ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

תכנית בנייה רחבת היקף בלוד: תוספת של 11,300 דירות מתוכן 3,390 לשכירות ארוכת טווח

ניר צבי, הדמיה, צילום: ניר צבי
דירה להשכיר החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה, הפקידה היום את אחת התכניות הגדולות שיקודמו בותמ"ל (מתחמים מועדפים לדיור). מדובר בתכנית למתחם חדש בעיר לוד בהיקף אדיר של 11,300 יח"ד, מרבית הדירות ימכרו בשוק, כאשר 3,390 (30%) מהדירות ייעודו לפרויקט שכירות ארוכת טווח. 
חברה דירה להשכיר מסבירים כי התכנית תבוצע על ידי בניית רובע מגורים חדש במערב העיר לוד. התכנית משתרעת על כ-1,600 דונם ובשטח זה יבנו כ-11,300 יחידות דיור בתמהיל מגורים מגוון ובצפיפות של כ-23.4 יח"ד מגורים נטו. כמו כן כוללת התכנית בנייתם של מבני ציבור לאוכלוסיית האזור ומבנים העונים על צרכים משלימים של  העיר, כיכרות עירוניות ובהן שטחי מסחר תעסוקה ומגורים,  שטחים פתוחים לרווחת הציבור והרחבת תחנת הרכבת הקיימת.
מהחברה הממשלתית דירה להשכיר הוסיפו כי מיקום הרובע, בצמידות לתחנת רכבת גני אביב הצפויה לשדרוג בעקבות התכנית ובסמוך לכביש 200, ציר ראשי חדש, כחלק מתכנית החומש של משרד התחבורה,  העוקף את רמלה מצפון ויחבר את כביש 44 לכביש 431. נציין כי התכנית הנה מתכוננת בד בבד עם כביש 200 ועל כן יש קשר בין התקדמות התכניות וביצוען. כמו כן, באזור מתוכננים רחובות ומוקדים שיצרו עירוב שימושים (מגורים, מבני ציבור, מסחר ותעסוקה) ויתנו מענה לפעילות האורבנית של הולכי רגל במרחב הציבורי.
נציין כי לאחר הפקדת התכנית  לרובע הדרומי בלוד בוותמ"ל, תוך 60 ימים התכנית תקבל תוקף ולאחר מכן יהיו עוד 60 ימים להתנגדויות מצד הציבור. ברגע שיחלפו 120 ימים ובמידה ולא יהיו התנגדויות מהותיות, תאושר התכנית עם השינויים והתוספות במידה ויהיו כאלה. לאחר מכן יוכלו לגשת להליכי מכר לבחירת קבלני הביצוע וכלל מרכיבי הפרויקט. כך שקשה לשער כמה זמן ייקח יישום התכנית וכאמור התקדמותה הנה בד בבד עם הקמתו של כביש 200 הצפוי לאפשר גישה לרובע המגורים החדש. 
עוד נציין כי אזור המגורים החדש בלוד הוא חלק מתכנית אסטרטגית לעיר, המקודמת גם כן על ידי חברת דירה להשכיר ועיריית לוד. את התכנון מקדם צוות של החברה, עורך התכנית הוא אדריכל, יאיר אביגדור, מחברת מנעד. 
מנכ"ל חברת דירה להשכיר, עוזי לוי מסר: "התכנית הוכרזה בקבינט הדיור כמתחם מועדף ב-25 במאי, ובפרק זמן קצר, היא מובאת לדיון להפקדה ב-1 לפברואר, מדובר בקידום תכנון מהיר מאוד, בטח להיקף יח"ד משמעותי כל כך בלב אזור הביקוש,  והכל תוך הקפדה על תכנון איכותי ומתקדם".
תגובות לכתבה(7):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה