי את הדגש עם כניסתי לתפקיד ובסופו של תהליך זכינו לקבלת התקציבים והאישורים לדבר ממשרד השיכון והעומד בראשו. המשמעות המיידית למהלך זה עבור תושבי אלעד הינה הקלה תחבורתית וקיצור הדרך לגוש דן, כמו גם הקמת מרכז התעסוקה החדש ואלפי יחידות הדיור עבור הציבור החרדי".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  עיר לפאנטים עידוד פאנטיות (ל"ת)
  דת זה לא פאנטיזם 08/02/2017 13:51
  הגב לתגובה זו
  0 2
  סגור