״הוריקן הנדל"ן משתולל ורק צובר תאוצה, הגיע הזמן שכחלון יתמודד עם האמת״

Bizportal ריכז תגובות מגורמים בשוק לסקירת לשכת השמאים. שימו לב להתייחסות של לוי יצחק
 |  (58)
בניין בבנייה, צילום: Bizportal
לשכת השמאים פרסמה אתמול סקירה למחירי הדיור כמענה  לכך ששר האוצר משה כחלון אסר לפני מספר שבועות על השמאי הממשלתי לפרסם את סקירת מחירי הדירות (בטענה לחשש כי הציבור יתבלבל...). הנתונים שפורסמו, הראו שמחירי הדירות זינקו בשנה האחרונה ב-9%, בתל אביב המחירים המריאו בשנה האחרונה ב-17% בממוצע. כמו כן, ממוצע המחירים בכלל הערים, עלו ברבעון האחרון בשיעור של 2.3%. הסקירה שבוצעה, בדומה לשמאי הממשלתי הראשי, מבוססת על עסקאות של דירות 4 חדרים ב-16 ערים. לשכת השמאים ציינו כי ניתחו 4,900 בסקירה זו.
התגובות לנתוני לשכת השמאים, הגיעו מכל עבר בענף, כאשר רבים רואים בנתונים שפורסמו כמדד אמין שמאפשר הסתכלות רחבה על מחירי הדיור בערים ולא מדד כלל ארצי כפי שמספקת הלשכה המרכזית לסטטסיטיקה. כמו כן, צפו טענות וביקורות כלפי תכניות הממשלה בהן מחיר למשתכן וכן מיסוי דירה שלישית שמקדם שר האוצר כחלון. 
שמאי המקרקעין רונן וגנר הגיב על נתוני הסקירה ואמר: ״המציאות טופחת על פניו של שר האוצר- בעוד שמפורסמים מחקרים הטוענים כי שוק מחירי הדירות החל לרדת, המציאות מראה כי הוריקן הנדל"ן ממשיך להשתולל ואף לצבור תאוצת יתר. הגיע הזמן שר האוצר יתמודד עם האמת וישנה כיוון- עליו להושיב את השמאי הממשלתי הראשי ונציגי לשכת שמאי המקרקעין לצידו בכדי לקבל מתווה מקצועי להשגת המטרה של עצירת מחירי הנדל"ן המשתוללים״.
תגובת ארז כהן לשעבר יו"ר לשכת שמאי המקרקעין: ״העובדה שנתוני שמאי המקרקעין חופפים במידה רבה לנתוני הלמ"ס ואף מחדדים מגמות ברורות של עליית מחירים ואובדן אמון של רוכשי הדירות במדיניות ובראש וראשונה כשלון מחיר למשתכן וחוסר הסבלנות של רבבות הממתינים לדיור. על כחלון לשנות את הדיסקט, להפסיק להתערב בשוק הדיור, לשקול להוריד בחזרה את מס הרכישה שרק דחף את המחירים עוד יותר כלפי מעלה, לבטל את הרעיון המגוחך של מיסוי דירה שלישית, להחזיר את משקיעי הנדלן לשוק ובד בבד לדאוג לשינויים מבניים בשוק הנדלן, קיצור הליכים ביורוקרטים ושיווק מוגבר של קרקע לבנייה באיזור הביקוש".
לוי יצחק, עורך מחירון הדירות אמר בתגובה: "עליית המחירים מורגשת בכל הערים, בכל השכונות ובכל סוגי הדירות. אנחנו סוקרים את מחירי הדירות ועוברים על כל עסקה היוצאת לפועל, בכדי לעדכן את מחירון הדירות, הכולל מחירי דירות ב-42 ערים מצפון עד דרום. במחירון דצמבר שנמצא כרגע בדפוס, לא נמצאה אף עיר בה נרשמה ירידת מחירים. נהפוך הוא, בכל הערים נרשמה עליית מחירים, בכל השכונות ובכל סוגי הדירות״.
לוי יצחק מוסיף כי סקירת תמהיל דירות נוספות שאינן 4 חדרים, היה חושף עליית מחירים חמורה עוד יותר: ״אין כל דבר מפתיע בעובדה שמחירי הדירות עלו ברבעון האחרון ובשנה האחרונה. אדרבא, הסקירה השמאית כוללת דירות בנות 4 חדרים בלבד, ובמידה והיו נסקרות דירות בנות 2-3 חד׳, ולחילופין דירות 5 חד׳, העלייה הייתה גבוהה אף יותר״.
השמאי אהוד המאירי, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין בעבר, ברך על יוזמת לשכת השמאים ואמר: ״לציבור אין עניין בממוצע סטטיסטי גולמי בין מחירי הדירות באילת, תל אביב ומטולה כפי שמוצג על ידי הלמ״ס. המדד שמציגה לשכת השמאים הוא המדד האמיתי וחבל ששר האוצר מונע מהשמאי הממשלתי להציג לציבור תמונה אמיתית. זהו מדד המתבסס על עסקות שוק ומשקף נכונה יותר את השתנות המחירים ב-16 ישובים ברחבי הארץ, נותן לציבור כלי אופרטיבי שבוחן את השוק בצורה מקצועית שמאית ולא נסמך רק על ידי סטטיסטיקאים״.
בעלים ומנכ"ל קבוצת חג'ג', עידו חג'ג', אמר: ״מספיק לראות את שורת הפוסטים שלו בפייסבוק על כך שצעדי כחלון אינם יעילים ורק גורמות לעליית מחירים. הנתונים לא מפתיעים. כבר חודשים שאני צופה אותם".
בעלי יזמית הנדל"ן אילה אגם, ג'קי סוויסה: "הנתונים ממש לא מפתיעים. יש חמישה מרכיבים עיקריים למחיר של דירה: הרווח היזמי, שהוא קבוע ועומד על 13%-17%, השונות – תכנון, פיקוח, אגרות וכד', שנותרו ללא שינוי, עלויות הביצוע שרק עולות, כי אין קבלנים ואין עובדים, עלויות הפיתוח שעלו בשלוש השנים האחרונות פי שלוש ואפילו פי חמש באזורים מסוימים, ועלויות הקרקעות - בעיקר הפרטיות – שרק עולות. אז איך המחירים ירדו?!".
עמית נשרי, מנכ"ל חברת א. לאפיס: ״דוח לשכת שמאי המקרקעין, המעיד על עליית מחירי הדירות בכ-9% מעיד כי רפורמות עולות ויורדות בכל פעם שמתמנה ממשלה חדשה, אך המשק הכלכלי נשאר כשהיה. תכנית מחיר למשתכן לדוגמא היא הוכחה חיה לכך שהמשק נותר קפוא והביקושים מאידך עולים. לא צריך להמציא את הגלגל, אלא להניע את הגלגל התקוע הקיים, זאת באמצעות ביצוע שורה של מהלכים פשוטים לביצוע: הגדלת מצבת כוח האדם בוועדות התכנון, גיוס כוח אדם מקצועי לועדות, והפניית תקציבים ייעודיים לכך. כך יקוצרו לוחות הזמנים ותכניות בניה יאושרו ויצאו לדרך, ואלה שייבנו יאוכלסו במהרה. במקביל יש לפעול לייעול ההליך הברוקרטי ברמ"י, ולשחרר במהרה קרקעות לבניה".
מנהל קבוצת שיווק הנדל"ן סן חן, יעקב ערבליך: "גל עליות המחירים שאנחנו ממשיכים לראות זו תופעה שרק ממחישה עד כמה החסר גדול לעומת ההיצע, ועד כמה האלטרנטיבה העיקרית למשקיעים נמצאת בדיור, בגלל הריבית ושיעורי המס הנמוכים. במידה שחוק כחלון על דירה שלישית יעבור נוכל לדעתי לראות בריחת משקיעים לכיוונים נוספים, דוגמת נדל"ן מסחרי.
״במבט מהשטח, דווקא ברבעון האחרון אני יכול לצביע על שוק קשה יותר בקבלת החלטות לרכישת דירה, ועל שוק מעט מעורפל לעומת השנה שעברה. בפועל, ולמרות זאת, מחירי הדירות ממשיכים לעלות. המדינה בראשות שר האוצר כחלון משקיעה מאמצים רבים בכדי להשפיע על מחירי הדירות בישראל. זו בעיה שלא פותרים ביום וזה ייקח זמן. לדעתי זו רק שאלה של זמן עד שנראה התמתנות במחירים ואולי גם ירידת מחירים. 2017 תהיה שנה מעניינת מאוד לבחון בה האם נתחיל לראות ניצנים של התמתנות מחירים או המשך של המגמה הקיימת", סיכם ערבליך.
תגובות לכתבה(58):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 36.
  וואאוו כמה תגובות!!!
  אילן 08/12/2016 12:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  עליית מחירים היא תוצאה של ביקוש מעל העצה, את זה כולם יודעים כאן, אני מקווה. צריך לבדוק מה הסיבות להיצע הנמוך ?הבעיה המרכזית שהמסחר האמיתי הוא לא בדירה אלא בערך קרקע לדירה ואת זה צריך לנטרל מהמשוואה. כל השאלה שכ-ו-ל-ם צרכים לשאול ולטפל- איך אני לא נותן לערך הקרקע לדירה להרקיע שחקים ואז גם אם לא נוריד מחירים, לפחות לא נסתכן בלהגיע לבועה שמתפוצצת אחר כך, וגם לא ישתלם אז למשקיעים להכניס כסף לדירות כי הרווח היחידי שיהיה להם הוא משכירות והרי המשקיעים מרוויחים כי רק הם שיש להם כסף ויכולת גיוס כסף ומוכנים לקחת סיכון ויש סיכון, ולקנות זכות לדירה בשלבי פריסייל ובמקומות עם פוטנציאל עליה עם התקדמות להיתר בנייה ולאחר שיש בניין ואז מוכרים. מרכיב המס מתוך מחיר הדירה הוא מעל 50%. רוב הקרקעות של המדינה וגם לאחר שמוכרת בזול והיא הרבה פעמים עושה זאת, מי שקונה בזול זה מי שיכול (יזם,קבלן, מי שמכיר התהליכים ) וזה לא מגיע לזוגות צעירים כי בכל מקום מחיר הקרקע הזול הזה מטפס תוך 3-4 שנים למחירים הרגילים והמוכרים. עוד בעיה ידועה, התנגדות והערמת קשיים מצד הרשויות לעיבוי אוכלוסין במסגרת תמ"א 38, דבר הזוי!!!!
  סגור
 • 35.
  התרסקות האג"חים - משנה משחק בתחום הנדל"ן
  אדם 01/12/2016 19:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכון לעכשיו תשואת האג"חים בבורסה האמריקאית ל10 שנים היא 2.48% שזה מהוה אלטרנטיבה להשקעה סולידית וכמובן תייקר המשכנתא!! כמובן שזה יאיץ את התרסקות האג"חים.
  סגור
 • 34.
  כחלון הוא חזיון התעתועים של הפתאים . קודם זה היה הלפיד
  אדם 01/12/2016 19:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כשרוצים עושים וכחלון (כמו הלפיד) לא רוצה בפתרון משבר הדיור . שרון רצה ועשה והביא קארוונים לדיור מידי למליון העולים ,ביחד עם תנופת בנייה ( דירות קטנות ,קטנות, קטנות לכל)
  סגור
 • 33.
  כחלון לא פועל מתוך לוגיקה. הוא פעל מתוך אמוציות.
  דור 01/12/2016 17:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  אחרי שהוא הכריז בחודש יולי שהוא הולך לנסות לקדם קנס של 1,000 שקלים לכל מי שמחזיק דירה שלישית (מאז זה השתנה לקנס של 1% משווי הדירה) המספר טלפון שלו התחיל להתגלגל ברשתות חברתיות והמון בעלי דירות שלחו לו קללות כי הם הרגישו שהוא מפיל עליהם את הכישלון שלו בתחום הנדל"ן. הכבוד שלו נפגע מהקללות האלה ומאז הכבוד הפגוע שלו דוחף אותו להיות אובססיבי לגבי הקנס דירה שלישית תוך התעלמות מוחלטת מהנזקים שזה יעשה לשוכרים, לבעלי דירות ולענף הבנייה באופן כללי.
  סגור
 • 32.
  ביבי הבטיח מאות מיליוני ש"ח שיגיעו לציבור ממתווה הגז.,
  מתווה הגז 30/11/2016 21:37
  הגב לתגובה זו
  4 0
  מחירי הדיור והרכב עלו בגלל הגבלים עסקיים, המזון יותר יקר ב 25% ממדינות המערב. איפה הלך הכסף? למה לא מגיע מענקים לזוגות צעירים? למה לא הורידו מיסים לעם כולו? למה נתנו פטורים לטייקוני הגז לשנים רבות ובמקביל שודדים אותנו? אתם מתפלאים על ההשמצות? את כולם השמיצו חוץ מהאשמים בממשלה!
  סגור
 • 31.
  כאשר ביבי שלח את כחלון להקים מפלגה על מנת שישרוד...
  שונר 30/11/2016 14:08
  הגב לתגובה זו
  5 0
  רבותי בסופו של דבר כחלון שהוא סתם בובה של ביבי וחברו הקבלן מצטייר כליצן התורן של ממשלות הימין שלא מעוניינים להוריד את מחירי הדיור בשום פנים ואופן ואת זה חייבים הזוגות הצעירים להבין.הם חייבים להעיף את הממשלה הזדונית לעזזל או בעדינות לכל הרוחות ולהקים ממשלה שבנויה אך ורק צעירים למען עצמם.ולגבי כחלון הוא את עצמו סידר כבר ע"י חברו ...
  סגור
 • 30.
  כשהריבית תעלה....
  רמי 30/11/2016 13:59
  הגב לתגובה זו
  6 2
  לא רק בעלי דירה שלישית שמשלמים על דירה ריקה (ויהיו הרבה כאלו) 1500 ש"ח (מס) + ארנונה + ועד בית + משכנתא + ריבית עולה , גם בעלי דירה שנייה יכנסו ללופ לאלו שממונפים מאוד , יאלה שיהיה בהצלחה
  סגור
 • 29.
  העיקר שכחלון מסית נגד ציבור שלם. תתפטר,אתה כשלון.
  נויה 30/11/2016 11:13
  הגב לתגובה זו
  10 2
  כמה שנאה ורוע יצא מהפה של שר האוצר. החליט להאשים את ציבור ה"משקיעים". בבחירות הבאות אין יותר "כולנו". העם לא רוצה את מפלגת הפלגנים והסכסכנים עם דיבור של רחוב.
  סגור
 • 28.
  אל תבלבלו את כחלון עם עובדות החיים.
  ranr 30/11/2016 09:48
  הגב לתגובה זו
  7 3
  הפעילויות הננקטות כיום עם מחיר מטרה ומחיר למשתכן ועוד שמות כאלו, אינן עונות באמת על הצורך לדיור. בתכניות הללו היזמים מתחייבים על מחירים נמוכים ומשאירים לקבלני הביצוע שולי רווח צרים מדי ואז אלו פושטים רגל או שבלית ברירה יבצעו בניה פחות טובה עם חמרים יותר זולים, מה שעלול להביא בהמשך לשלל בעיות לדירים. המדינה מצידה ממשיכה ליהנות ממכירת קרקעות וממסים בשעור של מאות אלפי שקלים מכל דירה וגם כך היקפי הבניה מספקים אחוזים בודדים מהביקוש. בעיה נוספת היא בניית שכונות שלמות ללא תכנון סביבתי נאות, קרי דרכי גישה ושרותים חיוניים כמו חינוך ובריאות. אולי הגיע הזמן לחשוב אחרת, לבנות בניה להשכרה על קרקעות מדינה כאשר דמי השכירות ותחזוקת הדירות יהיו בפיקוח קפדני כמו באירופה, ראו קישור: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4456339,00.html
  סגור
 • 27.
  הוריקן רק בת-א. בחיפה דירה יד 2 בחצי מיליון ואין קונים
  בן אהרון 30/11/2016 09:28
  הגב לתגובה זו
  6 3
  אבל עומדים בתור לקנות דיאות בהנחה בתוכנית של כחלון. אלה הם המשקיעים החדשים!!! כל דירה זו השקעה. גם דירה ראשונה לשימוש עצמי !!! או לא לשימוש עצמי.
  סגור
 • טען עוד
 • 26.
  מיסוי דירה שלישיצת=תוהו ובוהו
  עוד אוהד 30/11/2016 09:15
  הגב לתגובה זו
  11 3
  כחלון ראה כמה אומרים לך שאתה טועה בקשר למיסוי דירה שלישית , נדלן זה לא שוק התקשורת , תתעורר ובטל העניין רק תגרום לנזק למדינת ישראל לשוכרים ולמשכירים . גפני , קיש וכל שאר השרים עיצרו אותו המיידית !!!! לפני שיהיה מאוחר
  סגור
 • 25.
  הוקוס פוקוס:ריבית משכנתאות עלתה וגם מחירי הדירות.....
  אדם 30/11/2016 08:50
  הגב לתגובה זו
  9 5
  מעשה קסמים : ריבית המשכנתאות עלתה בעשרות רבות של אחוזים וגם מחירי הדירות ממשיכים להתיקר!! פשוט מביך ופטטי!
  סגור
 • אולי ריבית המשכנתאות עולה בגלל שיש ביקושים למשכנתאות?!?
  קלקלן 30/11/2016 16:01
  הגב לתגובה זו
  0 3
  לא צריך קוסמים בשביל זה.
  סגור
 • הריבית עלתה בגלל בנק ישראל ובגלל שהסיכון גדל. פשוט מאד!
  בן אהרון 03/12/2016 19:25
  הגב לתגובה זו
  0 0
  85% משכנתא לדירה ראשונה שעולה מיליון עד שניים, זה הלוואה בסיכון גבוהה. אם המחירים ירדו לפי ההבטחות של כחלון, הלווה יפסיד ולבנק לא יהיו בטחונות. זה כל הסיפור. פשוט מאד.
  סגור
 • 24.
  כנראה כחלון פוכע בול לפי השנאה וכמות הכתבות פה (ל"ת)
  כל הכבוד 30/11/2016 07:55
  הגב לתגובה זו
  2 6
  סגור
 • איך פוגע בול אם המחירים רק עולים (ל"ת)
  לירון 02/12/2016 13:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 23.
  כשהציבור טיפש ועדרי ורץ לקנות דירה ונעלי בלאנדסטון (ל"ת)
  זה קשה 30/11/2016 07:53
  הגב לתגובה זו
  5 3
  סגור
 • 22.
  שוק הנדלן קפוא....
  גבי 29/11/2016 22:36
  הגב לתגובה זו
  11 2
  חבל לכולם על הזמן...שוק הנדלן בקיפאון כבר שלושה חודשים הבנקים למשכנתאות הצטיידו בשקיות קפה גדולות יותר כי אין כבר לקוחות הריביות עלו ותמשכנה לעלות כמו כן אנשים כבר לא יכולים לקחת משכנתאות ביחס למחירים המטורפים וההזויים בכל קנה מידה תוסיפו לזה את העובדה כי כל המשקיעים בורחים כמו עכברים כדי למרסם רווח במימוש וקבלו מתכון בטוח והשוק לצניחה חופשית של הנדלן אז אל תאמינו לאינטרסנטים בעיתונות הכלכלית ולכל השמאים המצחיקים.....פשוט תמתינו ....
  סגור
 • גבי
  דב 30/11/2016 09:34
  הגב לתגובה זו
  5 4
  סיפורי אלף לילה ולילה. שמע, הדימיון שלך הוא לא ערבי, הוא משהו חדש ומיוחד. גלקסיה אחרת ממש. עלה והצלח בהזיותיך.
  סגור
 • 21.
  הצלף הקסוקר
  shosh 29/11/2016 22:23
  הגב לתגובה זו
  2 8
  למה ברחתה משיעורי עברית ..?? מחירי דירות עולים ולא עולות !!!! הערה : מה שיפה באינטרנט הוא שכל אנלפבת יכול לכתוב בג'יבריש (אבריט ספה קשאא- נכון?).
  סגור
 • שוש
  דב 30/11/2016 09:35
  הגב לתגובה זו
  3 3
  ומה עם הטעות שלך בלימודי עברית? כותבים ברחת ולא ברחתה.
  סגור
 • 20.
  הוריקן
  מוטי 29/11/2016 22:16
  הגב לתגובה זו
  5 2
  הרבה ברברת ים של קיקושים מחירים יורדים שאין קונים פשוט מאוד תתרגזו בעיקר והוא אין כסף לא קונים נקודה ואז נראה את כל הבולענים אוכלים את הקירות בעצמם ארץ נהדרת מדינה לא משהו
  סגור
 • 19.
  הכל אוויר חם אין שום בסיס כלכלי לכל הסיפור הזה !
  אוויר חם ! 29/11/2016 21:36
  הגב לתגובה זו
  8 2
  ממשלה יזמים קבלנים ובנקים כולם בתוך חגיגת הבועה!
  סגור
 • 18.
  רוצים את האמת למה מחירי הדירות עולות כנסו !
  הצלף 29/11/2016 20:20
  הגב לתגובה זו
  9 5
  הנוסחה פשוטה ביותר יזמים + מחירי הקרקע של הממשלה = רווחיות חזירית של יזמים ושל הממשלה = בועת נדל"ן ענקית = עליית מחירי דירות לעד היזם קונה שטח לפני X שנים מקבל היתר בנייה ומתחיל בשווק הדירות בהתחלה נגיד שהוא מוכר דירת 4 חדרים ב 1,2K שמחיר הקרקע לא השתנה ומחירי החומרי בניין ( מלט טיט חול ברזל חומרי איטום .... ) רק ירדו ב 10 שנים האחרונות תבדקו אותי למה אותו דירה חצי שנה אחרי צריכה להימכר ב 400 אלף שקל יותר ב 1.5 1.6 ובסוף הפרוייקט 1.8 מי מעלה את זה הממשלה ??? לא היזמים שמוכרים את הדירה כן למה ??? חזירות הרי מחיר הקרקע לא השתנה בשקל ומחיר חומרי הבנייה אף יירד תראו את הרווחיות המנופחת של הייזמים ... אשמח שתבדילו בין הייזמים לקבלנים הקבלנים לא קובעים את מחירי הדיור אלה היזמים החזירים ומחירי הקרקעות של הממשלה מחיר בניית דירה עולה רק 500 אלף שקל לבניין בן 10 קומות ללא קרקע עכשיו מכאן תעשו את החישוב לבד . אלה נתונים מאומתים תודה
  סגור
 • לא נכון בכלל הרווח בסך הכל הוא 15 אחוז (ל"ת)
  לירון 02/12/2016 13:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • מחירי הביצוע רק עולים מתוק (ל"ת)
  חמוד 30/11/2016 00:15
  הגב לתגובה זו
  2 4
  סגור
 • מימון ממשלת חרדו_יו"ש ע"י מסנדל"ן (ל"ת)
  משקיע שפוי 30/11/2016 00:11
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • 17.
  כחלון
  אמיר 29/11/2016 19:54
  הגב לתגובה זו
  9 6
  עוד מעט יטיל פיקוח על מחירי הדירות לפי מטראז'. כחלון אתה אפס!!!!!!
  סגור
 • אתה חזיר שרוצה 3 דירות ומשכורת ללא מס (ל"ת)
  סמי 30/11/2016 07:53
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
 • מה אתה קופץ? בכל העולם המיסוי יותר כבד מה אתה רוצה? (ל"ת)
  סברינה 29/11/2016 23:25
  הגב לתגובה זו
  4 2
  סגור
 • 16.
  נתקלתי היום באתר "מידע קריטי לרוכשי הדירות" ואני שמח על
  ארנון 29/11/2016 19:52
  הגב לתגובה זו
  7 3
  כך, כי סופסוף יש ריכוז מידע רציני שסוקר מה שקרה פה בשנים האחרונות, ומסתמך על עובדות ולא על פרשנויות של קבלנים / מתווכים / שמאים / פוליטיקאים
  סגור
 • לכחלון הבלון... עצה להורדת מחירי הדירות :
  PASH 29/11/2016 22:29
  הגב לתגובה זו
  1 3
  לכל הרוחות ! תפחית המס על הבורסה ( צ"ל מקסי'. 10% !!!) וכל הארץ תישא שמך מדן ועד סעודיה !!!! מאחל : ימי גשם ובורסה עליזים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  סגור
 • 15.
  ממשיכים לשכנע את עצמיכם
  לחץ בריא 29/11/2016 19:48
  הגב לתגובה זו
  18 2
  יזמים ,קבלנים, מתווכים ,שמאים ואלו שכבר השקיעו, כולם מנסים לגרום לשוק לצוף עוד קצת עד אשר נוכל לצאת בלי להרגיש שהשוק לא ייכנס ללחץ פיתאומי,מי שישכנע את עצמו עוד חודש מיותר כבר יכנס להפסד נוסף,די נגמר צריך לדעת לצאת אחרת לא יהיה בכלל מי שירצה לקבל..
  סגור
 • 14.
  סופבועה=שנים מונופול נדלניסט+תקשורת פסיכו-הרצה עם טיפש!
  קבלן,בנק,ממשל=חזירות 29/11/2016 19:45
  הגב לתגובה זו
  5 2
  שנים מונופול לפסיכו-הרצה= תירוץ החזירות הנדלניסטים למנועה פיצוץ סופבועה להגנת על הבנקים= שקר חזירי באישור הממשל ובנק ישראל להמשך ניצול עם טיפש שיהיה משועבד לבנקים ולממשלה במשכנתאות מטורפות של מיליון+( 70-90% )= הבנקים בישראל היו תמיד מפוקחים ל-% קטן למשכנתאות בנדל"ן=פישר ברח + עם פלוג יצרו סופבועה=אפילו פישר לאחר שברח הודע בפרסום לא מזמן שיש בישראל בועה =הם סיכנו את עתיד המדינה יצרו עדר של העם הטיפש הצעיר והוריהם לעבדות של דורי דורות! .... בושה וחרפה של מדינה שמנצל ושעושק את אזרחיה לעבדות, לטובת הלוביסטים,הבנקים והטייקונים =זה סיכון קיום המדינה!
  סגור
 • 13.
  אני מאמין ומקווה שבזמן שנשאר כחלון יפתיע (ל"ת)
  כחלון יהיה ביבי החדש 29/11/2016 19:45
  הגב לתגובה זו
  6 4
  סגור
 • 12.
  ומקווה שישכנע אותי למה כדאי לי להצביע לו
  אני אוהב את כחלו 29/11/2016 19:42
  הגב לתגובה זו
  4 7
  כחלון למה כדאי לי להצביע לך שוב .?? נניח ואני זוג צעיר ?? נניח ואני רוצה לשפר דיור ?? נניח ןיש לי 3 דירות?? נניח ואני אבא לילדים שעומדים להתחתן ולהקים בית בישראל ??? נניח ויש לי דירה ברוך ה' ואני מאוכזב מיוקר המחיה,?? נניח ונמאס לי לחכות ולקוות והחלטתי לקחת משכנתה ולשתעבד ל 30 שנה למה הריבית על המשכנתה כזו גבוהה נניח ואני האמנתי לכול מילה שלך לפני הבחירות נו????
  סגור
 • 11.
  אתר ביזיון - כמה במה לשקרנים (ל"ת)
  דוד 29/11/2016 19:21
  הגב לתגובה זו
  10 3
  סגור
 • 10.
  הוריקן הנדלן משתולל רק אצל האינטרסנטים! השוק מת! (ל"ת)
  אדם 29/11/2016 19:14
  הגב לתגובה זו
  13 3
  סגור
 • 9.
  רק חצי שנה אחרי מס 3 דירות יראו תוצאות (ל"ת)
  זוג צעיר 29/11/2016 19:08
  הגב לתגובה זו
  5 6
  סגור
 • 8.
  כתבות של אינטרסנטים
  משה 29/11/2016 19:06
  הגב לתגובה זו
  11 2
  כל הכתבות אינטרסנטיות ולא אובייקטיביות. ככל שיש יותר כתבות מהסוג הזה זה משדר שהקבלנים בלחץ.מקוה שתהיה קריסה בענף.חוקי הכלכלה לא השתנו.
  סגור
 • 7.
  וכחלון הגאון ממשיך להיטפל ולהסית נגד משקיעי הנדלן.
  כמה טיפשות ??אלוהים! 29/11/2016 18:29
  הגב לתגובה זו
  7 11
  עוד לא הבין שגם אם כל המשקיעים יזרקו את הדירות זה לא יוסיף שום דירה למאגר !!!! שמישהו יסביר לו !!!
  סגור
 • 6.
  המון כחבות של אינטרסנטים - זה משדר המון לחץ !
  אדם 29/11/2016 18:22
  הגב לתגובה זו
  27 3
  כמות העצומה של הכתבות של אינטרסנטים לא משכנעת ומשדרת המון לחץ! קצת עובדות! א. משך מחירה של דירה ממוצעת הוא כ13 חודש! זה אומר שהשוק מת! ב. יש כ 30,000 דירות חדשות לכניסה מיידית ! איך נתון זה תומך בעליות? ג. ריבית- הריבית קבועה ל25 שנה היא מעל 5% !! והתשואה באזור המרכז היא כ2.5%! הריבית עולה והמחירים גם עולים? הקוסם הודיני היא מגדיר את זה כהוקוס פוקוס! ד. נדרשות מעל 200 משכורות חציוניות לרכישת דירה חציונית. האם זה מצב של שווי משקל או אולטרה בועה? ה.משכורת חציונית של כ6700 ש"ח ואילו חובות משקי הבית כ500 מיליארד ש"ח! ו. האבטלה אמורה לעלות בגלל החלשות היורו, הליש"ט והלירה התורכית. לסיכום, אצל האינטרסנטים תמיד המחירים עולים ויש מחסור....
  סגור
 • תגובה לאדם כתבה 6
  משה 29/11/2016 19:30
  הגב לתגובה זו
  3 9
  אדם היקא לפני 7 שנים היה אותו ספור השוק היה מת ולא התבצעו עסקאות אבל המחירים לא ירדו וגם הפעם לא ירדו רוב המוכרים הם משפרי דיור ולא קונים עד שלא מוכרים לכן אולי לא יתבצעו עסקאות אבל בתום תקופה המחירים יתפוצצו למעלה ולא יעזור לכחלון שהוא אפיזודה חולפת איש רע שרוצה לדפוק עשרות אלפי בעלי דירות בלי פנסיה בני 70 וחכ אלי כהן רוצה לשלוח אותם בגיל 70 80 לעבודה סיעת כולנו אנשים רעים
  סגור
 • תגובה למשה
  אחד 30/11/2016 06:21
  הגב לתגובה זו
  5 3
  קצת עובדות בשנת 2008 הנדל"ן סיים עשור של גל ירידות שבשעור 35%!! כעת שוב מסתיים עשור....אם היית בודק היית מגלה מתאם מדהים בין קצב ירידת הריבית לבין קצב עליית המחירים ועכשיו הריבית מרימה חרטום....הנדל"ן בדרך הבטוחה מטה. ולגבי ה"פנסיונרים" בעלי 3+ דירות (הכנסה ממוצעת 42K) כחלון צריך למצוא פתרון דיור לדור הצעיר ולא צריך לדפוק חשבון למישהו שהחליט שה "פנסיה" שלו בבטון.
  סגור
 • למשה היקר!
  אדם 29/11/2016 22:34
  הגב לתגובה זו
  5 3
  לפני 7 שנים ריבית משכנתאות ל25 שנה היתה מתחת ל2%, והיום מעל 5%! ב. לפני מספר שנים משך מחירה של דירה נמדד בשבועות והיום כ 13 חודשים!! ג. מעולם לא היה מצב שנדרשו מעל 200 משכורות (סופר בועה) לרכישת דירה!
  סגור
 • זה לא אתה שפימפמת שחייבים דירות לגרושים? (ל"ת)
  אלון 29/11/2016 21:47
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור
 • תגובה לאדם
  משה 29/11/2016 19:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אדם היקרזה שדירות חדשות לא נמכרות לא אומר כלום המוכרים וה
  סגור
 • למשה היקר
  אדם 29/11/2016 22:35
  הגב לתגובה זו
  7 0
  משך מחירה בממוצע ארצי של דירות חדשות ויד שניה הוא כ13חודש!!
  סגור
 • 5.
  לשכת השמאים
  משה 29/11/2016 18:13
  הגב לתגובה זו
  5 12
  כחלון כולם אומרים שאתה טועה עם ההץערבות שלך יותר מדי בשוק הדיור וגם עם המס שדחפת בכוח בבריונות וכמו סוס עיוור : כולם אומרים שאתה טועה חוץ מאלי כהן שמצטו אותך ורק אתה כהו אמיר לטי ופולקמן נלחמים נגד כל המדינה עם המס ההזוי הזה
  סגור
 • 4.
  יהודים עוברים מישראל
  צדק 29/11/2016 18:09
  הגב לתגובה זו
  14 2
  רוב אנשים שאני מכיר, במיוחד בעלי השכלה גבוה או מתכנתים/מהנדסים עוברים או עברו כבר מישראל לקנדה, אוסטרליה ועוד מדינות. מה שמדהים הוא שבזמן אחרון יש לא מעט חוזרים לרוסיה. תהליך מציאת עבודה יותר מהיר ופשוט, מחירים זולים הרבה יותר שגם בהכנסה נמוכה מאפשרים לחיות טוב יותר למעמד ביניים (עניים חיים שם רע יותר, אך ביניים טוב יותר). השכלה גבוה יותר, גנים טובים יותר מבישראל. וכמובן דיור. דירות טובות אפשר למצוא כבר מ50-70 אלף שח עם שיפוץ טוב מדירות יוקרה בישראל. 80-85% מעולים מראה"ב ואירופה כבר ירדו. 40% מעולים מברה"מ ירדו. (הכל נתונים ממשלתיים) ויש לא מעט צברים שירדו או בתהליך לרדת. בחודשים אחרונים זה צבר תאוצה ענקית ורואים זאת ממש. רופא שאני מכיר אישר 5000 אישורים רפואים רק לאוסטרליה ב3 חודשי קיץ למעבר קבע (רופא אחד!!!)
  סגור
 • 3.
  פחלון מנסה להוריד את המחירים באמצעות פסיכולוגיה יחצ"נות (ל"ת)
  ומסיבות עיתונאים... 29/11/2016 18:05
  הגב לתגובה זו
  6 8
  סגור
 • שהשוק יתהפך לך על הראש...נראה מה תגיד. (ל"ת)
  נננ 29/11/2016 20:34
  הגב לתגובה זו
  4 3
  סגור
 • בינתיים השוק מתהפך על הראש של כחלון (ל"ת)
  שוקה 01/12/2016 19:48
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  הכל שטויות צריך לחלק קרקעות מדינה בחינם
  יוס 29/11/2016 18:05
  הגב לתגובה זו
  5 6
  רק כך ירדו המחירים וכמובן לבנות
  סגור
 • חס וחליליה בחינם
  אלון 29/11/2016 21:45
  הגב לתגובה זו
  1 1
  מה יעשו כל אלה שאגרו קרקעות חקלאיות וכבר שנים מפיצים שאין בועה וחייבים להפשיר קרקעות?
  סגור
 • 1.
  כחלון תגיד שלום לפוליטיקה זהו נגמרה החפלה
  אוי כחלון הפח לון 29/11/2016 17:45
  הגב לתגובה זו
  20 12
  עתידך הפוליטי ידוע מראש אתה טס הביתה או כמו מסכן דוחף את עצמך שוב לליכוד....ואז אם זה יקרה הליכוד יפסיד שני מנדטים....... אתה לרגע זה "סוס מת" לצערי....
  סגור
 • להתחיל ללמוד לעבוד בשוק יורד
  עמ 29/11/2016 18:36
  הגב לתגובה זו
  13 2
  אני מציע לכולם ללמוד איך עושים שורט על בנדלן השוק הולך לחיתוך חזק מאוד.
  סגור
 • מה האובססיה שלכם עם פחלון
  רני 29/11/2016 18:06
  הגב לתגובה זו
  15 6
  רק מזה שרשמת פחלון קל לזהות לאיזה אוכלוסיה אתה שייך. תתאמץ קצת, אם היית מזדהה בתור צעיר ללא דירה וכותב תגובה שלילית היית יכול להשמע יותר אמין. התרגלת יותר מידי לחיים הקלים של לא לעבוד ולהפקיד צ'קים של שכר דירה פעם בחודש, לפחות קצת תתאמץ
  סגור