המכירה אושרה: 4 פרויקטים תקועים של תמ"א38 עוברים ידיים

שופט בית המשפט המחוזי, חגי ברנר, אישר אמש מכירה של שני פרויקטים בהוד השרון, פרויקט בראשל"צ ופרויקט ביהוד שהיו שייכים לחברת יובל בנייה הקורסת. השופט: "56 משפחות מתגוררות בתנאים לא תנאים בבניינים שהעבודה בהם הופסקה"
 | 
תמ"א 38, צילום: Bizporal
שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, חגי ברנר, אישר אמש במסגרת הליך הקפאת ההליכים של חברת יובל בנייה, מכירת 4 פרויקטי תמ"א 38 המצויים בהליכי ביצוע. תוך שקריסת החברה, הובילה את הדיירים לחיות כבר משך של 9 חודשים באתר בנייה תקוע.
החברה שרכשה את הפרויקטים שבהליכי ביצוע הנה חברת עדי עד, שנמצאת בבעלות של בוריס הנדלמן. עדי עד שילמה 6.5 מיליון שקל והעמידה ערבויות בנקאיות בסכום של 3.5 מיליון שקל לרכישת הפרויקטים. הפרויקטים שנרכשו הנם פרויקט ברחוב יסוד המעלה 22 ו-24 בהוד-השרון; ברחוב טיומקין 1 בראשון-לציון; ברחוב עץ האפרסק 13 ביהוד. 
 "דייר ייפול וישבור את הרגל. אני לא יכול להתעלם ממצב הפרויקטים"
עו"ד חגי אולמן, המנהל המיוחד מטעם ביהמ"שלנכסי חברת יובל בנייה שבהקפאת הליכים דיבר במהלך הדיון אמש וסיפר על מצב החברה והדיירים בפרויקטים השונים: "החברה (יובל בנייה) הזו הייתה טבולה ושקועה עם עסקים מהשוק האפור בסכומים של עשרות מיליונים עם מאות שיקים שפוזרו ושולמו לכל מיני חברות שהחברה לא עבדה עמן ולא הייתה שם סיבה לתת אותם". 
לדברי אולמן, "הגיעו אליי עשרות פניות, עם רובם השתדלתי לדבר [..] הפרויקטים נמצאים בסכנת נפשות ממש. מי שמעז לבקש שיערכו מכרז, שהוא ייקח אחריות אם דייר ייפול וישבור את הרגל. אני לא יכול להתעלם ממצב הפרויקטים". 
השופט ברנר הסביר בהחלטתו כי מדובר בפתרון האופטימלי בנסיבות העניין: "יש להביא בחשבון אינטרסים של 56 משפחות שמתגוררות בתנאים לא תנאים ב-4 בניינים שעהבודה בהם הופסקה עקב קריסתה של החברה, יש להעדיף את הגישה השמרנית שבה נוקט בעל התפקיד על פני גישה הרפתקנית שעלולה לגרור את הדיירים למחוזות אחרים ולעיכובים נוספים בהשלמת הבנייה. משכך מצאתי לנכון לאשר את מכירת 4 הפרויקטים במתכונת שהציע בעל התפקיד".
לדברי עו"ד דודו ג'והן, שותף ומנהל מחלקת הנדל"ן במשרד י. וינרוט, המייצג את חברת עדי עד, "החלטת בית המשפט היום היא בשורה של ממש עבור 56 המשפחות שגרות באתרי בנייה כבר תקופה לא קצרה בעקבות קריסת חברת יובל בנייה. במהלך הדיונים הגשנו הצעות כדי להיכנס לנעליה של חברת יובל בנייה , למרות שאנחנו היינו בין הנושים. לקחנו על עצמו את מימון הפרויקטים במטרה לסיים את מפח הנפש שעברו הדיירים".
בדצמבר 2016 אישר בית המשפט המחוזי את הקפאת ההליכים של חברת יובל בנייה למשך 60 יום, ועו"ד חגי אולמן ממשרד יהודה רוה ושות' מונה על ידי בית המשפט למנהל המיוחד של החברה. יובל בנייה נוסדה ב-2011 על-ידי אנשי העסקים גוזלן ואילן דרעי. רגע לפני הקפאת ההליכים לחברה היו 5 פרויקטים בשלבי ביצוע שונים ו-18 פרויקטים בתהליכי תכנון ורישוי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה