3 עובדי דניה סיבוס נאשמים בגרימת מוות ברשלנות באתר בנייה

 | 
אתר בניה, צילום: אסנת פרץ
פרקליטות מחוז ת"א (פלילי) הגישה כתב אישום לבית משפט השלום בת"א, נגד עובדי דניה סיבוס עזרי שביט, בן ציון שמחי  ואורן אסטרייכר בגין גרימת מוות ברשלנות. מכתב האישום עולה כי אור פליסיאן, אחיו של חגי שבעבר נחשד ברצח בבר נוער, נפל אל מותו בעקבות עבודה בתור קטין באתר בנייה שהיה בניהול שלושת הנאשמים מטעם חברת דניה סיבוס. המוות נגרם לאחר שאחת מלוחות הזכוכית במעקה במרפסת בה ישב, הייתה חסרה, בקומה התשיעית וכתוצאה מכך נפל למותו דרך הפתח. 
על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד קלאודיה בילנקה, בתקופה הרלוונטית לאישום, התבצעו עבודות בניה במסגרת הקמת שני מגדלי מגורים בפרוייקט "גני מרום" ברח' אבני חושן ברמת גן. מגדלי המגורים באתר היו בשלבי עבודות הגמר.
בפרקליטות מציינים כי חברת "דניה סיבוס" שימשה כקבלן הראשי באתר. הנאשם שביט שימש כמנהל העבודה באתר מטעם חברת דניה, ומתוקף תפקידו היה אחראי על עבודות הבניה באתר. שמחי שימש כעוזרו של שביט מטעם החברה והיה ממונה בפועל ואחראי מטעמו על העבודה ועל הבטיחות בבניין מספר 6 באתר. בנוסף, החזיק  שמחי במפתחות הדירות בבניין והיה מופקד על פתיחת דלתות הדירות במידת הצורך. אסטרייכר שימש כמנהל הפרויקט באתר מטעם חברת דניה.
במועד שאינו ידוע, מסבירים בכתב האישום, סיכם אסטרייכר עם מנהל צוות בחברת המעליות באתר, על פירוק העגורון, אשר משמש להרמה ולהורדה של מטענים במהלך הבניה ומחובר לבניין. לצורך כך, תיאם שמחי את פירוק לוחות הזכוכית במעקות של חלק ממרפסות הדירות, כדי לאפשר את פירוק העגורון. על אף הסרת לוחות זכוכית במעקות כאמור, נמשכה העבודה בדירות כסדרה. שמחי או מי מטעמו, פתח את הדירה, כמו גם דירות אחרות בבניין, לצורך ביצוע עבודות ניקיון ולצורך ביצוע עבודות אחרות, על אף חסרונו של לוח זכוכית במעקה המרפסת.
קטינים שהגיעו לעבודות ניקיון 
כתב האישום מציג כי באוקטובר 2013 בשעות הצהריים, עקב ויכוח עם אסטרייכר, עזב שביט (מנהל האתר) על דעת עצמו את האתר. בבוקר אותו יום, הגיע  אור שלום פליסיאן ז"ל, יליד 1998, יחד עם נערים נוספים לאתר לשם ביצוע עבודות ניקיון מטעם חברת הניקיון המצויה בבעלות אביו, ואשר הוזמנה על ידי החברה לביצוע עבודות ניקיון בבניין. הקטינים לא היו מורשים לעבוד באתר מפאת גילם, כמו גם בשל העובדה שלא קיבלו הדרכה בנוגע לעבודתם.
בשלב מסוים, על פי האישום, הבחין שמחי בקטינים והודיע לאבי המנוח כי הקטינים אינם מורשים לעבוד באתר. למרות זאת, נותרו הקטינים לעבוד באתר. בהמשך, בשעה 15:00 בערך, במהלך ביצוע עבודות ניקיון בדירה, יצא המנוח, אור פליסיאן, למרפסת הדירה יחד עם נער נוסף. המנוח ישב על הרצפה ונשען על המעקה,  מבלי ששם לב שאחד מלוחות הזכוכית במעקה חסר. עקב כך, נפל המנוח מהקומה התשיעית, דרך הפתח במרפסת, ומותו נקבע במקום.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה