כחלון הבוקר בגליל ים: ״הממשלה עושה הכל וזה משבר לא קל, אבל הוא ייפתר"

שר האוצר נשא דברים בחניכת פרויקט השכרה ארוכת טווח בהרצליה גליל ים
 |  (6)
משה כחלון, צילום: ענת דניאלי
״הכי קל לזרום עם הזרם. הדג יכול להיות מת ולשחות עם הזרם. אבל צריך ללכת נגד הזרם. להפסיק ספספרות בקרקע. הקרקע פה (גליל ים) הייתה צריכה להימכר בפי 3 או 4 מהמחיר, אבל היא תימכר בהרבה פחות״. כך אמר שר האוצר משה כחלון באירוע גזירת הסרט של פרויקט הדיור להשכרה ארוכת הטווח הראשון בישראל "סביוני גליל ים for rent" של אפריקה ישראל מגורים.
כחלון הוסיף ואמר ״בחודש הבא נפרסם שני מכרזים נוספים לשכירות ארוכת טווח בלב איזור הביקוש של תל אביב, במתחם המשתלה וכן בהדסה הקטנה בירושלים. בשנה הבאה נשווק 3,000 דירות נוספות בשכירות ארוכת טווח. יש לנו כרגע במלאי 36,000 דירות בשכירות ארוכת טווח שאושרו בותמ"ל. אנחנו נעמוד ביעד השיווקים של 60-70 אלף דירות במחיר למשתכן. יש רושם שאנחנו יצרנו את משבר הדיור אבל אנחנו בסך הכל התנדבנו לפתור אותו ואנחנו נפתור אותו״. 
בפרויקט השכרה ארוכת טווח, בהרצליה גליל ים, 68 הזכאים שזכו (מתוך 1,371 שנרשמו להגרלה), לשכור לאורך זמן את 68 דירות מתוך 273 דירות שבפרויקט במחיר מפוקח וקבוע. המשמעות היא כי ישלמו לדירות 3 חדרים כ-3,500 שקל בחודש ל-5 שנים עם אופציה להארכה לעוד 5 שנים. יש לציין כי שכר הדירה מוצמד למדד המחירים לצרכן ועשוי לעלות או לרדת כתוצאה מכך. 
 
?נציין כי שכונת גליל ים בהרצליה מרכזת עניין רב בעקבות שורה של פרויקטים שצפויים לקום והבולט שבהם הוא במסגרת תכנית 'מחיר למשתכן' שיכלול 1,468 יח"ד מוזלות, כאשר 294 מתוכן יועדו לבני המקום. אבל מעבר לתכנית 'מחיר למשתכן', השכונה תכלול סך הכל כ-4,000 דירות ו-90 אלף מ"ר של מסחר ותעסוקה.
אברהם נובוגרוצקי, מנכ"ל קבוצת אפריקה ישראל: "אפריקה ישראל גאה מאוד לאכלס היום את פרויקט הדיור להשכרה ארוכת טווח המאפשר לזכאים להתגורר לאורך שנים ארוכות בדירה חדשה במיקום מבוקש ואטרקטיבי, תוך הבטחת שכר דירה קבוע וידוע מראש. אפריקה ישראל היתה הראשונה שנענתה למכרזי הדיור להשכרה במתכונתם הנוכחית. תוך שהיא מתבססת על הסינרגיה הקיימת בפעילות הקבוצה, המשלבת יכולת, ניסיון וידע מקצועי רב של שלוש חברות הבנות, כל אחת מובילה בתחומה היא. החבירה המשותפת של אפריקה ישראל מגורים, אפריקה ישראל נכסים ודניה סיבוס, העניקה לקבוצה יתרון מובהק על פני מתחריה. פרויקט זה הראשון מסוגו בישראל, התמודד עם אתגרים רבים והושלם במהירות רבה, הודות לרצון טוב ושיתוף פעולה מצד גורמים רבים הן בתוך קבוצת אפריקה ישראל והן בין החברה למשרד האוצר, עיריית הרצליה ,חברת דירה להשכיר, חברת חשמל, תאגיד מי הרצליה והרשויות השונות. החברה מברכת על כל יוזמה שתסייע להורדת יוקר המחייה ומאמינה, כי מהלך זה הינו ראשון בסדרת מהלכים שיכולים לתרום לכך. ובעתיד תמשיך להתחרות על מכרזים חדשים שיוצעו על ידי הממשלה בתחום זה".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  קראתי חוזה שכירות של מסלול "דיור להשכרה"
  h 06/12/2016 21:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  רוב השוכרים בשוק הפרטי יפחדו מהדרישות. דמי שכירו ת צמוד למדד+1% לשנה. 1. "צמוד למדד"-ביחס לכל סכום בהסכם זה – אם יוברר, במועד התשלום בפועל של סכום כלשהו לפי הסכם זה, כי המדד החדש גבוה ממדד הבסיס, אזי יגדל הסכום בשיעור עליית המדד החדש לעומת מדד הבסיס. אם במועד התשלום בפועל יהיה המדד החדש שווה למדד הבסיס או נמוך ממנו, אזי יישאר אותו הסכום ללא כל שינוי. דרישות: טופס הרשאה לחיוב חשבון; טופס הרשאה לקבלת פרטים ממוסדות; טופס הרשאה לבדיקת דירוג אשראי; צילום תעודות זהות של השוכר, נוסח ערבות בנקאית, שטר חוב, ללא הגבלה בסכום וללא מועד פרעון, חתום על-ידי השוכר, כתב ערבות, חתום על-ידי שני ערבים טובים. המשכירה תחתום על ההסכם רק לאחר שיתקיימו כל שלושת התנאים הבאים, במצטבר: (1) התקבל דירוג אשראי לשוכר ברמהB1 לפחות, כמעמדה של רמה זו בדירוג "דן אנד ברדסטריט"; (2) השוכר המציא את כל הביטחונות בהתאם להסכם זה; (3) השוכר שילם את דמי שכירות עבור שלושת חודשי השכירות האחרונים. ועוד... במקום שוק שכירות פרטי נקבל שוק שכירות של כחלון
  סגור
 • משקיע צבוע השכירות ל10 שנים ללא יכולת פינוי תשלום ידוע (ל"ת)
  אריה 06/12/2016 23:15
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 4.
  מומלץ לקרוא. חפשו בגוגל "מידע קריטי לרוכשי הדירות" (ל"ת)
  איתי 05/12/2016 21:51
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 3.
  מדהים :שכירות ל10 שנים בלי יכולת להעלות שכירות או פינוי (ל"ת)
  תפסיק להכפיש 05/12/2016 21:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  בשכד של 5000 שח צמוד למדד+ דמי נהול
  הוא מתפאר 05/12/2016 15:32
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הוא צריך להתביש על העושק הזה. וזה לא המילה האחרונה זה יעלה כל שנה. רואים את המטרה של הממשלה הזאת רוצה להתחרות במשקיעי הנדלן אותם היא תסלק בעזרת מיסוי כבד שייממן את ההוזלה במס רכישה של האוצר 0.5% מס רכישה שהם ישלמו לעומת משקיע פרטי. השוכרים יתגעגעו למשכירים פשוטים. זול זה לא יהיה להם
  סגור
 • 1.
  כחלון מתפאר ב273 דירות -אז עם ישראל בצרות
  לילי 05/12/2016 14:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כחלון יודע שללא בניה מסיבית ממשלתית של 70 אלף יחידות דיור ממשלתית בעיית הדיור תלך ותגדל . עד עתה כחלון מבצע את הפעולות ההפוכות מהורדת מחיר הדירות . כל אנשי כחלון טענו כי הורדת מחיר הדירות אינו מטרה . אז המסקנה היינה שהמטרה היינה יחסי ציבור של פוליטיקאי קטן
  סגור