כהן על התייקרות המשכנתאות: ״נפעל בחקיקה להכנסת המוסדיים להגדלת המימון בתחום הדיור״

 | 
אלי כהן, צילום: פוטו מרסלו
"בנק ישראל מושך את ידו מטיפול במחירי הנדל"ן. הוא לא אשם בריבית הנמוכה במשק, זה משהו גלובלי. אבל הוא כן צריך לפעול ולהגמיש את מקורות המימון לתחום הנדל"ן כי אנחנו רואים שיש כאן דרישה גדולה להון״, כך אמר יו״ר ועדת הרפורמות, ח״כ אלי כהן, במהלך כנס ארגון הקבלנים והבונים ת״א-יפו-בת-ים. 
כהן הוסיף ואמר: ״הבנקים מגדילים את המרווחים על חשבון הזוגות הצעירים. נפעל להכניס את המוסדיים על מנת להגדיל את המימון בתחום הדיור ונדאג לחקיקה בנושא הזה״.
״הפתרון העיקרי בשוק הדיור הוא הגדלת ההיצע. יש מחסור של כ-3,000 מנהלי עבודה בענף. הקבלנים הם לא הבעיה. הם חלק מהפתרון ואנחנו צריכים לבוא ולפעול שיהיה את הכלים לבוא ולבנות יותר. צעד משמעותי הוא ההחלטה להבאת עובדים וחברות בנייה - שהתקבלה ללא הסכם בילטרלי עם המדינות והממשלה קיבלה את ההחלטה בנושא הזה״. 
יש לקיים שולחן עגול גם עם הקבלנים וגם עם ראשי הערים שצריך לבוא ולזכור שהם מפתח חשוב לפתרון בעיית הנדל״ן והם אלה שמקדמים תוכניות ברמה המקומית. חלק מהקשיים שהם מציגים - מספיק שנבין אותם ונראה כיצד אנו פותרים אותם ובדו שיח נוכל לבוא ולטפל בהגדלת ההיצע. ישנן חברות רבות שפושטות רגל, אנחנו יודעים את הסוגיות ולכן נטפל גם בנושא הזה, סיכם כהן.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה