15:34 ירושלים: חרדים מפגינים בכיכר השבת וחוסמים את תנועת הרכבת הקלה

14:36 בולטות בת"א: כיל יורדת 2.2%, דלק קבוצה יורדת 1.5%

12:52 רשות ני"ע הגישה לביהמ"ש בקשה להארכת ההגבלות על פילבר >>

12:16 מניית פרוטרום עולה 0.8% ומשלימה עלייה של 40% מתחילת השנה

12:13 מניית סודהסטרים יורדת 2.5% ומשלימה ירידה של כ-5% בחודש האחרון

12:06 מניית אינרום עולה 0.5% ומשלימה 3 ימי עליות רצופים

10:48 אפגניסטן: 43 חיילים נהרגו בפשיטת טליבאן על בסיס בדרום המדינה

10:29 בולטות בת"א: חברה לישראל יורדת 3%, מיילן יורדת 2%

ישיא קית Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
שלום, אורח התחבר
התיק שלך ריק.
להוספת ניירות לחץ כאן
בוא להיות משקיע מיומן!
קבל שיעור ראשון
בחינם
תודה על פנייתך, נציגינו ייצור איתך קשר בהקדם
לש םירטלזוינה Bizportal
הניוזלטרים של Bizportal
BizTV
BizTV
ן"לדנ רודמ

מדור נדל"ן

מדור נדל"ן

תויגתב יכה
הכי בתגיות

אחרי שנתיים: ועדת משרד הפנים בהמלצה לאחד את תל-אביב ובת-ים

 |  5
איחוד ערים
Share
המלצות ועדת החקירה לבחינת מעמדה המוניציפלי של בת ים הוגשו למנכ״ל משרד הפנים. ההמלצה המרכזית, הנה כי יש לאחד את עיריית בת-ים עם עיריית תל אביב-יפו עד נובמבר 2018, בכפוף להקמת מינהלת שתכין את התשתית לאיחוד.ממשרד הפנים ציינו כי השר, אריה דרעי, טרם קיבל את ההמלצות משום שהוא ממתין להתייחסות ראשי הרשויות הנוגעים בדבר ורק לאחר מכן, יקבל לידיו את ההמלצות ויכריע בסוגיה. 
 
על פי משרד הפנים, הוועדה המליצה ברוב חבריה, 4 מתוך 5 חברים, לבצע מהלך של איחוד בין עיריית בת-ים ועיריית תל אביב-יפו. הועדה בדקה וחקרה איחוד עיריית בת-ים עם עיריית תל אביב-יפו או עם עיריית ראשון לציון ועיריית חולון או חלוקת הכנסות בין העיריות תל אביב-יפו, ראשון לציון וחולון לבין בת-ים.
 
על פי ההמלצות, בטווח הביניים, עד לאיחוד וכדי לשמור על איזון תקציבה השוטף של עיריית בת-ים, המליצה הוועדה על מתווה בעל שלושה מרכיבים:
1. חלוקת הכנסות שנתית של עיריית תל אביב-יפו לעיריית בת ים בהיקף של 30 מיליון שקל מארנונה ממשלתית, עד למועד האיחוד.
2. הקצאת מענק ממשלתי מיוחד בהיקף של 30 מיליון שקל עד למועד האיחוד.
3. ביצוע תהליך התייעלות של עיריית בת-ים בהיקף של 20 מיליון שקל.
 
ממשרד הפנים נמסר כי בהמלצתה, הדגישה הוועדה כי המלצות האיחוד ומתווה חלוקת ההכנסות עד לאיחוד הרשויות המקומיות, הינם כמקשה אחת. בין היתר, הוסיפה הועדה את החשיבות שבקבלת אישור מועצת עיריית תל אביב-יפו לאיחוד עם בת-ים, לשם חיוב ראשי העיר העתידיים ומנהליה לתהליך זה. כמו כן, ביקשו להגדיר במשותף עם עיריית בת-ים, עיריית תל אביב-יפו והממשלה את המשך תפקודה המוניציפאלי של בת-ים כרובע עירוני, כדי לחזק את מעמד תושבי בת ים במליאת מועצת העירייה המאוחדת. 
 
עוד המליצה הוועדה להקים מינהלת ממשלתית למהלך, לצורך תיאום בין-משרדי למהלך מורכב זה. המינהלת תסיים את עבודתה 5 שנים לאחר האיחוד הרשמי ותסייע לתיאום בין משרדי הממשלה, סיוע ברציפות תפקודית לבת-ים עד לאיחוד הרשויות המקומיות, אישור תכנית אסטרטגית של שתי העיריות לתהליך האיחוד, בדיקה רמת השירותים שזוכים לה תושבי בת-ים לאחר האיחוד וכן סיוע בהסברה ובמידע לציבור תושבי העיר.
 
דעת המיעוט בוועדה, מפי אדר' דורון דרוקמן, מנהל אגף בכיר לתכנון אסטרטגי במינהל התכנון שבמשרד האוצר, סברה כי ניתן להביא את בת-ים לאיזון הכלכלי הנדרש, תוך יצירת פיקוח ובקרה על התנהלותה התקציבית של בת-ים באמצעות הפעלת סמכויותיו של שר הפנים וכן יצירת מקורות הכנסה נוספים לבת-ים. זאת, באמצעות שינוי גבולות או חלוקת הכנסות ביחס לשטחים המצויים בתחום שיפוטה של חולון והמיועדים למסחר ולתעסוקה.
  
נזכיר כי הוועדה מונתה באוגוסט 2014, על ידי שר הפנים. לתפקיד יו"ר הוועדה מונה ראש עיריית אשקלון לשעבר, בני וקנין. יחד עמו הגישו ארבעה חברים את הדו"ח: סיון להבי, סגן מנהל המינהל לשלטון מקומי במשרד הפנים, רות שורץ-חנוך, יו"ר הוועדה המרחבית הראל, עו"ד אמנון כהן – רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון ואדר' דורון דרוקמן, מנהל אגף בכיר לתכנון אסטרטגי במינהל התכנון, משרד האוצר. 


עיריית תל אביב-יפו מסרה בתגובה: "בעירייה טרם התקבלו המלצות הוועדה ולכשתתקבלנה נלמד אותן ונגיב בהתאם. עמדתה של העירייה כפי שגם הוצגה בפני הוועדה היא שבמדינת ישראל בכלל ובמטרופולין גוש דן בפרט יש מספר בלתי סביר של רשויות ונכון לאחד רשויות לעיר אחת שתיתן שירות טוב יותר וביעילות רבה יותר לאזרחי המדינה. מסיבה זו עיריית תל אביב-יפו הביעה את נכונותה להתאחד עם בת ים. פתרונות חלקיים של העברת הכנסות לא מקובלים עלינו והם מבחינת מתן דגים ולא חכה".

תגובת עיריית בת ים להמלצות הועדה של משרד הפנים: ״130 עמודי הדו״ח מציגים שורת המלצות מבולבלות ולא ישימות, שאינן נותנות מענה לא לטווח הקצר ולא לסוגיות המהותיות לטווח הארוך. דבר אחד ברור - לא נקבל כל מהלך חד צדדי, לא נסכים לסחבת נוספת ולהצהרות חסרות תוקף. אנו סמוכים ובטוחים ששרי האוצר והפנים יעשו כל שביכולתם כדי להבטיח צדק לתושבי בת ים לאלתר״.
מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו ונתקן.
תודה עבור פנייתך, היא תיבדק ותטופל בהקדם שלח
הרשמה לניוזלטרים
הירשם לסיכום היומי של תחום הנדל"ן וקבל מידע למשקיע וחדשות מהארץ ומהעולם
הבתכל בגה

הגב לכתבה

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

שלח
תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה

5 תגובות ב-3 דיונים

מיין תגובות לפי: מהחדש לישן מהישן לחדש הרחב תגובות צמצם תגובות
3 אלי 05/12/2016 19:28 לכל הכותבים נגד האיחוד
או שאינכם מבינים כלום או שהנכם מגיבים מטעם עיריית בת ים שכל ראשיה מפחדים מאובדן הג'ובים והשררה. לתושבים זה רק יועיל כי עיריית בת ים אינה מתפקדת, ובנוסף כפי שפורסם בערוץ 2 מוכרת את נכסיה בנזיד עדשים. אנו יודעים על מה שפורסם אך איננו יודעים על מה שלא פורסם
2 תושבת יוקנעם 05/12/2016 06:41 רוני חולדאי השקרן
חולדאי רוצה רק את כספי הארנונה של תושבי בת ים כדי שיזרים אותם לצפון תל אביב. כמו שהוא עושה היום עם תושבי דרום תל אביב. משהוא ראה איך תושבי דרום תל אביב חיים..........הזבל מתגלגל ברחובות מדרכות שבורות ומטונפות........תשתיות ובנינים מטים ליפול ועוד. זה מה שיקרה לתושבי בת ים אם בת ים תאוחד עם תל אביב.........ראו הוזהרתם... דרך הגב אתם מוזמנים לבקר בדרום תל אביב על מנת להווחך
תןשב 05/12/2016 15:34 דרום תל אביב
חולדאי הוא אשכנזי טהור וגזען בדיוק כמו מועצת תל אביב שפוחדים לעשות פינוי בינוי בדרום תל אביב שחלילה לא יתאספו עוד 5000 דירות בתוך שנתים למדינת תל אביב חולדאי עושה פינוי בנוי רק בצפון העיר ראה דוגמא "מתחם דפנה" תושבי דרום העיר כנראה הדם שלהם זול יותר כי אחרת מסיבה של פיוי בינוי בתחום דפמה לדברי חולדאי " אין שם ממדים ובנינים ישנים בני 60 שנה" בדיוק עמו דרום העיר אבל האשכנזי הגזען לא רוצה לעשות בינוי בינוי רק לאשכנזים במדינת תל אביב הוא מוכן
אבי 05/12/2016 23:48 נשמע שאתה הוא הגזען המתוסכל............... (ל"ת)
1 תושב בת ים 04/12/2016 18:34 איחוד ערים
לפני המלצות לאיחוד, לשאול את תושבי הערים אם בכלל מעוניינים.
כללי
מדורים
שווקים
שירותים
טאבו ישיר
תמיד מעודכנים לאתר טוויטר לאתר פייסבוק RSS Mail Red mail
חפש
כל הזכויות שמורות לחברת ביזפורטל בע"מ מקבוצת קו מנחה © |תנאי שימוש | לאתר אקטיבטרייל
לחץ לביטול הצגת המידע המורחב על מדד/נייר בבר המדדים, לחיצה נוספת תשיב את המידע.