״החלופות המוצעות על ידי שר האוצר לא מתאימות לשוק הנדלן״

 | 
אהוד המאירי, צילום: יח"צ
שר האוצר, משה כחלון, מינה צוות מיוחד שיבחן דרכים שיובילו להסטת השקעות משוק הדיור, כאשר החלופות הן אג״ח ממשלתי צמוד למדד מחירי הדיור, או האפשרות המועדפת באוצר ובמטה הדיור, פקדון בנקאי הצמוד אף הוא למדד מחירי הדיור. בענף ישנם הסבורים כי ההצעות החלופיות לא יניבו תשואה תחליפית לעליית מחיר הדירות בשוק החופשי ובמקביל לא מהוות תחליף לתשואה בקבלת דמי השכירות. השמאי אהוד המאירי, יו״ר לשכת השמאים לשעבר ויו״ר קבוצת המאירי ושות׳: ״החלופות המוצעות על ידי שר האוצר לא מתאימות לשוק הנדלן״.
המאירי מסביר כי ״מי שמחזיק בנכס באזור ביקוש לא ימהר לוותר על פוטנציאל עליית המחיר ולהמירו בנכסים שעליית המחירים בהם פחותה. כמו כן חלק  חלק ניכר מהמשקיעים מימנו את רכישת הדירה בעזרת משכנתא ומינימום הון עצמי ובעת מכירת הדירה יצטרכו להחזיר את המשכנתא וכן לשלם גם  מס שבח דבר שיותיר אותם עם הון מצומצם ולא כדאי״.
המאירי מוסיף ומתייחס להבדל בין החלופות פיקדון או אג״ח ואומר כי אג"ח כמו דירה ניתן למימוש בכל עת מאידך פיקדון בנקאי איננו נזיל: ״דמי השכירות הממוצעים נותנים תשואה של 3% -4% לשנה, כאשר האג"ח ייתן מקסימום מחצית מכך. הנפקת אג"ח צמוד מחיר דירה הוא אטרקטיבי דווקא לאותם הורים ששוקלים לרכוש דירה עתידית לילדיהם. רכישת אג"ח על ידם תהיה חלופה סבירה במקום להיכנס כבר היום לשוק הדירות״.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה