רובע חדש: אושרה תכנית בבאר שבע להקמת 4,150 דירות

 |  (2)
רובע מנחם, באר שבע, צילום: רשות מקרקעי ישראל
רשות מקרקעי ישראל (רמ״י) הודיעה כי אישרה תכנית לרובע מנחם (שכונת הרקפות) בצפון העיר באר שבע להקמת 4150 יח"ד. התכנית שאושרה כלולה במסגרת הסכם הגג של העיר, וברמ״י מסבירים כי תוביל להעמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט.
מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי הסכם הגג גם מבטיח ליזמים קבלת היתרי בנייה תוך 90 יום ומקצר משמעותית את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, יקבע לוח זמנים מדויק לביצוע וקידום כל שלב בפרויקט.
התכנית שקודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל, לרובע מנחם בשכונת הרקפות, בצפון באר שבע, אושרה על ידי הותמ"ל בראשות ערן ניצן . בשכונה כאמור, יוקמו 4150 יח"ד, רובע המגורים החדש ישתרע בין שדרות רגר והכניסה הצפונית לעיר, בחלק הצפון-מערבי של העיר, לשכונות העתידיות כלניות וסיגליות הנמצאות בהליכי פיתוח ושיווק.
עוד נמסר כי רובע מנחם בשכונת הרקפות, יכלול מגוון רחב של יחידות דיור, בתמהיל מגוון של בניה נמוכה במגרשים בין 350 ל-700 מ"ר. במגרשים אלו תותר גם יחידת דיור נוספת "דיורית"  בשטח של כ-250 מ"ר (מתוך זכויות הבניה המוקנות), שמשמעותה הוספת עוד כמה מאות יח"ד לפרויקט.  בנוסף יהיו ברובע גם אזורים  בבניה נמוכה  שישווקו לקבלנים ומבנים בבנייה רוויה לאורך שדרות רגר ובאזורים בעלי טופוגרפיה משמעותית.

מטרת התוכנית, על פי רשות מקרקעי ישראל היא ״הגדלת היצע  פתרונות הדיור בעיר, בתמהיל מגוון, יחד עם הקמה של מוסדות ציבור ופיתוח שטחים ציבוריים וחיזוק באר-שבע כמטרופולין של איכות במדינת ישראל״. 
רפי אלמליח מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברמ"י: ״מדובר בבשורה חשובה מאוד לעיר באר שבע. רשות מקרקעי ישראל תכננה ואישרה במהלך השנה האחרונה תכניות בהיקף של מעל ל- 8000 יח"ד ברחבי העיר, במטרה לחזק את מעמדה כמטרופולין איתן כלכלית. התכנית תתרום בצורה משמעותית לפיתוח העיר באר-שבע זאת בשל תמהיל יח"ד דיור מסוגים שונים שתמשוך אליה אוכלוסייה מגוונת, זאת בנוסף גם לשטחי הציבור והשטחים הפתוחים הציבוריים המגוונים״.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  לפי האתר "מידע קריטי לרוכשי הדירות" יתכן ויש עודף היצע! (ל"ת)
  באר שבעי 29/12/2016 15:16
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 1.
  ביזפורטל, מתי תפסיקו למחזר כתבות?! (ל"ת)
  shafik 29/12/2016 13:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור