אושרה תכנית בהיקף של 6,100 דירות בין רמת השרון לת"א

 |  (2)
בנייה חדשה, צילום: יוסי פינק
הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה תל אביב, בראשות דלית זילבר, החליטה לאשר את תוכנית רצועת הנופש ברמת השרון שהופקדה כבר במרץ 2016 להתנגדויות. לפי מנהל התכנון, התכנית כוללת כ-6,100 יח"ד וכ-900 דונם עבור פארק מטרופוליני. מדובר בשתי תוכניות שקודמו יחד ויש ביניהן רצף טריטוריאלי. 
ממנהל התכנון נמסר כי רצועת הנופש המערבית ברמת השרון, כוללת כ-2,800 יח"ד בתמהיל מגוון ובשטח ממוצע של כ-93 מ"ר לדירה. כמו כן, 20% מהדירות בתכנית תהיינה דירות קטנות בנוסף ל-220 יחידות עבור דיור מוגן. עוד כוללת התוכנית, שטחי מסחר בהיקף של כ-6,000 מ"ר וכ-60 דונם עבור שטחי ציבור.
התכנית ממוקמת בין שכונת נווה גן בדרום, כביש מס' 5 מצפון, בית העלמין קריית שאול ו"הכפר הירוק" ממזרח ונתיבי איילון - ממערב. התכנית כוללת שטח של כ-285 דונם עבור פארק מטרופוליני ירוק, תוך שימור ערכי טבע, נוף, עתיקות ומורשת חקלאית. במסגרת התוכנית ישומרו בריכת חורף בעלת ערכיות אקולוגית ומטע פקאנים ותיק. לטענת מנהל התכנון, הפארק מהווה חלק חשוב ברצף השטחים הפתוחים של צפון מחוז תל-אביב שמחבר בין פארק הירקון ממזרח לכביש מס' 4 ועד לים דרך תכניות דרום גלילות וצפון מערב תל אביב וזאת על פי תכנית המתאר המחוזית. כמו כן, התכנית נוהלה על ידי האדריכלית גלי דולב, ממשרד מוקסמן גוברין גבע.
התכנית מייצרת בינוי המשלב שבילי אופניים ומסחר ברחובות המקבילים לפארק. לאורך הרחוב הראשי המסחרי של השכונה קיימת שורה של מבנים בגובה של עד 16 קומות בצמוד לשכונת נווה גן הקיימת, כשיתר הבינוי הצופה לפארק נמוך יותר. השכונה מציעה מגוון רחב של שטחים ציבוריים נוסף על הפארק המטרופוליני כמו שטחים ציבוריים, שבילי הולכי רגל המחברים בין שכונת נווה גן לבין הפארק וכיכרות עירוניים.
ממנהל התכנון הוסיפו וציינו כי שהשכונה תחובר למערכת תחבורה ציבורית לבין הדרך כשלאורכה יסללו שבילים מוצלים בשטחי הפארק. בסמוך לנתיבי איילון, מתוכנן מעבר רחב להולכי רגל ואופניים על מנת לאפשר חיבור בין השכונה ובין תחנת רכבת דרום גלילות שמתוכננת להבנות בעתיד. בשטח התכנית, מתוכננות תשתיות רבות כדוגמת קווי דלק, קו הולכה לגז, קווי מים ראשים, וקו מתח עליון שירוכזו מתחת הקרקע.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  התמהיל כולל הארכת הפקקים בין גלילות לצ מורשה
  לללנד 27/12/2016 14:11
  הגב לתגובה זו
  3 0
  בתוספת של חצי שעה?
  סגור
 • אכן, כבר היום עמוס באזור
  תושב מודאג 27/12/2016 18:56
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הקו הירוק של הרכבת הקלה איננו מתוכנן לעבור באזור ולכן העומס בכבישים עלול להיות בלתי נסבל. בתכנון הרחוק מאד ישנו קו צהוב של הרכבת הקלה, אבל זה מאד מאד רחוק (ולא שהירוק יגיע כ"כ מהר, מה שבונים כיום זה רק קו אחד, הקו האדום, וגם הוא צפוי להדחות קצת)
  סגור