ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

המכה שחטפו זוכי מחיר למשתכן בפרויקט בעפולה

זכו בהגרלה באוגוסט בעפולה ועד היום לא נפגשו עם הקבלן. "הגענו למצב שיש זוכים, אבל אין שיווק של דירות"

 |  35
תכנית הדגל
Share
שוב צצות בעיות בתכנית הדגל שמובילים שר האוצר משה כחלון ושר הבינוי והשיכון יואב גלנט. ל-Bizportal נודע כי כבר יותר מ-5 חודשים שקבוצה של 80 זוכים בהגרלה לדירות במחיר למשתכן בעפולה ממתינים עדיין לשלב הראשון שלאחר הזכייה - פגישת ההסברה עם הקבלן ובחירת הדירות.


קבוצת הזוכים בעפולה קיבלו את ההודעה על זכייתם כבר ב-17 באוגוסט, לפני חצי שנה וכעת הם תקועים. מצד אחד, לא בטוח שירצו לרכוש דירה בפרויקט בעפולה שתקוע, כשם שישנם מבטלים רבים בתכנית באופן כללי. מן הצד השני, במידה ויבטלו זכייתם בפרויקט, לא בהכרח יזכו בהנחה על דירה במקום אחר. כמו כן, כל עוד לא ויתרו על זכייתם בעפולה - אינם יכולים לגשת לפרויקטים נוספים והגרלות אחרות במסגרת התכנית. 

"ברכות על זכייתכם בפרויקט מחיר למשתכן", נכתב בפתח הודעת המייל של הקבלן לזוכים, שאינם יכולים במקביל להירשם להגרלות אחרות. מדובר ב-3 פרויקטים באזור C1 בעפולה בקרבה לבית החולים עפולה ותחנת רכבת העמק שהחלה לפעול לאחרונה. שכונה C1 היא אזור חדש ומתפתח מאוד בעיר עם תנופת בנייה רבה. באותו אזור גם נמצא פרויקט אחר של מחיר למשתכן שכבר בסיום השלד. בפרויקט המתקדם אגב, זכו רק כמה חודשים לפני הקבוצה שממתינה לפגישה הראשונה עם היזם ועדיין אפילו לא בחרו דירות. באזור C1 ישנן 3 חברות שזכו בביצוע פרויקטים במסגרת תכנית 'מחיר למשתכן' שכוללים 80 דירות. החברות  הן בר ובניו, מגידו י.ק. וחברת מורדות הכרמל נכסים. שלושת החברות תקועות ללא היתרי בנייה וככל הנראה באי הסכמות נמשכות מול העירייה.הסיפור התחיל ב-17 לאוגוסט, כאשר ד' מקבל את ההודעה שזכה בהגרלה. "זכיתי בעפולה ואני לא מבני המקום", מספר ד' בשיחה עם Bizportal. "התאגדנו בקבוצת וואטסאפ חלק מהזוכים, אנחנו 10 אנשים בקבוצה וחלק גם מבני המקום. מתחילת הזכייה ניסינו ליצור קשר עם הקבלן כדי להבין מתי הכנס זוכים על מנת לנסות ולקדם את התהליכים שלנו לקבלת המשכנתא וכל הכרוך ברכישת הדירה. הם אמרו שאפשר רק להביא אישור עקרוני למשכנתא אבל עד שאין בחירת דירה אין למעשה איך להתקדם". 

אחרי המתנה של כ-5 חודשים, הגיעה הודעה למייל בה מתאר הקבלן את התהליך העתיד להתרחש, ומספר כי בשלב הראשון יתקיים "כנס מידע ראשוני בו תקבלו את כל המידע על הפרויקט, כגון הצגת הדירות, נספח תשלומים, חוזה ועוד". בשלב השני - "לאחר כשבוע (או יותר מכך, אם עדיין לא התקבל היתר בנייה או היתר בתנאים) תזומנו להליך בחירת הדירות, לשם כך יינתנו לכם 45 דקות, בהתאם לאפשרויות הבחירה הקיימות בידכם". אחרי פירוט שאר השלבים, מציין הקבלן את השורה "לתשומת לבכם - הליך זה עשוי להתחיל בעוד כמספר שבועות/מספר חודשים, אנו עושים את מירב המאמצים להתחלת ההליך בהקדם האפשרי". זה השלב בו מתחילים הזוכים לדאוג.

המכתב שקיבלו הזוכים אחרי 5 חודשים?

הזוכה ד' ניסה ליצור קשר מספר רב של פעמים עם החברה הקבלנית, עד שהצליח להבין כי אין לפרויקט היתר בנייה. "הם מחכים להיתר חתום כדי להתקדם", אומר ד', "ניסינו ליצור קשר עם החברה וכל פעם ענה מישהו אחר שאין לו מושג מה קורה בכלל. הקבלן אמר לנו שמשרד הבינוי והשיכון ניסה לצמצם ביורוקרטיה להוצאת ההיתרים במערכת מקוונת ושזה העמיס עליהם". 

ד' מתאר כי נתקל במצב בו למעשה זכה בדירה שהוא רוצה, ובמקביל עולה החשש כי הפרויקט ייכשל ובינתיים הם לא משתתפים בהגרלות אחרות מחשש שלא יזכו שוב: "בינתיים אנחנו לא משתתפים בהגרלות אחרות כי המשמעות היא שנצטרך לוותר על הזכייה הנוכחית. במקביל עוד ועוד פרויקטים נפתחים במסגרת התכנית ואף כאלה שמעניינים אותנו ואנחנו מצידנו מחכים. כי אף אחד לא מבטיח לנו שעוד פעם נזכה אם נבטל. אז כרגע אנחנו ממתינים". 

היזמים על בעיית ההיתר: "ייקח עוד כמה חודשים" 
בפרויקט  חברת בר ובניו צפויה לבנות 26 דירות, מגידו י.ק. 26 דירות גם כן, וחברת מורדות הכרמל נכסים מקימה בפרויקט 28 דירות. המחיר ההתחלתי לדירות בפרויקט (משתנה בין קבלן לקבלן על פי הזכייה במכרז) עומד על 573 אלף שקל לדירת 100 מ"ר, כאשר המחיר מגלם מענק של 40 אלף שקל מתוקף אזורי עדיפות לאומית. 


אוהד אסרף, הבעלים של חברת ג4 שאחראית על התנהלות של 2 חברות קבלניות (מגידו י.ק. ומורדות הכרמל נכסים) מול הזוכים, מסביר בשיחה עם Bizportal כי "למשרד הבינוי והשיכון יש אינטרס לקדם פרויקטים כמה שיותר מהר ויש נוהל לפתיחת ההגרלה ברגע שהיזם הגיש לוועדה המקומית תכנית וזה מה שקרה לחברות איתן אני עובד. רק שהבקשות לא התקבלו בוועדה המקומית ולא הגיעו להסכמות בין הקבלנים בפרויקט ובין הוועדה המקומית של עפולה. ככה הגענו למצב שיש זוכים אבל אין שיווק של הדירות כי אין היתר בפרויקט".

למה אין היתר בפרויקט בו זכו לפני 5 חודשים? "הוועדה המקומית ביקשה כל מיני שינויים למתן ההיתר", עונה אסרף. "אנחנו כרגע בהתדיינות מול הוועדה שלא מזדרזת לקדם את הפרויקט. כל פעם משהו חדש ולכן בחברה עושים הכל לקדם זאת כמה שיותר מהר, אבל עדיין מעריכים שייקח עוד כמה חודשים ולהערכתי כחודשיים שלושה עד מפגש ההסברה לזוכים שיגיע אחרי שיאושר ההיתר". 

רהב בר מחברת בר ובניו, אחת החברות שבונות בפרויקט, טוען כי "אין עדיין היתר חתום בפרויקט. העירייה כל פעם רוצה עוד מסמכים. השר כחלון צריך לדעת שהמערכת המקוונת המקומית דפקה הכל. במערכת הממוחשבת החדשה עד שמוגש התיק, והכל עובר ואחרי כל מיני שלבים שנתקעו בדרך, זה מגיע לעירייה ושם הם ראש קטן. יש להבין שמגרשים אחרים שלא במחיר למשתכן אין לי את הלחץ הזה מצד הזוכים. אני מקווה ומאמין שעד סוף החודש נראה את ההיתר החתום ונוכל לקדם את הפגישה הראשונה עם הזוכים".
 
עיריית עפולה מסרה: "קבלת היתרי בנייה בפרויקט מחיר למשתכן ב-C1 נמצא בשלבי סיום והתהליך עומד עדיין במגבלות של לוח זמנים סביר לקבלת היתרי בנייה".

משרד הבינוי והשיכון מסר בתגובה: "פרויקט בר ובניו הכולל 26 יח"ד, מצוי בהשלמת מסמכים הנדרשים לצורך חלוקת הדירות. שני הקבלנים האחרים מצויים בהליך מתמשך  מול הועדה המקומית לאישור התכניות. המשרד יוזם פגישה בין הרשות לקבלנים כדי לזרז את הליך מתן ההיתר".

מחיר למשתכן - כל הכתבות
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

35 תגובות ב-22 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
22 ומי שלא זכה שיחפש 15/01/2017 09:14 ביזבוז של כספי המיסים על הגרלת הנחות במיליארדים
התוכנית לא מוסיפה דירה אחת אפילו. במקום לטפל בחסמים שיש היום בשוק ולשחרר יותר קרקעות, לזרז ועדות תיכנון ולבנות תשתיות כדי לקרב את הפריפריה. פשוט מסבסדים דירות לקמוץ זוכים בעלות של מיליארדים.... ומי שלא זכה? שיעמוד בפקק בדרך חזרה מעבודה לדירה שקנה ביבנה, רחובות או נתניה ב 2 מיליון שקל.
21 אני 12/01/2017 23:57 אחד שלא זכה לך חפש מי שינענע אותך חתיכת דפוק.
זה המצב של כל מי שמאמין לכחלון השקרן!!!המטרה הינה יאוש הצעירים.רבותי לכו חפשו דירות יד שניה טובות או דירות בערים זולות יותר וסעו לעבודה שעה או שעה וחצי.בסוף לא תוכלו לקנות כלוםםםםםםםםםם.
20 אני 12/01/2017 23:49 איפה אותם חמודים שרושמים קריסה מחירים
יורדים מחיר למשתכן .בולשיט!! זה מה שקורה למי שמחכה לדירות האלה.הקבלנים יורידו את התחלות הבניה המחסור יחמיר= עליית מחירים חדה השנה הרבה יותר משנה שעברה שכבר היתה שנת שיא בעליות מחירים.
19 אילן 12/01/2017 21:46 בשורה התחתונה יהיו להם דירות!!!!
בשורה התחתונה יהיו להם דירות ובמחיר נמוך משמעותית ממחיר השוק. אצלנו קשה מאוד לפרגן, להרגשתי מתחיל לשאת פירות הגל של מחיר למשתכן בהיבט של נוכחות בארצנו. מכרז בהרצליה, מכרז ברעננה ולפתע יזמים ובעלי קרקעות שרוצים רווחים מוגזמים. כל הכבוד לכל מי שעוסק במכרזי מחיר למשתכן. לי יש שתי דירות ואני שמח שכל מי שאין לו דירה יוכל להשתתף ולזכות ולהיות בעלי דירות גם. ימותו הקנאים והתלונות רק מסיבות פוליטיות!!! בסוף יצליחו להוריד המחירים, רק תמשיכו ותפרסמו עוד עשרות מכרזים, יישר כוח!!!
18 קונים דירה רק במחיר 12/01/2017 18:02 אל תאמינו לסיפורים
הקבלן ממתין להיתר בניה ולכן אינו יכול להמשיך שלב. ההיתר תלוי בעיריה. בירוקרטיה לא חסר במדינה הזו. לכן מחירי הדירות מרקעים שחקים. הסבלנות משלמת חברים. לא קונים דירות בשוק החופשי חונקים את הקבלנים המחירים ירדו בטוח. תהיו חכמים.
17 ... 12/01/2017 17:51 "מכה" לא הגזמתם ?!
בבניה רגילה יש הרבה יותר עיכובים מאשר בבניה של "מחיר למשתכן" ... נראה לי הרבה היו שמחים לכאלו "מכות" ... נו באמת
16 nnn 12/01/2017 17:44 מה הבעיה
למה אתם חושבים שמישהו למעלה מעונין להוריד מחירים כי הם רוצים שכל החים תשלמו השכנתא כדי שלא תרימו את הראש
15 הרשלה 12/01/2017 16:49 מישהו מוכר לי את זכאותו? בבקשה..... (ל"ת)
זוכה מאושר 12/01/2017 17:33 שכח מזה
גם אם אתה ציני לך תקנה בשוק הפרטי
14 משיח 12/01/2017 16:30 אחד שלא זכה - הרווחת עדיף שתסתום (ל"ת)
13 משה 12/01/2017 16:22 חזרנו לימי המשיח
מישהוא זוכר את התקופה של זכיה בקבלת טלפון ביתי , ובאמת כך ניראת התמונה היום לגבי זכיה בקנית בית
12 הומלס 12/01/2017 16:19 בראשון לציון זה בדיוק אותו הדבר. מנובמבר אנחנו מחכים
ואף אחד לא יודע מתי יחזרו אליו. חרא של פרוייקט.
יועץ נדל״ן 12/01/2017 17:02 מה שזול יעלה בסוף ביוקר
לדעתי עדיף לקנות דירת יד 2 עכשיו מאשר לחכות בשכירות לדירה במחיר למסתכן ולשלם את מדד תשומות הבנייה ואת השכירות במהלך ההמתנה.
11 מתי תלמדו??????????? 12/01/2017 16:15 אין מתנות חינם. ואיפה שהמדינה דורכת ומתערבת לא יצמח דשא (ל"ת)
10 קיקו 12/01/2017 14:33 גם פרויקטים מחיר מטרה במודיעין לא קורים כבר חודשים רבים (ל"ת)
9 אחד שלא זכה 12/01/2017 14:30 אוי אוי אוי, לא נוכל לזכות בעוד לוטו
הגזמתם לגמרי. גם זכיתם בהגרלה משוגעת, של דירה חדשה בפחות מ 600 אלף שקל, וגם עוד יש לכם החוצפה להתלונן שלא תוכלו להשתתף בעוד הגרלות לוטו משוגעות? תאמינו לי שכל מי שלא ירצה דירה חדשה ב 600 אלף שקל באמת שלא תהיה לו בעיה למצוא לפחות 10 שמתים להחליף אותו. גם אם יהיה עיכוב של שנה! זה עדיין יהיה דיל מהאגדות. כאמור מי שלא רוצה יותר ממוזמן לפרוש. יהיו לפחות 10 אנשים שמתים להחליף אותו.
ארז 14/01/2017 13:33 חי בסרט שזו ההנחה
פרוייקט ברעננה, דירה ב2.45 מיליון, הבדל של 250,000 בין מחיר למשתכן לבין חדשה מקבלן. אבל!!!!! ממחיר למשתכן יסתיים רק עוד שנתיים ומהקבלן כניסה מיידית - יעני 100,000 שח הבדל משכר דירה, אז ההבדל מצטמצם כבר ל150,000. בנוסף הבדלים מהותיים במפרט, החל ממטבח חצי בגודל, במחיר למשתכן הקטינו את מספר החדרים אז צריך להוסיף עוד קירות, חשמל, גם הוציאו אסלות כדי לחסוך שצריך להחזיר ועוד. שורה תחתונה, בלחץ הנחה של 5% יחסית לקבלן, לפחות ברעננה.
8 סרגיי 12/01/2017 13:55 אף פעם אין 100% מושלם. תמיד יהיו תקלות
שהכתב ידאג ללכת ולבדוק את הצד השני של המטבעה ולא להכפיש על סמך כמה דוגמאות.
חחחחחחחחחחחחחח 12/01/2017 14:11 למה אין מושלם? אצל כחלון תמיד יש תקלות! (ל"ת)
7 זוכה מאושר 12/01/2017 13:45 מחיר למשתכן
זה מצב טוב יותר מהפרויקט בירוחם . שם חתמנו חוזה שילמנו כסף ואין היתר !!! אבל אני אופטימי
אריק 12/01/2017 13:50 כמה אחוזים שילמתם?
האם משלמים בחתימת החוזה אפילו שעדיין אין היתר בניה
אחד שלא זכה 12/01/2017 14:32 שילם כמה גרושים ומתבכיין
אנשים אוהבים להתבכיין. קיבלו דירה חדשה במחיר לא יאומן ועדיין מעזים להתבכיין "אכלו לי שתו לי". גם אם יהיה פיגור של שנה זה עדיין דיל מהאגדות. מי שלא רוצה מוזמן לפרוש. יש מספיק אחרים, שלא זכו, שמתים להחליף אותו.
זוכה מאושר 12/01/2017 15:40 מחיר למשתכן
ממש לא בוכה , ההיפך אני מאמין שזכינו ובגדול (רשמתי בסוף שאני אופטימי ) שילמנו 7% מהמחיר כמו שהחוק מתיר לקבלן ללא היתר (אגב יש ליווי בנקאי להמשך הדרך .
6 אריק 12/01/2017 13:40 קטסטורפה כזאת גם בירושלים
קטסטורפה כזאת גם בירושלים. גם שם הזוכים קיבלו הודעה כזאת מילה במילה. אך בפועל אין שום התקדמות. בפניה לחברת הניהול התגובה היא: אין התקדמות עקב כך שעדיין לא התכנסה הוועדה המקומית למתן אישורים! מה יהיה???
אחד שלא זכה 12/01/2017 14:33 לא מתאים לך? תפרוש
אנשים זוכים בדירה חדשה במחיר לא יאומן, ומתבכיינים. מי שזה לא מתאים לו שיפרוש. על כל אחד כזה יהיו לפחות 10 שלא זכו ומתים להחליף אותו.
5 פחלון כשלון 12/01/2017 13:12 הדירות ימסרו כשלנכדים של הנכדים שעוד אין לי יהיו בצבא (ל"ת)
אחד שלא זכה 12/01/2017 14:34 כולה כמה חודשים איחור
מי שלא מתאים לו לקבל דירה חדשה בהנחה של מאות אלפי שקלים ולקבל אותה באיחור קטן לגמרי מוזמן לפרוש. על כל אחד כזה יש עשרות, שלא זכו, שמתים להחליף אותו.
4 כותבי תרחישים 12/01/2017 13:04 מחסור הדיור= מכוון=בהוראה=ונומק-הנימוק:דאגה לעמיד בנקים
מחסור הדיור=מכוון=ונומק עי בובו השק-רם++ הנגיד - הנימוק שניתן -דאגה לעמיד הבנקי, בשנת 2011 התח הבניה היו 46800 דירות+תוכניות ל 49000 ב 5 השנים 2012-2015 הביה ירדה-ל 43500 דירות בממוצע אריק ש זל בנה 161000 דירות בשנתיים -בש 1997-8 השלטון ב6-7 שנים אחרונות עושים הכל כדי =ל=דאגה לבנקי? זה פגיעה בתלכיד הלאומי ובדור שלם של חסרי דיור זה מחייב וועדת חקירה גם עייר מבין את גודל ההונאה - אל תגידו לא ידענו- גם השר הנוכחי מארגן דיור=רק לקראת הבחירות-
3 גלנט כנס בהם 12/01/2017 11:53 פקידי רישוי מסריחים משוחד...
תחליפו אותם רק חוק המגביל בזמן פקידי רישוי יפעל.
חחחחחחחחחחחחחח 12/01/2017 14:12 למי אתה פונה? לגלנט?????????????? (ל"ת)
2 יועץ נדל״ן 12/01/2017 11:36 התוכנית ההזויה הזאת רק תעלה מחירים!
מעט מאוד בנייה באזורי הביקוש, שכר הדירה עולה, אוכלוסייה גדלה בקצב של 2% בשנה, אבטלה נמוכה ושכר עולה הם מתכון בטוח להמשך עליית מחירי הדיור. זוגות צעירים תמיד יעדיפו לקנות דירה במקום לשלם 50,000 ש״ח צמוד מדד כל שנה לבעל הדירה. פחלון עושה נזק עצום לזוגות הצעירים. גם נלחם במשקיעים וכך גורם להתייקרות שכר הדירה באזורי הביקוש. אח״כ יוצא עם תוכנית למסתכן שכל מטרתה היא להפוך את הזוגות הצעירים הגרים באזורי הביקוש למשקיעי נדל״ן בפריפריה איפה שבאמת יש בועה. מחירי הנדל״ן באזורי המרכז לא ירדו נומינלית, אבל הצעדים של פחלון יגרמו לאינפלציה, ייקרו את השכירות, ויגרמו לכולם לסבול. עדיין אפשר לקנות דירה ולקחת משכנתא חכמה בריבית קבועה. לצערי חלון ההזדמנויות הזה הולך ונסגר בגלל הבנקים ימ״ש שמייקרים את המשכנתאות, אבל מי שזריז עדיין יכול להספיק.
אחד שלא זכה 12/01/2017 14:36 הרצליה, ראשלצ וי-ם זה לגמרי אזורי ביקוש
לא מתאים לך לנסות להגריל דירה במחירים מדהימים? תפרוש. אף אחד לא מכריח.
יועץ נדל״ן 12/01/2017 16:09 אפשר גם לשחק בלוטו במקום לעבוד
אבל כנראה שתמות מרעב לפני שתזכה. מדובר בגג 2000 דירות שכל המדינה מתחרה עליהן. הסיכוי לזכות נמוך ביותר ולכן לא אופציה בשביל זוגות צעירים שחיים בשכירות.
1 פוקס מריוס 12/01/2017 11:22 גם בראשון
ראשון אצל קבלן אטוס זכו לפני 5 חודשים ואין עדין אישור בניה בגלל פולש בשטח ... כול הסיפור שח דירה לביתי גרושה עם 2 ילדים זה פרשה איד גדולה, גם עיריית ראשון לא ממש מתאמצת לתת פטרונות או לעזור, כאילו כולם מתאמצים שכול הפרויעקט הזה של מחיר למשתכן יכשל, מעניין ... כזה כוח יש לבנקים/קבלנים
יריב זוכה בדירה 12/01/2017 13:13 מי שמאמין לכחלון חחח דירות למסתכן לא למשתכן (ל"ת)
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.