רכשו 25% מהמניות: השליטה בתמיר פישמן נדל"ן נרכשה על ידי קבוצת גבאי

 | 
עשו עסקה
קבוצת גבאי בבעלות משפחת גבאי, הפועלת בתחום הנדל"ן למגורים ונכסים מניבים בישראל, עדכנה היום על רכישת 25% ממניות חברת תמיר פישמן קרן נדל"ן מידי איש העסקים חרדי מירושלים, אליהו קנפלר תמורת 9.5 מיליון שקל. מועד השלמת העסקה יחול ב-27 בדצמבר. כמו כן במועד זה יודיעו הדירקטורים המכהנים- אליהו קנפלר, רוני אוחיון ומשה גורן על התפטרותם.
קבוצת גבאי הסבירו כי הנכס העיקרי שבבעלות תמיר פישמן נדל"ן הנו קרקע בבודפשט, ושם ירד המע"מ לאחרונה משמעותית. הקרקע בהונגריה הנה ברובע ה-18, בשטח של כ-220 דונם עם 325 אלף מ"ר לבניית מגורים, שווי הקרקע מוערך בכ-8 מיליון אירו.  תמיר פישמן קרן נדל"ן הוקמה ב-2007 כקרן השקעות על ידי בית ההשקעות תמיר פישמן, במטרה לבצע פעילות נדל"ן במזרח אירופה. הקרן גייסה 240 מיליון שקל ונרשמה למסחר בסוף 2009.
אלי גבאי מבעלי קבוצת גבאי: "אני שמח על רכישת חברת תמיר פישמן נדל"ן, אנו רואים ערך ופוטנציאל רב בקרקע שמחזיקה החברה בהונגריה ובכוונתנו לממשו. לקבוצה ניסיון רב בניהול נדל"ן במזרח אירופה ובהונגריה בפרט".
גבאי הוסיף "לאחרונה חלו תמורות משמעותיות באחוזי המע"מ לדיור בהונגריה אשר ירדו מ- 26% ל- 5% בלבד, מה שהעלה משמעותית את האטרקטיביות למימוש הקרקע".
נזכיר לפני פחות משנה השתלטה קבוצת גבאי יחד עם דיויד מוריס על חברת הנדל"ן אנגל משאבים תמורת 6.5 מיליון יורו, אנגל משאבים ופיתוח עוסקת בפעילות נדל"ן ניהול ותפעול של נכסי מקרקעין להשכרה ולמכירה וכן בבנייה למגורים בארץ ובחו"ל. רכישה נוספת מצד קבוצת גבאי  הנה רכישת הפעילות של חברת צ.לנדאו   ב-2015 תמורת 44 מיליון שקל לאחר שזו נקלעה לקשיים. לצ.לנדאו יש פרויקטים בראש העין, קרית גת ואשקלון. קבוצת גבאי מתכננת להשלים החודש עסקה לרכישת מקרקעין מחברת אזורים לבניית כ-600  יחידות דיור בכפר שלם.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה