פלוג על שוק הדיור: "מסתמנות מגמות בכיוונים מנוגדים"

 |  (2)
קרנית פלוג, צילום: לע"מ
במסגרת מסיבת עיתונאים לאחר עדכון ריבית בנק ישראל שנותרה על 0.1%, התייחסה הנגידה קרנית פלוג למצב שוק הדיור ואמרה כי בשוק הדיור מסתמנות מגמות בכיוונים מנוגדים. לדברי פלוג, "מצד אחד, קצב התחלות הבניה שב לעלות, ובשנה האחרונה נרשמו, על פי הנתונים המעודכנים, למעלה מ-50 אלף התחלות בניה; היצע הדירות הלא מכורות נמצא ברמות שיא, ומספר העסקאות רושם ירידה, בדגש על הרכישות של המשקיעים".
פלוג הוסיפה והתייחסה לכוחות שצפויים לסייע במיתון המחירים: "עליית ריבית המשכנתאות הביאה לירידה מתונה אך מתמשכת בקצב החודשי של ביצועי המשכנתאות החדשות. כל אלו הם כוחות שצפויים לפעול למיתון המחירים, אך בינתיים המחירים ממשיכים לעלות בקצב מהיר יחסית. העובדה שמשך הבניה מתארך ונתוני גמר הבניה אינם מדביקים את נתוני ההתחלות מטרידה, והממשלה תצטרך להמשיך ולפעול באינטנסיביות כדי להתמיד בהגדלת  ההיצע.
בהמשך נשאלה פלוג על התייקרות ריביות המשכנתאות כתיאום מחירים בין הבנקים והיא השיבה: "העלייה בריבית המשכנתאות משקפת בעיקר את ההפנמה בסיכון שיש בהתרחבות של היקף המשכנתאות לצד עליית מחירים מתמשכת בשוק הדיור, והבנקים נדרשו להגדיל את יחסי ההון ולכן תמחרו מחדש את המשכנתאות. ההערכה שלי היא שכבר רואים התמתנות בביצועי המשכנתאות והשילוב של עליית הריבית עם התמתנות בקצב הביצועים ואם יימשך הגידול בהיצע בסופו של דבר יניב שינוי במגמת המחירים. אך התפקיד החשוב כעת הוא גידול מתמיד בהיצע".
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  איוולת
  אורן 27/12/2016 10:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  העלאת ריבית על המשכנתאות פוגעת שוב בזוגות הצעירים ומעשירה את הבנקים!! בנק ישראל הוא הבנק שעובד בשביל הבנקים ולא בשביל הציבור!!
  סגור
 • 1.
  מחסור הדיור=מכוון=בהוראה=ונומק=דאגה לעמידות הבנקים=מבוב
  כותבי תרחישים 26/12/2016 18:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  פעם נוספת הבחנו מהכתבה שהגב פלוג =בהשראת בובו השק-רם מחפים על הבנקים=תקראו בשנית את הכתבה של הגב פלוג= גם קיר היה מבין את גודל ההונאה "משך הבניה התארך" לקבלנים יש רווחים אדירים ולכן ולכן הם דוחים את המכירה כדי לדחות המס-ולגרום למחסור וכך מעלים מחירים=בחיפוי בובו והבנק המרכזי יש מחסור מכוון של כ 40-50000 דירות-ניתן לחסל בשנתיים ראו את המספרים ואת ההונאה אריק שרון זל בנה 161000 דירות בשנתיים-- 1997-8 והחמסנים בונים מזה 10 שנים פחות מ 42000 ד בממוצע לשנה גם עייר טיפש גידפ פיסח ועיוור היה מבין את גודל ההונאה זה פגיעה בתלכיד הלאומי= זה מחייב וועדת חקירה שימו לב שהשלטון והשירקההה = מתראיינים לדו לשוניות תיקראו שוב את הכתבה רק הפגנות יזיזו את גורמו הנזק הלאומי ראו היכן קראתן אל תגידו לא ידענו
  סגור