דירה להשכיר במכרז ל-338 דירות להשכרה ארוכת טווח בירושלים

 |  (1)
דירה להשכיר - הדסה הקטנה, צילום: 3Ddesign
דירה להשכיר, החברה הממשלתית לדיור ולהשכרה בע"מ ורשות מקרקעי ישראל, פרסמו היום (ד'), מכרז לקבלת הצעות לרכישת קרקע להקמת מתחם מגורים, הכולל 450 יח"ד, מתוכן 338 להשכרה לטווח ארוך, והיתר 112 יח"ד מיועדות למכירה בשכונת קריית יוביל, במתחם הדסה בירושלים. המועד האחרון להגשת הצעות במסגרת המכרז הוא ה-27 למרץ 2017.
פרויקט 'דירה להשכיר בהדסה הקטנה' ממוקם בשכונת קריית היובל בירושלים, בין הרחובות הנרייטה סאלד, יעקב טהון וצ'ילה, ובסמוך ל'גן המפלצת' (גן רבינוביץ'). התכנית מקודמת על ידי החברה הממשלתית לדיור - חברת דירה להשכיר, בשיתוף עם רשות מקרקעי ישראל, עיריית ירושלים, ומטה הדיור במשרד האוצר,  בתכנונו של האדריכל יגאל לוי.
בהתאם להחלטת הוועדה המחוזית – מחוז ירושלים, לאישור התכנית, התכנית תכלול הקמה של כ-450 יח"ד  ב-4 מגדלים בני 18 קומות וכן שטח  של 6000 מ"ר למסחר ותעסוקה. כמו כן נמסר מחברת דירה להשכיר כי בתיאום עם מטה הדיור במשרד האוצר, ובמטרה לאפשר למגוון יזמים להתמודד על ביצוע פרויקט בכדי להגיע למחיר מוזל עבור השוכרים, הוחלט כי בניין אחד מתוך ארבעת בנייני הפרויקט יצא למכירה מיידית.
המכרז ישווק במודל הסטנדרטי של דירה להשכיר לפיו הדירות המיועדות להשכרה תושכרנה לתקופה מינימלית של 20 שנה, כאשר 25% מהדירות יושכרו לזכאי משרד הבינוי והשיכון במחיר הנמוך ב – 20% משווי השוק.
עוד נמסר מחברת דירה להשכיר, כי בדומה לכלל הפרויקטים של דירה להשכיר, הדיירים בפרויקט השכרה ארוכת טווח מקבלים חוזה שכירות במחיר קבוע למשך 5 שנים עם אפשרות הארכה ל-5 שנים נוספות ב-338 הדירות, וב-85 דירות יתאכלסו דיירי משרד השיכון בשכ"ד מופחת. כמו כן, בתום תקופת ההפעלה בת 20 שנים, יהיה רשאי היזם למכור את הדירות בשוק החופשי.
מנכ"ל דירה להשכיר, עוזי לוי, אמר היום כי בפרויקט הקפדנו על עירוב שימושים, תמהיל עירוני מגוון וחיבור לעורקי התחבורה בעיר ולרכבת הקלה. "תכנית 'דירה להשכיר בהדסה הקטנה', מהווה חלק מתכנית דירה להשכיר להקמת אלפי יחידות דיור להשכרה לטווח ארוך, במטרה ליצור "מסה קריטית" של יחידות דיור להשכרה.  המטרה שלנו היא להפוך את הפרויקטים לאטרקטיביים בעבור היזמים, כדי להביא לתוצאות משמעותיות בשוק השכירות למען השוכרים. כשטובי היזמים בישראל מתחרים על כל פרויקט – מי שנהנים מכך הם השוכרים. נציין כי מדובר בפרויקט הגדול והמורכב ביותר ששיווקו רמ"י והחברה, בתחום הדיור להשכרה לטווח ארוך. בתקופה הקרובה תפרסם החברה, יחד עם רמ"י מכרזים באזורי ביקוש נוספים- דוגמת תל אביב המשתלה, עם דגש על תכנון ובנייה איכותית ודגש על קיימות ובנייה ירוקה, בהיקפים משמעותיים, ותוך חסכון משמעותי במשך הבניה ובעלויותיה. כפי שניגשו טובי היזמים למכרזים הקודמים, כך בכוונתנו לשווק ולקיים כנס מציעים ליזמים עבור מתחם "הדסה". 
מיקום הפרויקט הצפוי במתחם הדסה בשכונת קריית יובל בירושלים:
 
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  חרדים - אאוט!
  מוישה 29/12/2016 10:58
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מצוקת הדיור בקרב החרדים הולכת ומחריפה, הזוגות הצעירים נאלצים לשכור יחידות קטנטנות, מחסנים וחניות שהוסבו למגורים, אך אף פתרון לא מיועד עבורם!! הפרויקט כולו ללא מרפסות סוכה, ובבניה במגדלים כאשר החרדים אינם משתמשים בפתרון מעלית-שבת. את האמת - זה לא מגיע להם, כי הם מפירי חוק המתגוררים במחסנים שהוסבו למגורים, שייענשו!
  סגור